Osallistujaluettelo Laji 1-37 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  07:31   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2017         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
280 - 319 v 
250  Swim Seka 1  280  SWIM    50 m  3:06.63  3:06.63   
503  U-Klubi  280  U-KLUBI    50 m  3:10.00  3:10.00   
240 - 279 v 
184  Cetus Seka E [1738]  240  Cetus    50 m  2:51.33  2:51.33   
200 - 239 v 
182  Cetus Seka D [1778]  200  Cetus    50 m  2:18.05  2:18.05   
309  S.c.p. Seka [1778]  200  S.C.P.    50 m  2:20.00  2:20.00   
354  Oulun Uinti  200  OU    50 m  2:25.17  2:25.17   
140  Tuus Seka [1778]  200  TuUS    50 m  2:26.00  2:26.00   
439  Vanders Seka [1778]  200  Vanders    50 m  2:30.00  2:30.00   
251  Swim Seka 2  200  SWIM    50 m  2:45.72  2:45.72   
77  Rius Seka [1778]  200  RiUS    50 m       
160 - 199 v 
37  HSS Mix 1  160  HSS    50 m  2:03.09  2:03.09   
141  Tuus Seka [1818]  160  TuUS    50 m  2:10.36  2:10.36   
38  HSS Mix 2  160  HSS    50 m  2:12.00  2:12.00   
181  Cetus Seka C [1818]  160  Cetus    50 m  2:14.50  2:14.50   
265  Vus-Vss C  160  VUS-VSS    50 m  2:15.66  2:15.66   
440  Vanders Seka [1818]  160  Vanders    50 m  2:17.00  2:17.00   
39  HSS Mix 3  160  HSS    50 m  2:32.99  2:32.99   
451  Aquila  160  AQUILA    50 m  2:50.00  2:50.00   
101  Siwa 3  160  SiWa    50 m       
10  113  SiWa Seka  160  SiWa    50 m       
11  215  Braui Seka [1818]  160  BraUi    50 m       
12  462  Nu Seka [1818]  160  NU    50 m  2:40.63  2:40.63  PER 
120 - 159 v 
441  Vanders Seka [1858]  120  Vanders    50 m  2:06.00  2:06.00   
203  Kuus Seka  120  KuUS    50 m  2:13.94  2:13.94   
442  Vanders Seka 2 [1858]  120  Vanders    50 m  2:22.00  2:22.00   
61  HyUS Seka [1858]  120  HyUS    50 m  2:42.36  2:42.36   
114  SiWa Seka  151  SiWa    50 m       
402  Lus Seka  120  LUS    50 m      PER 
100 - 119 v 
253  SWIM  100  SWIM    50 m  1:54.68  1:54.68   
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
50 - 54 v 
323  Hurula Ulla  1965  KemTU  65A006  50 m  5:56.41  5:56.41   
122  Hyvönen Marjut  1966  TuUS  66A045  25 m  7:03.81  7:13.81   
458  Rantala Päivi  1967  NU  67A050  25 m  7:11.98  7:21.98   
228  Lajunen Anu  1966  SWIM  66A086  25 m  8:23.50  8:33.50   
45 - 49 v 
123  Kaarnamo Outi  1969  TuUS  69A027  50 m  6:28.28  6:28.28   
344  Kujala Tiia  1968  OU  68A078  25 m  6:30.00  6:30.00   
35 - 39 v 
357  Hillukkala Mervi  1978  HAHE  78A128  25 m  6:57.33  7:07.33   
400  Kangastalo-Hoda Kristiina  1978  LUS  78A132  25 m  7:45.00  7:45.00   
25 - 29 v 
229  Lajunen Laura  1992  SWIM  92A223  25 m  4:45.76  4:55.76   
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
160  Malk Lauri  1937  Cetus  37A002  25 m  7:38.40  7:48.40   
70 - 74 v 
71  Ekholm Mauri  1943  RiUS  43A000  50 m  8:38.50  8:38.50   
65 - 69 v 
