2018

Kansalliset kilpailut ja tapahtumat

 
12.-14.1. C-tuomarikoulutus Espoo      
16.-18.2. Cetus Games Espoo tulokset    
23.-25.3. B-tuomarikoulutus Oulu      
6.-8.4. Ikäkausimestaruuskilpailut Kuopio tulokset    
4.-6.5. Cetus Cup Espoo tulokset    
8.6. Chief Recorder -koulutus - Thomas Röhss Tampere      
8.-10.6. NSM / SM /
Open Finnish Junior and Senior Championships 
Tampere

Results FOC
Results NSM/SM

   
15.-17.6. Merenneitoleiri (AG10-AG12) Pajulahden Urheiluopisto      
10.-12.8. Suurleiri (AG15) Kuopio      
25.8. Tuomariristeily M/s Finlandia, EckeröLine      
28.-30.9. C-tuomarikoulutus Turku      
3.-7.10. Fina Artistic Swimming Clinic for Coaches, Mayuko Fujiki Vierumäen Urheiluopisto      
28.11. Lajifoorumi Skype info    
14.-16.12. Kuviomestaruuskilpailut Oulu tulokset
erittelyt
   

Kansainväliset kilpailut ja tapahtumat

Arvokilpailujen kutsut ja infot löytyvät omalta sivultaan 
= suomalaisia mukana

9.-11.3. 8th Artistic Swimming French Open
FINA Artistic Swimming (AS) World Series Event
Pariisi/Montreuil, Ranska

kutsu

   
24.-25.3. 4th M.E.C. CUP & Championships of Slovakia
(Juniors, AG12 ja nuoremmat)
Šamorín, Slovakia kutsu    
24.-25.3. Memorijal Maje Kos & National Junior Championships Belgrad, Serbia kutsu    
7.-8.4. XXVI Hungarian Artistic Swimming National Open Championships
(AG12, Juniors)
Budapest, Unkari kutsu    
14.-15.4. XXVI Hungarian Artistic Swimming National Open Championships
(AG15, Seniors and Masters) 
Budapest, Unkari tulokset  
18.-21.4. Junior Open Belarus Synchronized Swimming Championships Minsk, Valko-Venäjä tulokset  
20.-22.4. Spring Open Artistic Swimming San Marino info    
11.-13.5. 4th M.E.C. Cup & Championships of Slovakia  Šamorín, Slovakia info    
18.-20.5. Swedish Open Youth Championships Tukholma, Ruotsi tulokset  
25.-27.5.

FINA Artistic Swimming World Series 2018 #6

Madrid, Espanja tulokset  
25.-27.5. XIV. DELFIN CUP 2018 (Junior&Senior) Monor, Unkari kutsu    
8.-10.6. 8th Austrian Youth Open Championships 2018 (AG15, Junior, Senior) Wien, Itävalta

kutsu

   
12.-18.6. Cancun Synchro Open 2018 (kaikki sarjat) Cancun, Meksiko kutsu    
15.-17.6. 8th Hungarian Open International Synchronised Swimming Competition (kaikki sarjat) Budapest, Unkari kutsu    
15.-17.6. FINA Artistic Swimming World Series 2018 #9 Syros, Kreikka kutsu

 

 
21.-24.6. 18th Primorje Synchro Cup (AG15, Juniors) Rijeka, Kroatia kutsu    
27.6.-1.7. Taitouinnin Nuorten EM-kilpailut Tampere tulokset  
29.6.-1.7. 8th Austrian Youth Open Championships 2018 (AG12, AG10, AG8) Wien, Itävalta kutsu    
26.-28.10. LEN Artistic Synchronised Swimming CLINIC Belgrad, Serbia kutsu  
9.-11.11. 25th Hungarian National Cup (all AGE groups, Juniors, Seniors, Masters) Budapest, Unkari kutsu    
1.-2.12. XIX Crystal Cup 2018 (AG12, AG10, AG8) Belgrad, Serbia kutsu    
30.11.-2.12. 37th Christmas Prize Prague 2018 Praha, Tšekki kutsu    
           

Mikäli seuranne on kiinnostunut osallistumaan kansainvälisiin kilpailuihin, pyydämme olemaan yhteydessä taitouinnin asiantuntijaryhmään medianäkyvyyden takaamiseksi, kiitos!