Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  07:22   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2017         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Swim Seka 1  280              3:06.77   
  Swimming Jyväskylä  3:06.63                 
  Anna Pyrrö  1941      1:02.09        1:02.09   
  Pirjo-Leena Pitkänen  1945      53.76        1:55.85   
  Ilkka Keskinen  1952      34.38        2:30.23   
  Juha Parviainen  1945      36.54        3:06.77   
                     
U-Klubi  280              3:10.60   
  Meisterujumise U-Klubi  3:10.00                 
  Peep Kesküla  1954      35.15        35.15   
  Eve-Mai Maurer  1936      1:08.79        1:43.94   
  Olav Lukin  1944      43.56        2:27.50   
  Sirje Voolmaa  1953      43.10        3:10.60   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Seka E [1738]  240              2:58.38   
  Cetus Espoo  2:51.33                 
  Juha Koski  1942      52.68        52.68   
  Kaarina Markkula  1952      51.90        1:44.58   
  Timo Teponoja  1955      40.57        2:25.15   
  Pirta Hotulainen  1974      33.23        2:58.38   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Seka D [1778]  200              2:19.36   
  Cetus Espoo  2:18.05                 
  Johanna Kara  1965      37.82        37.82   
  Sanna Hokkanen  1977      39.44        1:17.26   
  Simo-Pekka Torsti  1960      31.81        1:49.07   
  Marko Lysmä  1965      30.29        2:19.36   
                     
S.c.p. Seka [1778]  200              2:24.35   
  S.C.Pingviinit  2:20.00                 
  Anne-Marja Hammar  1958      44.97        44.97   
  Elisa Vilhunen  1988      38.64        1:23.61   
  Pasi Rönkkö  1970      28.44        1:52.05   
  Toivo Honkonen  1950      32.30        2:24.35   
                     
Oulun Uinti  200              2:24.39   
  Oulun Uinti 1906  2:25.17                 
  Tiia Kujala  1968      40.73        40.73   
  Aino Liakka  1955      45.87        1:26.60   
  Mikko Säntti  1979      29.77        1:56.37   
  Esa Päätalo  1965      28.02        2:24.39   
                     
Rius Seka [1778]  200              2:40.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Terhi Kirsi Heikkilä  1974      42.08        42.08   
  Ari Savulahti  1972      41.62        1:23.70   
  Tuija Alanko  1963      40.96        2:04.66   
  Esko Turunen  1955      36.07        2:40.73   
                     
Tuus Seka [1778]  200              2:46.75   
  Tuusulan Uimaseura  2:26.00                 
  Outi Kaarnamo  1969      41.60        41.60   
  Katja Kanerva  1963      51.32        1:32.92   
  Juha Räisänen  1964      39.81        2:12.73   
  Taito Pöysti  1956      34.02        2:46.75   
                     
Swim Seka 2  200              2:50.22   
  Swimming Jyväskylä  2:45.72                 
  Heikki Pykäläinen  1952      44.33        44.33   
  Anu Lajunen  1966      56.22        1:40.55   
  Jukka Pellinen  1967      33.91        2:14.46   
  Sarri Sipilä  1977      35.76        2:50.22   
                     
Vanders Seka [1778]  200              2:55.43   
  Vanders  2:30.00                 
  Vesa Routarinne  1959      42.18        42.18   
  Hannele Haverinen  1957      1:01.71        1:43.89   
  Jun Kojima  1971      34.64        2:18.53   
  Minna Karhama  1966      36.90        2:55.43   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
HSS Mix 1  160              2:03.76   
  Helsingfors Simsällskap  2:03.09                 
  Erica Pakkala-Torkki  1986      32.61        32.61   
  Eerikki Rutanen  1972      31.72        1:04.33   
  Anu Ilander  1968      33.47        1:37.80   
  Janne Blomqvist  1972      25.96        2:03.76   
                     
Tuus Seka [1818]  160              2:10.02   
  Tuusulan Uimaseura  2:10.36                 
  Jussi Koivisto  1979      33.52        33.52   
  Kimmo Käkelä  1971      34.34        1:07.86   
  Johanna Salmela  1976      32.26        1:40.12   
  Maarit Venesmäki  1969      29.90        2:10.02   
                     
Cetus Seka C [1818]  160              2:15.89   
  Cetus Espoo  2:14.50                 
  Satu Rahkonen  1977      35.70        35.70   
  Annette Gylling  1979      41.35        1:17.05   
  Aki Inkilä  1977      30.02        1:47.07   
  Aki Kattelus  1972      28.82        2:15.89   
                     
Vus-Vss C  160              2:19.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:15.66                 
  Paula Niinimäki  1981      39.37        39.37   
  Hannu Kuokkanen  1948      40.04        1:19.41   
  Petra Thodin  1968      31.79        1:51.20   
  Petter Karjaluoto  1984      28.76        2:19.96   
                     
Braui Seka [1818]  160              2:21.53   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
  Sanna Soininen  1973      38.35        38.35   
  Esa Vatanen  1967      36.43        1:14.78   
  Reetta Pyykkö  1986      37.24        1:52.02   
  Ensio Vatanen  1964      29.51        2:21.53   
                     
Vanders Seka [1818]  160              2:23.59   
  Vanders  2:17.00                 
  Sami Wahlman  1973      33.97        33.97   
  Jussi Kujala  1980      34.90        1:08.87   
  Lotta Luoma  1990      36.82        1:45.69   
  Emmi Haverinen  1992      37.90        2:23.59   
                     
HSS Mix 3  160              2:31.02   
  Helsingfors Simsällskap  2:32.99                 
  Mika Ruusunen  1970      36.04        36.04   
  Petri Tykkä  1976      39.96        1:16.00   
  Tiina Tihlman  1959      45.30        2:01.30   
  Salla Valtari  1985      29.72        2:31.02   
                     
Siwa 3  160              2:34.68   
  Simmis Wanda                   
  Juha Karttunen  1964      44.30        44.30   
  Sari Kukkonen  1972      42.30        1:26.60   
  Päivi Steffen  1971      36.55        2:03.15   
  Jukka Hämäläinen  1966      31.53        2:34.68   
                     
SiWa Seka  160              2:52.38   
  Simmis Wanda                   
  Mia Löija  1972      47.12        47.12   
  Tero Niemelä  1969      44.77        1:31.89   
  Samuli Sario  1971      45.28        2:17.17   
  Heidi Oksanen  1974      35.21        2:52.38   
                     
10  Aquila  160              3:14.86   
  Uimaseura Aquila  2:50.00                 
  Reija Jaakkola  1970      54.55        54.55   
  Tero Kuusela  1971      45.10        1:39.65   
  Jari Jukarainen  1968      43.55        2:23.20   
  Christa Silvennoinen  1964      51.66        3:14.86   
                     
HSS Mix 2  160              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.00                 
  Roosa Säntti  1983      33.80        33.80   
  Lotta Rutanen  1974      38.43        1:12.23   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vanders Seka [1858]  120              2:10.17   
  Vanders  2:06.00                 
  Mikko Arponen  1980      34.07        34.07   
  Heini Bargum  1981      36.46        1:10.53   
  Ville Lindfors  1976      27.74        1:38.27   
  Elsi Haverinen  1985      31.90        2:10.17   
                     
SiWa Seka  151              2:13.32   
  Simmis Wanda                   
  Sari Salmi  1990      36.07        36.07   
  Jori Johansson  1977      34.12        1:10.19   
  Juha Viitanen  1967      31.83        1:42.02   
  Vera Strömsholm  1983      31.30        2:13.32   
                     
Kuus Seka  120              2:15.20   
  Kuopion Uimaseura  2:13.94                 
  Anna-Riina Hiltunen  1991      35.44        35.44   
  Tomi Miettinen  1986      35.84        1:11.28   
  Marjukka Lyytinen  1982      33.71        1:44.99   
  Markku Korhonen  1969      30.21        2:15.20   
                     
Vanders Seka 2 [1858]  120              2:22.70   
  Vanders  2:22.00                 
  Martina Nevala  1991      40.33        40.33   
  Istvan Beszteri  1973      36.94        1:17.27   
  Lasse Lahtinen  1971      31.25        1:48.52   
  Heta Narumo  1975      34.18        2:22.70   
                     