499  Laht Lembit  1949  U-KLUBI    50 m  7:25.45  7:25.45   
60 - 64 v 
143  Elovaara Eero  1956  Cetus  56A000  25 m  6:25.53  6:35.53   
170  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  25 m  6:59.11  7:09.11   
51  Koski Harri  1957  HyUS  57A024  25 m  7:16.64  7:26.64   
55 - 59 v 
479  Lokhonia Maksim  1961  NEVA    50 m  6:37.11  6:37.11   
50 - 54 v 
226  Kinnunen Tero  1965  SWIM  65A003  25 m  5:17.78  5:27.78   
100  Viitanen Juha  1967  SiWa  67A077  25 m  6:20.00  6:20.00   
348  Päätalo Esa  1965  OU  65A041  25 m  6:15.52  6:25.52   
424  Pakaslahti Alex  1965  Vanders  65A063  25 m  7:38.00  7:38.00   
214  Vatanen Esa  1967  BraUi  67A078  25 m  6:20.00  6:20.00  PER 
45 - 49 v 
166  Pyrhönen Tero  1972  Cetus  72A010  25 m  5:44.99  5:44.99   
334  Siika-Aho Timo  1968  OuLo  68A027  25 m  6:40.00  6:40.00   
446  Jukarainen Jari  1968  AQUILA  68A061  25 m  7:38.32  7:48.32   
40 - 44 v 
84  Johansson Jori  1977  SiWa  77A133  25 m  6:00.00  6:00.00   
398  Isomaa Marko  1977  LUS  77A076  25 m  6:30.00  6:30.00   
347  Mattila Miikka  1977  OU  77A112  25 m  7:05.11  7:15.11   
35 - 39 v 
52  Koskinen Pekka  1978  HyUS  78A127  25 m  5:32.90  5:42.90   
30 - 34 v 
368  Salmela Markus  1983  GP  83A063  25 m  5:20.63  5:30.63   
256  Karjaluoto Petter  1984  VUS-VSS  84A083  25 m  5:21.94  5:31.94   
508  Arvola Risto  1986  KeUi  86A059  25 m      JÄL 
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
65 - 69 v 
204  Kurki Maritta  1952  La-Ka  52A020  50 m  13:17.36  13:17.36   
60 - 64 v 
243  Uusivuori Eeva-kaarina  1956  SWIM  56A046  50 m  14:36.03  14:36.03   
152  Kaseva Leena  1954  Cetus  54A003  25 m  14:45.00  14:45.00   
495  Voolmaa Sirje  1953  U-KLUBI    50 m  15:49.00  15:49.00   
55 - 59 v 
46  Salminen Outi  1961  HU  61A051  25 m  16:13.45  16:29.45   
50 - 54 v 
122  Hyvönen Marjut  1966  TuUS  66A045  25 m  12:21.72  12:37.72   
236  Puumala Sari  1966  SWIM  66A094  25 m  12:35.55  12:51.55   
70  Alanko Tuija  1963  RiUS  63A054  25 m  13:02.44  13:02.44   
458  Rantala Päivi  1967  NU  67A050  25 m  12:58.23  13:14.23   
207  Tirkkonen Liisa  1963  LrKT  63A044  25 m  13:34.13  13:34.13   
168  Santaholma Meri  1964  Cetus  64A048  50 m  13:51.80  13:51.80   
286  Jalava Katri  1967  S.C.P.  67A068  25 m  15:00.28  15:16.28   
127  Liehunen Mirja  1966  TuUS  66A016  25 m  18:00.00  18:00.00   
45 - 49 v 
186  Höfling Imke  1970  JoUS  70A116  50 m  12:25.90  12:25.90   
42  Svartström Niina  1969  HTU  69A080  25 m  15:00.00  15:00.00   
489  Lilja Sari  1971  KU  71A081  50 m  15:00.00  15:00.00   
360  Kuula-Bullat Kaisa  1968  SCR  68A040  25 m  18:00.00  17:19.79   
40 - 44 v 
131  Salmela Johanna  1976  TuUS  76A011  25 m  10:24.94  10:40.94   
167  Rahkonen Satu  1977  Cetus  77A004  50 m  10:44.22  10:44.22   
155  Koivu Annikka  1974  Cetus  74A077  25 m  11:10.00  11:10.00   