HyUS Seka [1858]  120              2:46.36   
  Hyvinkään Uimaseura  2:42.36                 
  Olli Ylä-Jarkko  1975      40.94        40.94   
  Laura Haimakainen  1979      48.21        1:29.15   
  Jarkko Mikkola  1969      38.34        2:07.49   
  Pauliina Ahvenniemi  1990      38.87        2:46.36   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
SWIM  100              1:56.80   
  Swimming Jyväskylä  1:54.68                 
  Juho Allonen  1989      31.12        31.12   
  Severi Allonen  1991      28.75        59.87   
  Noora Sartela  1991      29.08        1:28.95   
  Laura Lajunen  1992      27.85        1:56.80   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    670  1:22.86  2:57.92  4:42.08    6:06.44   
  Kemin Työväen Uimarit  5:56.41                 
                     
Päivi Rantala  1967    396  1:42.89  3:39.15  5:42.16    7:16.47   
  Nurmijärven Uinti  7:21.98                 
                     
Marjut Hyvönen  1966    361  1:44.12  3:37.89  5:48.73    7:29.96   
  Tuusulan Uimaseura  7:13.81                 
                     
Anu Lajunen  1966    256  1:57.89  4:09.78  6:35.13    8:24.52   
  Swimming Jyväskylä  8:33.50                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Outi Kaarnamo  1969    511  1:24.27  3:08.17  5:02.66    6:32.43   
  Tuusulan Uimaseura  6:28.28                 
                     
Tiia Kujala  1968    377  1:39.57  3:34.58  5:36.49    7:14.27   
  Oulun Uinti 1906  6:30.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mervi Hillukkala  1978    381  1:32.10  3:25.01  5:20.92    6:53.19   
  Haukiputaan Heitto  7:07.33                 
                     
Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    254  1:58.65  4:07.40  6:07.15    7:52.59   
  Loimaan Uimaseura  7:45.00                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lajunen  1992    714  1:14.60  2:45.27  4:22.90    5:38.73   
  Swimming Jyväskylä  4:55.76                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    604  1:56.89  4:09.24  6:50.32    8:31.60   
  Cetus Espoo  7:48.40                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    302  2:07.65  4:28.59  6:57.18    8:52.80   
  Riihimäen Uimaseura  8:38.50                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lembit Laht  1949    350  1:52.23  3:49.06  5:48.63    7:25.96   
  Meisterujumise U-Klubi  7:25.45                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Elovaara  1956    382  1:43.47  3:36.69  5:32.29    7:04.57   
  Cetus Espoo  6:35.53                 
                     
Timo Teponoja  1955    320  1:41.67  3:48.17  5:52.33    7:30.42   
  Cetus Espoo  7:09.11                 
                     
Harri Koski  1957              DSQ  sku 
  Hyvinkään Uimaseura  7:26.64                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maksim Lokhonia  1961              DSQ  sku 
  Neva Stars  6:37.11                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Kinnunen  1965    628  1:16.06  2:43.00  4:23.69    5:38.93   
  Swimming Jyväskylä  5:27.78                 
                     
Juha Viitanen  1967    510  1:23.22  3:01.65  4:42.65    6:03.16   
  Simmis Wanda  6:20.00                 
                     
Esa Päätalo  1965    471  1:23.75  3:07.74  4:50.71    6:13.08   
  Oulun Uinti 1906  6:25.52                 
                     
Alex Pakaslahti  1965    252  1:42.89  3:46.98  6:00.44    7:39.31   
  Vanders  7:38.00                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Pyrhönen  1972    540  1:18.10  2:51.22  4:28.45    5:48.51   
  Cetus Espoo  5:44.99                 
                     
Timo Siika-Aho  1968    265  1:34.09  3:44.46  5:39.61    7:21.60   
  Oulun Lohet  6:40.00                 
                     
Jari Jukarainen  1968    227  1:51.27  4:08.00  6:10.74    7:44.81   
  Uimaseura Aquila  7:48.32                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jori Johansson  1977    563  1:21.52  2:54.09  4:26.79    5:42.53   
  Simmis Wanda  6:00.00                 
                     
Marko Isomaa  1977    401  1:20.47  2:55.38  4:45.90    6:23.60   
  Loimaan Uimaseura  6:30.00                 
                     
Miikka Mattila  1977    236  1:43.17  3:57.59  6:00.62    7:37.34   
  Oulun Uinti 1906  7:15.11                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Koskinen  1978    465  1:18.08  2:52.17  4:32.03    5:57.78   
  Hyvinkään Uimaseura  5:42.90                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markus Salmela  1983    438  1:18.95  2:48.99  4:23.81    5:43.23   
  Gamla Polare urheiluseura  5:30.63                 
                     
Petter Karjaluoto  1984    431  1:16.67  2:47.45  4:26.02    5:45.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:31.94                 
                     
Risto Arvola  1986    396  1:13.69  2:49.60  4:30.78    5:55.04   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Maritta Kurki  1952    463  1:34.12  3:18.59  5:05.01  6:52.44  13:59.63   
  Lahden Kaleva  13:17.36      8:39.72  10:28.07  12:16.40       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Leena Kaseva  1954    380  1:40.91  3:30.27  5:20.10  7:10.42  14:25.96   
  Cetus Espoo  14:45.00      9:00.25  10:50.89  12:40.38       
                     
Eeva-Kaarina Uusivuori  1956    349  1:38.84  3:31.42  5:27.42  7:23.25  14:50.78   
  Swimming Jyväskylä  14:36.03      9:18.66  11:11.47  13:02.90       
                     
Sirje Voolmaa  1953    273  1:48.21  3:49.88  5:53.76  7:57.59  16:06.61   
  Meisterujumise U-Klubi  15:49.00      10:00.88  12:04.27  14:11.41       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Outi Salminen  1961    282  1:38.84  3:31.42  5:27.42  7:23.25  14:50.78   
  Helsingin Uimarit  16:29.45      9:18.66  11:11.47  13:02.90       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Päivi Rantala  1967    400  1:29.24  3:06.84  4:45.76  6:24.44  12:58.59   
  Nurmijärven Uinti  13:14.23      8:02.51  9:42.08  11:21.87       
                     
Tuija Alanko  1963    376  1:30.67  3:10.96  4:51.91  6:32.79  13:15.13   
  Riihimäen Uimaseura  13:02.44      8:13.85  9:55.31  11:35.43       
                     
Marjut Hyvönen  1966    354  1:31.35  3:14.22  4:57.31  6:40.39  13:31.22   
  Tuusulan Uimaseura  12:37.72      8:24.16  10:07.25  11:50.16       
                     
Liisa Tirkkonen  1963    352  1:37.00  3:20.50  5:04.16  6:47.12  13:33.10   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  13:34.13      8:29.94  10:12.55  11:55.10       
                     
Sari Puumala  1966    322  1:31.53  3:15.21  5:02.16  6:50.10  13:57.50   
  Swimming Jyväskylä  12:51.55      8:38.43  10:25.54  12:14.04       
                     
Meri Santaholma  1964    289  1:36.48  3:24.47  5:14.20  7:04.10  14:27.43   
  Cetus Espoo  13:51.80      8:56.15  10:47.77  12:39.90       
                     
Katri Jalava  1967    259  1:45.14  3:40.68  5:36.06  7:33.70  15:00.46   
  S.C.Pingviinit  15:16.28      9:28.71  11:22.32  13:13.32       
                     
Mirja Liehunen  1966    167  2:00.53  4:12.00  6:24.78  8:36.90  17:22.27   
  Tuusulan Uimaseura  18:00.00      10:47.88  13:00.51  15:13.35       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Imke Höfling  1970    421  1:26.53  3:01.17  4:37.58  6:15.27  12:32.59   
  Joensuun Uimaseura  12:25.90      7:53.20  9:29.29  11:04.29       
                     
Sari Lilja  1971    380  1:27.96  3:05.66  4:43.95  6:23.26  12:58.15   
  Kankaanpään Uimarit  15:00.00      8:03.52  9:43.27  11:22.72       
                     