147  Hotulainen Pirta  1974  Cetus  74A011  50 m  11:34.79  11:34.79   
492  Paap Eili  1975  U-KLUBI    50 m  12:14.32  12:14.32   
212  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  25 m  11:59.68  12:15.68   
35 - 39 v 
165  Purra Suvi  1979  Cetus  79A078  25 m  10:38.25  10:54.25   
259  Niinimäki Paula  1981  VUS-VSS  81A041  25 m  11:23.35  11:39.35   
491  Arusoo Kristiina  1979  U-KLUBI    50 m  12:15.54  12:15.54   
30 - 34 v 
363  Kuurto Maiju  1985  Octopus  85A148  50 m  11:08.29  11:08.29   
98  Strömsholm Vera  1983  SiWa  83A038  25 m  11:30.00  11:30.00   
28  Valtari Salla  1985  HSS  85A172  25 m  12:00.00  12:00.00   
274  Virtanen Anna-liisa  1985  HäUS  85A152  25 m  12:16.94  12:32.94   
211  Pyykkö Reetta  1986  BraUi  86A197  25 m  12:57.00  12:57.00   
196  Laine Tanja  1986  KuUS  86A165  50 m  13:16.55  13:16.55   
264  Walsh Katja  1983  VUS-VSS  83A105  50 m  14:34.04  14:34.04   
25 - 29 v 
229  Lajunen Laura  1992  SWIM  92A223  25 m  8:40.10  8:56.10   
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
70 - 74 v 
409  Hiltunen Raimo  1946  Vanders  46A012  25 m  26:42.23  27:12.23   
Narva Raine  1945  BS-PU  45A005  25 m  21:00.00  29:00.00   
65 - 69 v 
217  Makkonen Markku  1948  SUS  48A011  25 m  22:38.45  23:08.45   
262  Räsänen Heikki  1951  VUS-VSS  51A014  25 m  26:33.47  27:03.47   
350  Siltanen Pekka  1949  OU  49A019  25 m  29:18.61  29:48.61   
60 - 64 v 
65  Hiltunen Risto  1953  JUK  53A013  25 m  23:40.00  23:40.00   
129  Pöysti Taito  1956  TuUS  56A026  25 m  23:55.00  23:55.00   
223  Hytönen Seppo  1956  SWIM  56A024  25 m  27:00.00  27:00.00   
74  Turunen Esko  1955  RiUS  55A021  25 m  28:00.00  28:00.00   
22  Sund Ralf  1955  HSS  55A022  50 m  28:39.14  28:39.14   
260  Peltola Tapio  1955  VUS-VSS  55A002  25 m  32:00.00  32:00.00   
55 - 59 v 
172  Torsti Simo-pekka  1960  Cetus  60A013  25 m  21:16.11  21:46.11   
322  Hurula Matti  1961  KemTU  61A002  50 m  21:49.67  21:49.67   
479  Lokhonia Maksim  1961  NEVA    50 m  23:07.00  23:07.00   
419  Musikka Arvo  1959  Vanders  59A054  25 m  23:59.00  23:59.00   
50 - 54 v 
269  Kanto Mauri  1963  KaKa  63A045  25 m  21:22.10  21:52.10   
15  Meller Mika  1967  HSS  67A037  25 m  22:00.00  22:00.00   
300  Viitala Markku  1963  S.C.P.  63A069  25 m  22:44.12  23:14.12   
454  Jantunen Juha  1965  NU  65A005  25 m  22:22.00  22:22.00  PER 
45 - 49 v 
Blomqvist Janne  1972  HSS  72A059  25 m  18:07.30  18:37.30   
Ikävalko Samuli  1970  HSS  70A060  25 m  20:15.00  20:15.00   
386  Kähkönen Tommi  1970  Speedo  70A157  50 m  21:04.64  21:04.64   
16  Myllymäki Jarkko  1970  HSS  70A108  25 m  22:00.00  22:00.00   
153  Kattelus Aki  1972  Cetus  72A078  25 m  22:00.00  22:00.00   
416  Lahtinen Lasse  1971  Vanders  71A037  25 m  22:30.00  22:30.00   
404  Lehtola Jukka  1968  UI  68A008  50 m  22:46.35  22:46.35   