Niina Svartström  1969    265  1:40.05  3:29.25  5:20.57  7:13.53  14:37.87   
  HTU Stadi  15:00.00      9:05.41  10:58.36  12:51.01       
                     
Kaisa Kuula-Bullat  1968              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  17:19.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Satu Rahkonen  1977    636  1:11.23  2:30.56  3:50.79  5:10.84  10:26.55   
  Cetus Espoo  10:44.22      6:31.10  7:51.62  9:12.42       
                     
Johanna Salmela  1976    551  1:14.29  2:36.95  4:00.65  5:25.34  10:57.20   
  Tuusulan Uimaseura  10:40.94      6:49.60  8:13.50  9:36.43       
                     
Annikka Koivu  1974    472  1:16.84  2:43.09  4:10.94  5:39.85  11:32.21   
  Cetus Espoo  11:10.00      7:08.85  8:37.81  10:06.17       
                     
Pirta Hotulainen  1974    427  1:21.54  2:50.86  4:23.20  5:55.50  11:55.84   
  Cetus Espoo  11:34.79      7:26.70  8:58.67  10:29.85       
                     
Eili Paap  1975    426  1:23.00  2:53.50  4:25.13  5:57.27  11:56.04   
  Meisterujumise U-Klubi  12:14.32      7:29.33  8:59.49  10:29.47       
                     
Sanna Soininen  1973    354  1:24.21  2:59.14  4:37.29  6:16.13  12:41.50   
  Brahean Uimarit - Lieksa  12:15.68      7:55.28  9:32.50  11:10.03       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Suvi Purra  1979    478  1:17.22  2:44.30  4:12.79  5:43.09  11:41.08   
  Cetus Espoo  10:54.25      7:12.61  8:43.43  10:14.69       
                     
Paula Niinimäki  1981    432  1:22.34  2:53.32  4:25.08  5:57.47  12:05.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  11:39.35      7:29.66  9:02.04  10:34.77       
                     
Kristiina Arusoo  1979    385  1:26.21  3:01.36  4:37.76  6:15.06  12:33.81   
  Meisterujumise U-Klubi  12:15.54      7:51.27  9:26.86  11:01.38       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Vera Strömsholm  1983    467  1:17.97  2:43.10  4:09.54  5:37.04  11:18.16   
  Simmis Wanda  11:30.00      7:03.50  8:29.83  9:56.04       
                     
Maiju Kuurto  1985    440  1:15.36  2:41.38  4:09.45  5:39.18  11:31.88   
  Octopus Lohja  11:08.29      7:09.50  8:39.45  10:08.59       
                     
Salla Valtari  1985    377  1:20.91  2:52.50  4:26.73  6:00.81  12:08.74   
  Helsingfors Simsällskap  12:00.00      7:34.32  9:06.71  10:39.33       
                     
Reetta Pyykkö  1986    260  1:30.08  3:15.39  5:01.27  6:46.53  13:44.10   
  Brahean Uimarit - Lieksa  12:57.00      8:33.21  10:20.39  12:07.13       
                     
Anna-Liisa Virtanen  1985    247  1:33.11  3:18.22  5:04.19  6:52.27  13:59.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura  12:32.94      8:41.26  10:30.41  12:16.40       
                     
Tanja Laine  1986    220  1:36.45  3:24.20  5:15.84  7:09.88  14:31.18   
  Kuopion Uimaseura  13:16.55      9:01.68  10:53.73  12:44.40       
                     
Katja Walsh  1983    211  1:42.25  3:31.26  5:22.38  7:14.67  14:42.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  14:34.04      9:07.63  11:00.79  12:53.34       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lajunen  1992    667  1:07.62  2:22.91  3:39.20  4:55.99  10:01.70   
  Swimming Jyväskylä  8:56.10      6:13.36  7:30.80  8:47.24       
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Raimo Hiltunen  1946    345  1:51.33  3:50.12  5:48.32  7:47.28  29:22.65   
  Vanders  27:12.23      9:45.27  11:43.50  13:40.52  15:38.84     
          17:36.91  19:35.30  21:34.75  23:34.10     
          25:33.54  27:31.30         
                     
Raine Narva  1945    291  1:55.05  3:57.44  6:02.33  8:07.45  31:05.71   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  29:00.00      10:12.17  12:17.17  14:22.07  16:27.34     
          18:32.26  20:39.38  22:46.03  24:52.50     
            29:05.83         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Heikki Räsänen  1951    317  1:47.28  3:44.78  5:41.77  7:39.22  28:40.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27:03.47      9:35.10  11:30.64  13:25.60  15:20.41     
          17:15.60  19:11.45  21:09.21  23:03.78     
          24:56.28  26:49.44         
                     
Pekka Siltanen  1949    242  1:54.42  3:58.41  3:03.55  8:10.11  31:20.75   
  Oulun Uinti 1906  29:48.61      10:15.48  12:22.01  14:28.56  16:36.01     
          18:43.11  20:50.20  22:58.27  25:05.72     
          27:12.49  29:19.47         
                     
Markku Makkonen  1948              DNF   
  Savonlinnan Uimaseura  23:08.45                 
                     
                     
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Taito Pöysti  1956    403  1:27.77  3:03.84  4:42.03  6:21.61  24:37.87   
  Tuusulan Uimaseura  23:55.00      8:01.36  9:42.54  11:22.66  13:02.53     
          14:41.73  16:20.94  18:00.98  19:39.99     
          21:19.84  23:00.20         
                     
Risto Hiltunen  1953    399  1:27.96  3:06.87  4:47.00  6:27.93  24:43.16   
  Järvenpään Uintiklubi  23:40.00      8:07.38  9:47.16  11:28.42  13:09.39     
          14:50.63  16:30.61  18:10.48  19:51.58     
          21:29.94  23:07.93         
                     
Seppo Hytönen  1956    313  1:41.40  3:31.12  5:19.96  7:08.73  26:47.02   
  Swimming Jyväskylä  27:00.00      8:57.23  10:44.58  12:31.98  14:20.39     
          16:08.35  17:55.40  19:42.01  21:30.14     
          23:17.22  25:04.90         
                     
Esko Turunen  1955    303  1:36.22  3:22.34  5:09.42  6:57.99  27:04.37   
  Riihimäen Uimaseura  28:00.00      8:47.84  10:36.68  12:26.25  14:14.30     
          16:04.12  17:54.11  19:45.41  21:37.23     
          23:25.28  25:15.73         
                     
Tapio Peltola  1955    210  1:48.06    5:51.39  7:57.17  30:35.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32:00.00      10:01.15  12:04.22  14:08.02  16:12.11     
          18:16.59  20:21.36  22:26.33       
          26:35.88           
                     
Ralf Sund  1955              DNF   
  Helsingfors Simsällskap  28:39.14                 
                     
                     
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matti Hurula  1961    483  1:24.80  2:55.95  4:27.28  5:57.87  22:08.08   
  Kemin Työväen Uimarit  21:49.67      7:29.69  8:59.36  10:29.91  12:00.33     
          13:30.84  15:01.13  16:28.49  17:54.88     
          19:20.76           
                     
Simo-Pekka Torsti  1960    426  1:22.67  2:53.24  4:26.18  5:59.71  23:05.10   
  Cetus Espoo  21:46.11      7:35.47  9:10.04  10:44.02  12:18.05     
          13:52.31  15:26.88  17:00.41  18:33.85     
          20:07.23  21:37.28         
                     
Maksim Lokhonia  1961    412  1:24.86  2:58.78  4:33.86  6:08.38  23:21.01   
  Neva Stars  23:07.00      7:41.89  9:16.38  10:48.59  12:24.13     
          13:59.76  15:34.85  17:08.65  18:44.42     
          20:20.33  21:55.18         
                     
Arvo Musikka  1959    224  1:37.58  3:30.40  5:25.81  7:23.42  28:35.30   
  Vanders  23:59.00      9:21.82  11:20.67  13:17.67  15:15.03     
          17:12.69  19:09.74  21:07.02  23:02.46     
          24:57.16           
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mauri Kanto  1963    457  1:24.76  2:58.05  4:30.15  6:02.79  22:15.00   
  Kauhajoen Karhu  21:52.10      7:34.08  9:05.50  10:35.36  12:06.76     
          13:36.56  15:06.64  16:36.71  18:06.18     
                     
                     
Mika Meller  1967    426  1:24.92  2:57.46  4:30.07  6:02.31  22:45.92   
  Helsingfors Simsällskap  22:00.00      7:34.50  9:05.76  10:36.56  12:06.74     
          13:37.37  15:08.45  16:39.06  18:12.61     
          19:46.31  21:18.59         
                     
Markku Viitala  1963    374  1:24.06  2:56.04  4:31.49  6:06.83  23:47.07   
  S.C.Pingviinit  23:14.12      7:43.20  9:20.42  10:57.95  12:35.18     
          14:12.48  15:48.33  17:23.48  18:59.30     
          20:36.18  22:12.64         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Janne Blomqvist  1972    620  1:11.36  2:28.72  3:46.74  5:04.62  19:30.90   
  Helsingfors Simsällskap  18:37.30      6:23.03  7:41.61  8:59.50  10:18.32     
          11:37.28  12:56.69  14:15.75  15:34.04     
          16:53.31  18:13.10         
                     
Samuli Ikävalko  1970    580  1:14.07  2:33.58  3:53.98  5:15.19  19:57.65   
  Helsingfors Simsällskap  20:15.00      6:35.83  7:56.74  9:17.75  10:38.68     
          11:59.36  13:18.86  14:39.58  15:59.43     
          17:19.76  18:39.35         
                     
Tommi Kähkönen  1970    485  1:13.19  2:33.82  3:56.92  5:21.77  21:10.88   
  Speedo Masters Finland C  21:04.64      6:47.01  8:12.79  9:38.88  11:04.64     
          12:31.14  13:58.61  15:25.56  16:53.27     
          18:21.16  19:47.09         
                     
Lasse Lahtinen  1971    411  1:17.05  2:45.65  4:17.28  5:50.07  22:22.39   
  Vanders  22:30.00      7:22.21  8:54.16  10:25.38  11:56.39     
          13:26.44  14:56.13    17:56.48     
            20:55.43         
                     
Aki Kattelus  1972    390  1:22.69  2:54.97  4:27.46  5:58.76  22:46.05   
  Cetus Espoo  22:00.00      7:30.82  9:02.29  10:34.18  12:06.78     
          13:39.16  15:10.45    18:14.69     
          19:47.39  21:18.56         
                     
Jukka Lehtola  1968    381  1:23.11  2:53.60  4:23.98  5:55.36  22:57.42   
  Uinti Imatra  22:46.35      7:26.87  8:58.18  10:29.90  12:02.50     
          13:36.93  15:14.72  16:53.96  18:30.37     
          20:02.77  21:34.94         
                     
Markko Lehtosalo  1970    379  1:23.38  2:55.35  4:28.37  6:02.16  22:59.74   
  Helsingfors Simsällskap  23:00.00      7:35.42  9:08.51  10:41.44  12:13.80     
          13:46.25  15:18.94  16:52.90  18:26.03     
          19:59.16  21:32.37         
                     
Jorma Puustinen  1969    351  1:30.89  3:08.51  44:46.23  6:22.73  23:34.74   
  Kuopion Uimaseura  22:47.33      7:58.30  9:33.58  11:08.51  12:43.77     
          14:19.55  15:52.56  17:25.78  18:59.64     
          20:33.20  22:05.72         
                     
Jarkko Myllymäki  1970    326  1:23.57  2:57.57  4:32.87  6:09.37  24:09.99   
  Helsingfors Simsällskap  22:00.00      7:46.68  9:25.17  11:04.28  12:43.36     
          14:22.62  16:01.83  17:40.68  19:20.40     
          20:59.94           
                     
10  Janne Alanne  1970    315  1:27.75  3:05.78  4:44.01  6:22.56  24:26.89   
  Vanders  24:00.00      8:02.08  9:40.79  11:19.65  12:59.51     
          14:38.58  16:18.69  17:58.30  19:37.88     
          21:17.40  22:55.69         
                     
11  Kari Paananen  1970    291  1:32.52  3:12.58  4:54.16  6:34.12  25:05.97   
  Kuopion Uimaseura  24:11.97      8:13.49  9:52.59  11:32.05  13:12.01     
          14:53.47  16:34.79  18:16.82  19:59.76     
          21:42.50  23:25.66         
                     
12  Mika Forsell  1970    262  1:33.24  3:16.57  5:01.21  6:44.49  26:00.08   
  Kuopion Uimaseura  26:45.00      8:29.78  10:16.29  12:01.61  13:46.07     
          15:30.73  17:16.92  18:59.99  20:42.87     
          22:31.28  24:18.92         
                     
13  Tero Kuusela  1971    261  1:33.88  3:19.94  5:07.16  6:53.43  26:01.40   
  Uimaseura Aquila  25:34.38      8:39.36  10:24.22  12:11.89  14:00.01     
          15:45.51  17:31.14  19:16.37  21:01.02     
          22:46.93  24:30.53         
                     
14  Timo Piispanen  1968    242  1:34.32  3:20.96  5:09.12  6:58.40  26:42.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25:40.38      8:46.72  10:36.75  12:25.49  14:14.03     
          16:02.67  17:49.72  19:36.80  21:24.49     
          23:11.85  24:59.24         
                     
15  Jari Jukarainen  1968    221    3:30.82  5:23.26  7:15.22  27:30.48   
  Uimaseura Aquila  27:19.62      9:08.73  11:02.76  12:54.42  14:46.11     
          16:36.33  18:28.10  20:17.09       
          23:59.89  25:50.07         
                     
16  Timo Liukko  1970    211  1:30.37  3:15.25  5:07.12  6:59.02  27:57.14   
  Swimming Jyväskylä        8:50.07  10:41.33  12:35.53  14:29.38     
          16:24.01  18:19.27  20:17.59  22:13.11     
          24:07.97  26:04.14         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Teemu Paatela  1976    384  1:22.65  2:52.32  4:23.08  5:55.85  22:51.31   
  Helsingfors Simsällskap  22:30.00      7:29.44  9:02.41  10:34.01  12:06.31     
          13:38.33  15:10.26  16:43.03  18:15.61     
          19:48.87  21:21.41         
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    358  1:18.68  2:46.10  4:17.88  5:51.77  23:22.87   
  Hyvinkään Uimaseura  25:33.67      7:24.49  9:04.00  10:39.56  12:15.53     
            15:27.14  17:02.59  18:37.76     
          20:13.95  21:50.13         
                     
Matti Kurki  1975    302  1:31.64  3:13.63  4:55.19  6:36.45  24:45.54   
  Lahden Kaleva  25:26.38      8:17.56  9:55.57  11:34.10  13:12.19     
          14:10.49  16:30.95  18:10.71  19:50.87     
          21:30.21  23:11.08         
                     
Miikka Mattila  1977    239  1:36.62  3:25.82  5:16.71  7:07.81  26:46.30   
  Oulun Uinti 1906  28:00.00      8:57.64    12:35.93  14:24.66     
          16:12.87  18:01.17  19:48.45  21:36.64     
          23:23.47  25:08.03         
                     
Teemu Vuorinen  1975    235  1:32.65  3:15.92  5:03.66  6:52.72  26:53.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25:10.23      8:41.76  10:33.25  12:23.80  14:15.80     
          16:07.24  17:54.76  19:43.31  21:32.80     
          23:21.52  25:10.56         
                     
Viacheslav Kononenko  1974              DNF   
  Simmis Wanda  19:14.99                 
                     
                     
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Antti Levänen  1981    371  1:19.41  2:47.59  4:17.26  5:46.95  22:16.03   
  Swimming Jyväskylä  23:12.30      7:17.69  8:48.74  10:19.29  11:49.80     
          13:19.71  14:49.81  16:18.92  17:49.22     
          19:20.17  20:49.74         
                     
Jari Säntti  1982    345  1:15.99  2:39.95  4:09.05  5:40.03  22:48.11   
  UPOT  22:30.00      7:10.06  8:42.34  10:15.55  11:49.55     
          13:23.13  14:56.86  16:31.58  18:06.23     
          19:41.20  21:15.71         
                     