200  Puustinen Jorma  1969  KuUS  69A063  50 m  22:47.33  22:47.33   
11  Lehtosalo Markko  1970  HSS  70A151  25 m  23:00.00  23:00.00   
10  405  Alanne Janne  1970  Vanders  70A154  25 m  24:00.00  24:00.00   
11  199  Paananen Kari  1970  KuUS  70A156  25 m  23:41.97  24:11.97   
12  447  Kuusela Tero  1971  AQUILA  71A061  50 m  25:34.38  25:34.38   
13  271  Piispanen Timo  1968  HäUS  68A072  50 m  25:40.38  25:40.38   
14  192  Forsell Mika  1970  KuUS  70A168  25 m  26:45.00  26:45.00   
15  446  Jukarainen Jari  1968  AQUILA  68A061  25 m  26:49.62  27:19.62   
16  509  Liukko Timo  1970  SWIM  70A146  25 m      JÄL 
17  287  Koivumäki Raine  1970  S.C.P.  70A134  50 m  24:11.71  24:11.71  PER 
40 - 44 v 
87  Kononenko Viacheslav  1974  SiWa  74A065  25 m  19:14.99  19:14.99   
490  Paatela Teemu  1976  HSS  76A106  50 m  22:30.00  22:30.00   
275  Vuorinen Teemu  1975  HäUS  75A105  25 m  24:40.23  25:10.23   
205  Kurki Matti  1975  La-Ka  75A114  25 m  24:56.38  25:26.38   
55  Ylä-Jarkko Olli  1975  HyUS  75A098  50 m  25:33.67  25:33.67   
347  Mattila Miikka  1977  OU  77A112  25 m  28:00.00  28:00.00   
35 - 39 v 
381  Säntti Jari  1982  UPOT  82A126  25 m  22:30.00  22:30.00   
230  Levänen Antti  1981  SWIM  81A090  25 m  22:42.30  23:12.30   
507  Paap Marko  1982  U-KLUBI    50 m  26:15.00  26:15.00   
30 - 34 v 
368  Salmela Markus  1983  GP  83A063  25 m  19:01.15  19:31.15   
380  Ohtonen Arttu  1983  UPOT  83A127  25 m  24:00.00  24:00.00   
273  Vaara Santeri  1983  HäUS  83A133  25 m  25:01.01  25:01.01   
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
160  Malk Lauri  1937  Cetus  37A002  25 m  1:42.35  1:44.35   
157  Lahti Martti  1937  Cetus  37A000  50 m  2:08.71  2:08.71   
21  Seppelin Kalevi  1935  HSS  35A000  50 m  2:12.94  2:12.94   
75 - 79 v 
Bremer Klaus  1938  HSS  38A004  25 m  1:41.45  1:43.45   
502  Virkus Mihkel  1939  U-KLUBI    50 m  1:51.59  1:51.59   
169  Soininen Juhani  1941  Cetus  41A001  25 m  2:21.81  2:23.81   
70 - 74 v 
409  Hiltunen Raimo  1946  Vanders  46A012  25 m  1:40.77  1:42.77   
71  Ekholm Mauri  1943  RiUS  43A000  50 m  1:46.45  1:46.45   
369  Etelävuori Raimo  1945  ORCA  45A018  25 m  2:10.40  2:12.40   
45  Malmberg Karl-erik  1945  HU  45A015  50 m  2:17.85  2:17.85   
65 - 69 v 
225  Keskinen Ilkka  1952  SWIM  52A010  50 m  1:29.76  1:29.76   
279  Tuomiranta Tapani  1951  Koovee  51A008  25 m  1:28.39  1:30.39   
217  Makkonen Markku  1948  SUS  48A011  25 m  1:38.24  1:40.24   
237  Pykäläinen Heikki  1952  SWIM  52A003  50 m  1:44.35  1:44.35   
350  Siltanen Pekka  1949  OU  49A019  25 m       
60 - 64 v 
297  Tihinen Jukka  1956  S.C.P.  56A045  50 m  1:37.10  1:37.10   
22  Sund Ralf  1955  HSS  55A022  25 m  1:43.19  1:45.19   
194  Kainulainen Juha  1954  KuUS  54A024  25 m  1:46.68  1:48.68   
55 - 59 v 