Marko Paap  1982    177  1:45.79  3:40.29  5:38.42  7:34.12  28:28.01   
  Meisterujumise U-Klubi  26:15.00      9:32.28  11:27.80  13:24.89  15:27.04     
          17:17.15  19:14.27  21:11.75  23:08.25     
          25:04.97  26:58.29         
                     
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markus Salmela  1983    418  1:12.44  2:32.55  3:55.59  5:19.17  20:37.67   
  Gamla Polare urheiluseura  19:31.15      6:42.91  8:06.82    10:55.27     
          12:20.28  13:44.52    16:31.67     
          17:54.51  19:17.16         
                     
Arttu Ohtonen  1983    329  1:20.28  2:45.86  4:13.81  5:42.71  22:19.89   
  UPOT  24:00.00      7:11.18  8:41.94  10:12.11  11:40.79     
          13:12.34  14:44.27  16:16.03  17:49.02     
          19:20.32  20:54.60         
                     
Santeri Vaara  1983    183  1:30.19  3:15.24  5:02.87  6:54.20  27:10.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  25:01.01      8:43.06  10:32.50  12:24.64  14:17.76     
          16:07.44  17:58.50  19:50.84  21:42.42     
          23:33.65  25:24.11         
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    515  53.86        1:47.78   
  Cetus Espoo  1:44.35                 
                     
Martti Lahti  1937    262  1:03.06        2:14.97   
  Cetus Espoo  2:08.71                 
                     
Kalevi Seppelin  1935    229  1:11.15        2:21.16   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.94                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Klaus Bremer  1938    413  51.94        1:48.67   
  Helsingfors Simsällskap  1:43.45                 
                     
Mihkel Virkus  1939    321  58.24        1:58.22   
  Meisterujumise U-Klubi  1:51.59                 
                     
Juhani Soininen  1941    161  1:08.20        2:28.74   
  Cetus Espoo  2:23.81                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    364  51.18        1:45.21   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.45                 
                     
Raimo Hiltunen  1946    333  54.33        1:48.34   
  Vanders  1:42.77                 
                     
Karl-Erik Malmberg  1945    124  1:14.14        2:30.37   
  Helsingin Uimarit  2:17.85                 
                     
Raimo Etelävuori  1945              DNS   
  ORCA Helsinki  2:12.40                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilkka Keskinen  1952    429  45.00        1:32.52   
  Swimming Jyväskylä  1:29.76                 
                     
Tapani Tuomiranta  1951    411  46.68        1:33.84   
  Koovee  1:30.39                 
                     
Markku Makkonen  1948    280  52.71        1:46.58   
  Savonlinnan Uimaseura  1:40.24                 
                     
Pekka Siltanen  1949    255  53.77        1:50.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heikki Pykäläinen  1952    217  56.53        1:56.04   
  Swimming Jyväskylä  1:44.35                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jukka Tihinen  1956    300  49.01        1:40.12   
  S.C.Pingviinit  1:37.10                 
                     
Ralf Sund  1955    245  49.53        1:47.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.19                 
                     
Juha Kainulainen  1954    185  53.90        1:57.54   
  Kuopion Uimaseura  1:48.68                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Iivonen  1959    552  38.11        1:17.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:13.94                 
                     
Ahti Uusivuori  1960    505  38.88        1:19.74   
  Cetus Espoo  1:15.12                 
                     
Tom Nylund  1959    409  40.77        1:25.54   
  Swimming Team Rauma  1:21.47                 
                     
Lauri Multanen  1959    329  44.24        1:31.97   
  Tornion Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Kinnunen  1965    602  35.98        1:13.28   
  Swimming Jyväskylä  1:11.62                 
                     
Lauri Heikkilä  1964    473  38.98        1:19.43   
  S.C.Pingviinit  1:17.11                 
                     
Kai-Asser Skog  1966    382  40.54        1:25.29   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.83                 
                     
Pekka Hurskainen  1965    171  53.45        1:51.36   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Pyrhönen  1972    580  34.36        1:12.09   
  Cetus Espoo                   
                     
Jari Niskanen  1969    403  39.09        1:21.36   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Kari Paananen  1970    291  43.33        1:30.66   
  Kuopion Uimaseura  1:22.97                 
                     
Risto Silvola  1969    247  48.01        1:35.81   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.36                 
                     
Tero Kuusela  1971    196  50.94        1:43.35   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johan Engström  1975    536  35.62        1:12.72   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Sami Wahlman  1973    507  36.39        1:14.09   
  Vanders  1:12.00                 
                     
Petri Karjalainen  1976    499  35.00        1:14.45   
  Oulun Lohet  1:13.31                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Säntti  1982    558  34.28        1:11.47   
  UPOT  1:08.30                 
                     
Jussi Koivisto  1979    527  36.12        1:12.85   
  Tuusulan Uimaseura  1:08.69                 
                     
Aki Sirkka  1980    484  36.35        1:14.93   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaleva Latvala  1984    514  33.63        1:09.80   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Matti Pohjolainen  1987    490  35.01        1:10.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.54                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marko Juvonen  1992    448  34.70        1:12.98   
  Nurmijärven Uinti  1:09.95                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Pyrrö  1941    353  1:05.01        2:14.50   
  Swimming Jyväskylä  2:12.79                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anne-Marja Hammar  1958    308  51.14        1:45.44   
  S.C.Pingviinit  1:34.96                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    658  39.16        1:19.65   
  Kemin Työväen Uimarit  1:15.85                 
                     
Johanna Kara  1965    581  40.28        1:23.02   
  Cetus Espoo  1:18.43                 
                     
Marjut Hyvönen  1966    306  48.26        1:42.75   
  Tuusulan Uimaseura  1:37.61                 
                     
Anu Lajunen  1966    263  51.14        1:48.08   
  Swimming Jyväskylä  1:41.79                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anu Ilander  1968    596  38.75        1:19.94   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.70                 
                     
Tiia Kujala  1968    402  44.65        1:31.18   
  Oulun Uinti 1906  1:33.05                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Luoto  1975    912  34.69        1:08.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.67                 
                     
Johanna Salmela  1976    651  37.11        1:16.89   
  Tuusulan Uimaseura  1:14.21                 
                     
Sanna Soininen  1973    489  40.64        1:24.62   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:22.54                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Vainionpää  1981    430  39.68        1:22.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.62                 
                     
Paula Niinimäki  1981    382  41.18        1:25.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.42                 
                     
Tiina Kämäräinen  1978    152  56.00        1:56.56   
  Nurmijärven Uinti  1:49.43                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erica Pakkala-Torkki  1986    659  33.76        1:10.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.64                 
                     
Sini Toppala  1984    438  38.81        1:21.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.25                 
                     
Elisa Laurila  1984    368  41.68        1:26.21   
  ORCA Helsinki                   
                     
Tiina Lehtonen  1983    350  41.86        1:27.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonna Teräväinen  1991    533  37.50        1:17.98   
  Swimming Jyväskylä  1:14.22                 
                     