208  Iivonen Juha  1959  LrU  59A042  25 m  1:11.94  1:13.94   
173  Uusivuori Ahti  1960  Cetus  60A032  25 m  1:13.12  1:15.12   
471  Nylund Tom  1959  STR  59A056  25 m  1:19.47  1:21.47   
356  Multanen Lauri  1959  TorUS  59A032  25 m       
50 - 54 v 
226  Kinnunen Tero  1965  SWIM  65A003  25 m  1:09.62  1:11.62   
284  Heikkilä Lauri  1964  S.C.P.  64A026  25 m  1:15.11  1:17.11   
209  Skog Kai-asser  1966  LrU  66A035  25 m  1:19.83  1:21.83   
325  Hurskainen Pekka  1965  OuLo  65A023  25 m       
45 - 49 v 
199  Paananen Kari  1970  KuUS  70A156  25 m  1:20.97  1:22.97   
54  Silvola Risto  1969  HyUS  69A040  25 m  1:30.36  1:32.36   
128  Niskanen Jari  1969  TuUS  69A054  25 m       
166  Pyrhönen Tero  1972  Cetus  72A010  25 m       
447  Kuusela Tero  1971  AQUILA  71A061  25 m       
40 - 44 v 
429  Wahlman Sami  1973  Vanders  73A018  25 m  1:10.00  1:12.00   
326  Karjalainen Petri  1976  OuLo  76A049  50 m  1:13.31  1:13.31   
119  Engström Johan  1975  TuUS  75A123  25 m       
35 - 39 v 
381  Säntti Jari  1982  UPOT  82A126  25 m  1:06.30  1:08.30   
125  Koivisto Jussi  1979  TuUS  79A085  25 m  1:06.69  1:08.69   
391  Sirkka Aki  1980  Speedo  80A042  25 m       
30 - 34 v 
Pohjolainen Matti  1987  BS-PU  87A271  25 m  1:07.54  1:09.54   
254  Latvala Kaleva  1984  KUS-GSS  84A039  25 m       
25 - 29 v 
455  Juvonen Marko  1992  NU  92A014  25 m  1:07.95  1:09.95   
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
75 - 79 v 
238  Pyrrö Anna  1941  SWIM  41A006  50 m  2:12.79  2:12.79   
55 - 59 v 
283  Hammar Anne-marja  1958  S.C.P.  58A008  50 m  1:34.96  1:34.96   
50 - 54 v 
323  Hurula Ulla  1965  KemTU  65A006  50 m  1:15.85  1:15.85   
151  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  25 m  1:16.43  1:18.43   
122  Hyvönen Marjut  1966  TuUS  66A045  25 m  1:35.61  1:37.61   
228  Lajunen Anu  1966  SWIM  66A086  50 m  1:41.79  1:41.79   
45 - 49 v 
Ilander Anu  1968  HSS  68A022  50 m  1:20.70  1:20.70   
344  Kujala Tiia  1968  OU  68A078  25 m  1:31.05  1:33.05   
40 - 44 v 
312  Luoto Raakel  1975  ÅSK  75A049  25 m  1:03.67  1:05.67   
131  Salmela Johanna  1976  TuUS  76A011  25 m  1:12.21  1:14.21   
212  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  50 m  1:22.54  1:22.54   
35 - 39 v 
259  Niinimäki Paula  1981  VUS-VSS  81A041  25 m  1:19.42  1:21.42   
255  Vainionpää Milla  1981  SeUi  81A064  50 m  1:23.62  1:23.62   
456  Kämäräinen Tiina  1978  NU  78A130  25 m  1:47.43  1:49.43   
30 - 34 v 
17  Pakkala-Torkki Erica  1986  HSS  86A119  25 m  1:07.64  1:09.64   
314  Toppala Sini  1984  ÅSK  84A069  25 m  1:15.25  1:17.25   
67  Lehtonen Tiina  1983  JUK  83A137  25 m       
374  Laurila Elisa  1984  ORCA  84A140  25 m       
25 - 29 v 
242  Teräväinen Jonna  1991  SWIM  91A252  25 m  1:12.22  1:14.22   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