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Sortila  1935    270          53.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.75                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Åman  1941    278          49.92   
  Swimming Jyväskylä  47.73                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olav Lukin  1944    312          44.31   
  Meisterujumise U-Klubi  41.20                 
Heikki Asell  1947    230          49.06   
  S.C.Pingviinit  40.77                 
Matti Väätänen  1947    119          1:01.03   
  Cetus Espoo  55.18                 
Karl-Erik Malmberg  1945    59          1:17.13   
  Helsingin Uimarit  1:10.22                 
Raimo Etelävuori  1945              DNS   
  ORCA Helsinki  1:02.77                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toivo Honkonen  1950    519          35.50   
  S.C.Pingviinit  37.68                 
Pekka Siltanen  1949    257          44.88   
  Oulun Uinti 1906  42.39                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peep Kesküla  1954    557          33.92   
  Meisterujumise U-Klubi  33.10                 
Jarmo Miinin  1956    488          35.44   
  Joensuun Uimaseura  34.99                 
Jukka Tihinen  1956    386          38.33   
  S.C.Pingviinit  37.73                 
Timo Teponoja  1955    340          39.98   
  Cetus Espoo  37.02                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Heikkilä  1960    685          30.46   
  Speedo Masters Finland C  29.77                 
Matti Nikula  1960    656          30.91   
  Oulun Lohet  30.90                 
Simo-Pekka Torsti  1960    541          32.95   
  Cetus Espoo  32.57                 
Antti Uski  1958    474          34.43   
  Joensuun Uimaseura  33.87                 
Juha Iivonen  1959              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  30.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Rahko  1965    578          31.06   
  HTU Stadi  31.30                 
Juha Viitanen  1967    556          31.47   
  Simmis Wanda                   
Veijo Tolonen  1967    547          31.63   
  Tuusulan Uimaseura  31.15                 
Mika Meller  1967    512          32.34   
  Helsingfors Simsällskap  31.92                 
Jussi Kanste  1966    474          33.17   
  Haukiputaan Heitto  33.37                 
Mika Pöyhölä  1966    473          33.20   
  S.C.Pingviinit  32.57                 
Jukka Pellinen  1967    436          34.12   
  Swimming Jyväskylä  33.83                 
Juha Ervasti  1965    366          36.16   
  Oulun Lohet  39.02                 
Kalevi Kostiainen  1967    360          36.38   
  Helsingfors Simsällskap  34.46                 
10  Alex Pakaslahti  1965    325          37.63   
  Vanders  38.26                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pasi Rönkkö  1970    703          28.84   
  S.C.Pingviinit  28.14                 
Kimmo Käkelä  1971    655          29.53   
  Tuusulan Uimaseura  30.17                 
Eerikki Rutanen  1972    600          30.40   
  Helsingfors Simsällskap  29.72                 
Timo Narumo  1969    467          33.04   
  Vanders  31.54                 
Jun Kojima  1971    411          34.48   
  Vanders  33.91                 
Jarkko Mikkola  1969    304          38.13   
  Hyvinkään Uimaseura  38.11                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Lindfors  1976    675          28.56   
  Vanders  27.52                 
Aapo Kilpeläinen  1974    672          28.61   
  TaTu Tampere                   
Mikko Siekkinen  1975    611          29.53   
  Kankaanpään Uimarit  28.80                 
Aki Inkilä  1977    584          29.97   
  Cetus Espoo  30.16                 
Paavo Miettinen  1977    529          30.97   
  Cetus Espoo                   
Tuomas Teräsvuori  1976    490          31.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
Marko Isomaa  1977    475          32.11   
  Loimaan Uimaseura                   
Petri Karjalainen  1976    450          32.68   
  Oulun Lohet  31.40                 
Janne Moilanen  1977    354          35.40   
  S.C.Pingviinit  35.29                 
Jaakko Lyytinen  1976              DSQ   
  Helsingin Uimarit  32.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville-Mikko Korkka  1980    582          28.90   
  Vanders  29.18                 
Anton Afonin  1978    567          29.15   
  Neva Stars  28.00                 
Jussi Kujala  1980    541          29.61   
  Vanders  29.21                 
Mikko Arponen  1980    509          30.23   
  Vanders  29.00                 
Mikko Säntti  1979    508          30.24   
  Oulun Uinti 1906  28.97                 
Jari Salomaa  1978    411          32.45   
  The Dolphin Club San Francisco  30.30                 
Toni Vaulasvirta  1981    319          35.32   
  Joensuun Uimaseura                   
Eero Judin  1981              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Wahlström  1987    524          28.85   
  Oulun Uinti 1906  28.49                 
Kaleva Latvala  1984    504          29.22   
  Kokkolan Uimaseura  27.49                 
Lauri Vilhunen  1985    471          29.88   
  Varkauden Uimarit  30.52                 
Tomi Miettinen  1986    467          29.96   
  Kuopion Uimaseura  29.69                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Allonen  1989    689          26.84   
  Swimming Jyväskylä  25.99                 
Sami Puukko  1992    603          28.05   
  Kampuksen Plaani                   
Severi Allonen  1991    565          28.68   
  Swimming Jyväskylä  26.23                 
Aleksi Korteniemi  1989              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Carita Bremer  1940    239          1:04.47   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.99                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaarina Markkula  1952    388          46.12   
  Cetus Espoo  45.72                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eeva-Kaarina Uusivuori  1956    293          48.58   
  Swimming Jyväskylä  49.94                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiina Tihlman  1959    294          45.85   
  Helsingfors Simsällskap  45.55                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Aspholm  1963    482          38.02   
  Ålands Simförening  36.80                 
Maarit Kestilä  1967    430          39.50   
  Haukiputaan Heitto  38.13                 
Bodil Karlsson  1965    405          40.29   
  Ålands Simförening  36.64                 
Minna Kantakoski  1964    252          47.17   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Thodin  1968    751          31.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.62                 
Anu Ilander  1968    682          32.90   
  Helsingfors Simsällskap  32.21                 
Päivi Steffen  1971    484          36.89   
  Simmis Wanda  39.53                 
Yuhong Qiu-Kaikkonen  1968    307          42.91   
  Oulun Uinti 1906  41.08                 
Sari Kukkonen  1972    281          44.21   
  Simmis Wanda  42.75                 
Mia Löija  1972    237          46.76   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johanna Salmela  1976    674          32.33   
  Tuusulan Uimaseura  32.69                 
Terhi Kirsi Heikkilä  1974    478          36.26   
  Riihimäen Uimaseura  39.44                 
Lotta Rutanen  1974    417          37.95   
  Helsingfors Simsällskap  36.58                 
Sanna Soininen  1973    400          38.46   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Heidi Oksanen  1974    228          46.42   
  Simmis Wanda                   
Sarri Sipilä  1977    197          48.73   
  Swimming Jyväskylä                   
Minna Heijari  1975    189          49.39   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Ääri  1980    734          30.43   
  Aurajoen Uinti  30.18                 
Maarit Vainio  1980    589          32.75   
  Aurajoen Uinti  32.05                 
Marjukka Lyytinen  1982    568          33.15   
  Kuopion Uimaseura  32.87                 
Liisa Ailanen  1978    504          34.49   
  Swimming Team Rauma  33.79                 
Asta Viuhkola  1980    494          34.73   
  Oulun Lohet  35.38                 
Bettina Mannerström  1979    454          35.71   
  Cetus Espoo                   
Kristiina Arusoo  1979    452          35.78   
  Meisterujumise U-Klubi  34.89                 
Jenna Johansson  1980    449          35.86   
  Helsingin Uimarit                   
Johanna Gröhn  1978    423          36.56   
  Järvenpään Uintiklubi  37.18                 
10  Inga-Maria Vaara  1979    230          44.77   
  Hydra Platypus  41.41                 
11  Merja Moilanen  1982    193          47.50   
  Swimming Jyväskylä  45.08                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roosa Säntti  1983    767          30.02   
  Helsingfors Simsällskap  30.71                 
Maria Ripatti  1987    632          32.01   
  Järvenpään Uintiklubi  31.28                 
Karine Gagnon  1985    581          32.92   
  Aurajoen Uinti  31.48                 
Niina Säteri  1984    468          35.37   
  Kampuksen Plaani  35.25                 
Sini Toppala  1984    458          35.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.13                 
Reetta Pyykkö  1986    396          37.42   
  Brahean Uimarit - Lieksa  37.14                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Ponomareva  1991    777          29.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.17                 
Noora Sartela  1991    764          29.64   
  Swimming Jyväskylä  28.40                 
Elisa Vilhunen  1988    746          29.87   
  S.C.Pingviinit  30.96                 
Noora Kollanus  1991    599          32.14   
  Kampuksen Plaani  33.38                 
Anna-Riina Hiltunen  1991    543          33.20   
  Kuopion Uimaseura  33.27                 
Krista Rekonen  1989    458          35.15   
  Simmis Wanda  33.76                 
Lotta Luoma  1990    367          37.85   
  Vanders  36.48                 
Emma Kyrklund  1991    344          38.65   
  ORCA Helsinki  41.29                 
Pauliina Ahvenniemi  1990    204          46.03   
  Hyvinkään Uimaseura  37.48                 
Jasmin Nurmela  1991              DSQ   
  Oulun Lohet  34.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937              DSQ   
  Cetus Espoo  3:56.36                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Koski  1942    338  57.32  2:08.25  3:20.34    4:16.82   
  Cetus Espoo  4:04.86                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    308  56.75  2:01.24  3:11.83    4:04.95   
  Riihimäen Uimaseura  3:49.47                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    458  40.18  1:33.67  2:26.59    3:08.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:05.98                 
                     
Lembit Laht  1949    363  44.33  1:40.86  2:38.20    3:23.47   
  Meisterujumise U-Klubi  3:20.34                 
                     
Tapani Tuomiranta  1951    301  52.92  1:45.33  2:48.94    3:36.68   
  Koovee  3:29.26                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peep Kesküla  1954    482  37.29  1:27.38  2:18.73    3:01.00   
  Meisterujumise U-Klubi  2:56.70                 
                     
Eero Elovaara  1956    390  44.05  1:37.13  2:30.18    3:14.23   
  Cetus Espoo  3:08.82                 
                     
Harri Koski  1957    356  40.43  1:35.01  2:32.97    3:20.26   
  Hyvinkään Uimaseura  3:20.52                 
                     
Ralf Sund  1955    235  55.13  1:57.92  3:01.00    3:50.06   
  Helsingfors Simsällskap  3:47.05                 
                     
Tapio Peltola  1955    184  50.91  2:04.96  3:19.78    4:09.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:58.47                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Massinen  1960    312  43.84  1:37.08  2:40.51    3:27.58   
  Helsingfors Simsällskap  3:14.61                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Kinnunen  1965    627  32.57  1:13.35  2:00.87    2:36.86   
  Swimming Jyväskylä  2:33.64                 
                     
Esa Päätalo  1965    507  34.25  1:21.68  2:09.85    2:48.37   
  Oulun Uinti 1906  2:51.33                 
                     
Esa Vatanen  1967    484  33.78  1:18.22  2:07.44    2:50.95   
  Brahean Uimarit - Lieksa  2:50.52                 
                     
Jussi Kanste  1966    445  34.99  1:20.48  2:13.05    2:55.80   
  Haukiputaan Heitto  2:53.59                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksei Frolov  1972    551  32.59  1:16.17  2:02.35    2:38.60   
  Neva Stars  2:45.00                 
                     
Tommi Kähkönen  1970    486  34.00  1:16.46  2:07.54    2:45.44   
  Speedo Masters Finland C  2:38.98                 
                     
Mika Ruusunen  1970    458  33.24  1:17.10  2:05.80    2:48.67   
  Helsingfors Simsällskap  2:40.92                 
                     
Jun Kojima  1971    373  37.78  1:27.77  2:20.28    3:00.66   
  Vanders  3:02.99                 
                     
Jari Jukarainen  1968              DNS   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jori Johansson  1977    587  35.17  1:16.31  1:58.94    2:36.01   
  Simmis Wanda                   
                     
Kari Väisänen  1973    486  35.14  1:17.94  2:05.43    2:46.13   
  Speedo Masters Finland C  2:40.60                 
                     
Ville Lindfors  1976    460  31.51  1:19.26  2:06.91    2:49.19   
  Vanders                   
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    381  36.94  1:24.86  2:19.19    3:00.09   
  Hyvinkään Uimaseura  3:03.75                 
                     
Janne Moilanen  1977    292  41.14  1:40.15  2:34.12    3:16.75   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Tommi Halima  1973    267  41.80  1:40.57  2:37.14    3:22.71   
  S.C.Pingviinit  3:24.17                 
                     
Miikka Mattila  1977    245  43.77  1:36.18  2:40.34    3:28.59   
  Oulun Uinti 1906  3:22.42                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Koskinen  1978    496  34.57  1:18.91  2:02.75    2:40.68   
  Hyvinkään Uimaseura  2:35.99                 
                     
Jukka Valkonen  1981    450  35.09  1:18.96  2:08.70    2:46.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Arvola  1986    460  30.56  1:11.56  1:57.59    2:38.22   
  Keravan Uimarit                   
                     
Petter Karjaluoto  1984    445  33.85  1:15.30  2:02.88    2:40.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:36.93                 
                     
Arttu Ohtonen  1983    413  33.73  1:19.50  2:02.73    2:44.01   
  UPOT                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    531  31.18  1:13.46  1:56.09    2:33.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.02                 
                     
Arttu Korpinen  1991    328  34.77  1:26.30  2:18.16    3:00.28   
  Oulun Lohet  2:48.87                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    706  35.52  1:19.79  2:10.56    2:49.60   
  Kemin Työväen Uimarit  2:43.94                 
                     
Tuija Alanko  1963    441  41.87  1:35.55  2:32.29    3:18.35   
  Riihimäen Uimaseura  3:15.90                 
                     
Päivi Rantala  1967    376  44.94  1:41.93  2:42.51    3:29.10   
  Nurmijärven Uinti  3:31.70                 
                     
Liisa Tirkkonen  1963    349  44.41  1:46.82  2:45.16    3:34.32   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  3:36.09                 
                     
Minna Kantakoski  1964    292  48.30  1:49.20  2:55.18    3:47.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Anu Lajunen  1966    272  51.23  1:49.48  3:01.61    3:52.98   
  Swimming Jyväskylä  3:45.29                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Outi Kaarnamo  1969    517  38.68  1:25.37  2:22.07    3:03.84   
  Tuusulan Uimaseura  3:01.27                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977    830  33.24  1:13.75  1:57.90    2:34.30   
  Cetus Espoo  2:33.65                 
                     
Heta Narumo  1975              DNF   
  Vanders                   
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Ääri  1980    822  32.55  1:11.80  1:56.77    2:31.00   
  Aurajoen Uinti  2:32.92                 
                     
Paula Niinimäki  1981    456  39.04  1:27.22  2:22.92    3:03.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:58.48                 
                     
Mervi Hillukkala  1978    389  40.12  1:32.78  2:30.47    3:13.75   
  Haukiputaan Heitto  3:25.73                 
                     
Laura Haimakainen  1979    279  47.13  1:45.09  2:47.76    3:36.28   
  Hyvinkään Uimaseura  3:34.17                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elisa Laurila  1984    310  41.97  1:33.01  2:30.12    3:17.77   
  ORCA Helsinki                   
                     
Niina Säteri  1984    297  39.21  1:34.73  2:33.47    3:20.46   
  Kampuksen Plaani  3:22.44                 
                     
Katja Walsh  1983    219  47.46  1:48.14  2:49.64    3:41.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:34.42                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Ponomareva  1991    790  30.81  1:12.58  1:55.96    2:32.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.83                 
                     
Marianne Siurua  1990    363  38.12  1:26.83  2:25.44    3:17.11   
  Swimming Team Rauma                   
                     
Janina Lehti  1990    263  44.40  1:45.81  2:48.14    3:39.35   
  Swimming Team Rauma  3:32.54                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    653  38.69        1:22.75   
  Cetus Espoo  1:18.99                 
                     
Pekka Sortila  1935    358  47.97        1:41.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.40                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Asko Saarinen  1942    391  42.57        1:31.06   
  Vetehiset  1:26.88                 
                     
Jaakko Virkajärvi  1939    278  45.53        1:42.01   
  Lahden Uimaseura  1:38.94                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heikki Asell  1947    371  41.46        1:28.12   
  S.C.Pingviinit  1:20.63                 
                     
Juha Parviainen  1945    311  44.77        1:33.40   
  Swimming Jyväskylä  1:29.28                 
                     
Matti Väätänen  1947    225  49.25        1:44.09   
  Cetus Espoo  1:41.04                 
                     
Karl-Erik Malmberg  1945    143  55.50        2:00.81   
  Helsingin Uimarit  1:53.41                 
                     
Tapio Vehmaskoski  1946              DNF   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markku Makkonen  1948    490  36.48        1:16.57   
  Savonlinnan Uimaseura  1:12.54                 
                     
Heikki Pykäläinen  1952    476  36.88        1:17.33   
  Swimming Jyväskylä  1:14.64                 
                     
Sakari Vento  1951    453  38.32        1:18.60   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.89                 
                     
Vladimir Nefedov  1949    421  39.85        1:20.55   
  Neva Stars  1:19.00                 
                     
Heikki Räsänen  1951    308  42.35        1:29.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.49                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jarmo Miinin  1956    515  33.87        1:12.08   
  Joensuun Uimaseura  1:09.48                 
                     
Risto Hiltunen  1953    493  34.98        1:13.14   
  Järvenpään Uintiklubi  1:13.93                 
                     
Seppo Hytönen  1956    454  35.32        1:15.15   
  Swimming Jyväskylä  1:13.19                 
                     
Taito Pöysti  1956    409  37.99        1:17.84   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Raimo Backman  1956    390  37.41        1:19.05   
  Uintiseura Kuhat                   
                     
Esko Turunen  1955    308  42.48        1:25.51   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.54                 
                     
Matti Alpola  1953    288  39.75        1:27.44   
  Simmis Wanda  1:32.77                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juri Logvin  1962    723  32.39        1:02.48   
  Speedo Masters Finland C  57.07                 
                     
Mikko Viitala  1962    659  30.69        1:04.44   
  S.C.Pingviinit  1:04.63                 
                     
Tom Nylund  1959    586  31.79        1:06.98   
  Swimming Team Rauma  1:06.61                 
                     
Ahti Uusivuori  1960    586  32.35        1:07.01   
  Cetus Espoo  1:04.58                 
                     
Lauri Multanen  1959    479  33.67        1:11.64   
  Tornion Uimaseura  1:09.87                 
                     
Antti Uski  1958    433  34.95        1:14.09   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Markku Piiroinen  1960    287  38.83        1:25.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.25                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Kinnunen  1965    684  29.49        1:01.68   
  Swimming Jyväskylä  1:01.19                 
                     
Juha Viitanen  1967    586  31.82        1:04.95   
  Simmis Wanda  1:05.83                 
                     
Petri Rahko  1965    565  31.82        1:05.75   
  HTU Stadi  1:07.64                 
                     
Markku Viitala  1963    535  31.46        1:06.93   
  S.C.Pingviinit  1:05.55                 
                     
Mika Meller  1967    534  31.47        1:06.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.40                 
                     
Kalevi Kostiainen  1967    508  32.40        1:08.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.55                 
                     
Ensio Vatanen  1964    492  32.03        1:08.85   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:08.90                 
                     
Jukka Pellinen  1967    486  33.53        1:09.14   
  Swimming Jyväskylä  1:07.03                 
                     
Kai-Asser Skog  1966    444  33.33        1:11.25   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.57                 
                     
10  Jaakko Erkinaro  1963    415  34.62        1:12.83   
  Oulun Uinti 1906  1:11.64                 
                     
11  Ismo Voutilainen  1965    413  34.23        1:12.95   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.06                 
                     
12  Juha Räisänen  1964    401  34.37        1:13.68   
  Tuusulan Uimaseura  1:12.51                 
                     
13  Alex Pakaslahti  1965    342  36.45        1:17.66   
  Vanders  1:17.69                 
                     
14  Pertti Rasilainen  1964    251  34.95        1:26.09   
  Ålands Simförening  1:22.38                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pasi Rönkkö  1970    711  28.69        1:00.22   
  S.C.Pingviinit  1:00.43                 
                     
Ari Komulainen  1972    611  29.85        1:03.36   
  Swimming Club Vuokatti  1:02.86                 
                     
Lasse Lahtinen  1971    576  29.57        1:04.60   
  Vanders  1:02.94                 
                     
Aki Kattelus  1972    496  30.42        1:07.90   
  Cetus Espoo  1:06.61                 
                     
Timo Narumo  1969    495  31.43        1:07.97   
  Vanders  1:04.36                 
                     
Jari Niskanen  1969    465  32.34        1:09.36   
  Tuusulan Uimaseura  1:09.31                 
                     
Kari Paananen  1970    452  34.14        1:10.05   
  Kuopion Uimaseura  1:10.27                 
                     
Jorma Puustinen  1969    439  33.00        1:10.74   
  Kuopion Uimaseura  1:09.09                 
                     
Markku Korhonen  1969    417  33.56        1:11.96   
  Kuopion Uimaseura  1:09.81                 
                     
10  Timo Siika-Aho  1968    390  35.50        1:13.58   
  Oulun Lohet  1:13.35                 
                     
11  Timo Liukko  1970    386  33.83        1:13.83   
  Swimming Jyväskylä  1:15.24                 
                     
12  Jarkko Mikkola  1969    348  37.38        1:16.38   
  Hyvinkään Uimaseura  1:18.09                 
                     
13  Timo Piispanen  1968    335  35.75        1:17.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:13.69                 
                     
14  Pavel Kobychev  1971    321  37.23        1:18.53   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Mika Forsell  1970    308  38.82        1:19.59   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
16  Kimmo Kylmämetsä  1969    264  38.23        1:23.78   
  S.C.Pingviinit  1:23.15                 
                     
Heikki Koskela  1968              DNF   
  Oulun Uinti 1906  1:17.79                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Lindfors  1976    641  29.62        59.83   
  Vanders  57.75                 
                     
Viacheslav Kononenko  1974    626  27.10        1:00.30   
  Simmis Wanda  58.37                 
                     
Mikko Siekkinen  1975    616  29.37        1:00.62   
  Kankaanpään Uimarit  58.83                 
                     
Aki Jormanainen  1977    554  29.92        1:02.78   
  Cetus Espoo  1:01.24                 
                     
Petri Karjalainen  1976    539  30.09        1:03.36   
  Oulun Lohet  1:02.81                 
                     
Kalle Heijari  1975    511  30.44        1:04.51   
  Uimaseura Aquila  1:03.23                 
                     
Teemu Turunen  1976    510  31.18        1:04.57   
  Pieksän Kuutit  1:03.87                 
                     
Paavo Miettinen  1977    498  30.02        1:05.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Jani Myllymäki  1976    463  31.70        1:06.66   
  Cetus Espoo  1:05.64                 
                     
10  Jaakko Lyytinen  1976    443  32.09        1:07.65   
  Helsingin Uimarit  1:07.65                 
                     
11  Petri Tykkä  1976    339  35.00        1:13.92   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.91                 
                     
12  Teemu Vuorinen  1975    315  37.15        1:15.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:15.56                 
                     
13  Matti Kurki  1975    266  36.49        1:20.17   
  Lahden Kaleva  1:21.89                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konstantin Bogdanov  1981    749  27.16        55.91   
  Neva Stars  55.80                 
                     
Lari Sirnelä  1982    650  28.21        58.61   
  Speedo Masters Finland C  57.62                 
                     
Sergey Gogol  1981    613  28.91        59.76   
  Neva Stars  59.00                 
                     
Anton Afonin  1978    552  29.43        1:01.87   
  Neva Stars  58.50                 
                     
Antti Koskela  1982    525  31.22        1:02.92   
  UPOT  1:03.71                 
                     
Kai Poutanen  1980    495  29.28        1:04.17   
  Speedo Masters Finland C  1:01.60                 
                     
Jari Salomaa  1978    471  31.23        1:05.25   
  The Dolphin Club San Francisco  1:00.74                 
                     
Toni Vaulasvirta  1981    421  31.81        1:07.73   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Niklas Merikallio  1980    292  37.08        1:16.51   
  Hydra Platypus                   
                     
10  Eero Judin  1981    246  38.72        1:21.02   
  ORCA Helsinki                   
                     
Mikko Arponen  1980              DSQ   
  Vanders  1:02.17                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaleva Latvala  1984    564  28.26        1:00.27   
  Kokkolan Uimaseura  59.12                 
                     
Markus Salmela  1983    502  29.70        1:02.66   
  Gamla Polare urheiluseura  1:01.80                 
                     
Joonas Kuosmanen  1983    182  39.86        1:27.74   
  Kauhajoen Karhu  1:33.30                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Allonen  1989    731  26.66        55.99   
  Swimming Jyväskylä  54.16                 
                     
Sami Puukko  1992    726  26.40        56.12   
  Kampuksen Plaani                   
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Pyrrö  1941    425  49.25        1:45.94   
  Swimming Jyväskylä  1:50.35                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945    328  48.96        1:47.70   
  Swimming Jyväskylä  1:41.15