272  Sortila Pekka  1935  HäUS  35A004  50 m  48.75  48.75   
75 - 79 v 
245  Åman Risto  1941  SWIM  41A004  25 m  46.73  47.73   
70 - 74 v 
280  Asell Heikki  1947  S.C.P.  47A007  25 m  39.77  40.77   
501  Lukin Olav  1944  U-KLUBI    50 m  41.20  41.20   
174  Väätänen Matti  1947  Cetus  47A002  25 m  54.18  55.18   
369  Etelävuori Raimo  1945  ORCA  45A018  25 m  1:01.77  1:02.77   
45  Malmberg Karl-erik  1945  HU  45A015  50 m  1:10.22  1:10.22   
65 - 69 v 
285  Honkonen Toivo  1950  S.C.P.  50A007  50 m  37.68  37.68   
350  Siltanen Pekka  1949  OU  49A019  25 m  41.39  42.39  JÄL 
60 - 64 v 
498  Kesküla Peep  1954  U-KLUBI    50 m  33.10  33.10   
187  Miinin Jarmo  1956  JoUS  56A019  25 m  33.99  34.99   
170  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  50 m  37.02  37.02   
297  Tihinen Jukka  1956  S.C.P.  56A045  25 m  36.73  37.73   
55 - 59 v 
385  Heikkilä Petri  1960  Speedo  60A029  50 m  29.77  29.77   
208  Iivonen Juha  1959  LrU  59A042  50 m  30.24  30.24   
329  Nikula Matti  1960  OuLo  60A041  50 m  30.90  30.90   
172  Torsti Simo-pekka  1960  Cetus  60A013  25 m  31.57  32.57   
188  Uski Antti  1958  JoUS  58A004  50 m  33.87  33.87   
50 - 54 v 
132  Tolonen Veijo  1967  TuUS  67A025  50 m  31.15  31.15   
41  Rahko Petri  1965  HTU  65A068  25 m  30.30  31.30   
15  Meller Mika  1967  HSS  67A037  50 m  31.92  31.92   
293  Pöyhölä Mika  1966  S.C.P.  66A052  50 m  32.57  32.57   
358  Kanste Jussi  1966  HAHE  66A091  25 m  32.37  33.37   
234  Pellinen Jukka  1967  SWIM  67A040  50 m  33.83  33.83   
10  Kostiainen Kalevi  1967  HSS  67A073  25 m  33.46  34.46   
424  Pakaslahti Alex  1965  Vanders  65A063  25 m  37.26  38.26   
324  Ervasti Juha  1965  OuLo  65A031  25 m  38.02  39.02   
10  100  Viitanen Juha  1967  SiWa  67A077  25 m       
45 - 49 v 
295  Rönkkö Pasi  1970  S.C.P.  70A148  50 m  28.14  28.14   
18  Rutanen Eerikki  1972  HSS  72A002  50 m  29.72  29.72   
126  Käkelä Kimmo  1971  TuUS  71A025  25 m  29.17  30.17   
422  Narumo Timo  1969  Vanders  69A008  50 m  31.54  31.54   
412  Kojima Jun  1971  Vanders  71A075  50 m  33.91  33.91   
53  Mikkola Jarkko  1969  HyUS  69A091  25 m  37.11  38.11   
40 - 44 v 
417  Lindfors Ville  1976  Vanders  76A013  50 m  27.52  27.52   
277  Siekkinen Mikko  1975  KU  75A023  50 m  28.80  28.80  JÄL 
148  Inkilä Aki  1977  Cetus  77A032  25 m  29.16  30.16   
326  Karjalainen Petri  1976  OuLo  76A049  50 m  31.40  31.40   
44  Lyytinen Jaakko  1976  HU  76A012  25 m  31.27  32.27   
290  Moilanen Janne  1977  S.C.P.  77A114  25 m  34.29  35.29   
24  Teräsvuori Tuomas  1976  HSS  76A021  25 m       
163  Miettinen Paavo  1977  Cetus  77A020  25 m       
311  Kilpeläinen Aapo  1974  TaTU  74A076  25 m       
10  398  Isomaa Marko  1977  LUS  77A076  25 m       
11  352  Torvikoski Teemu  1976  OU  76A099  25 m  33.21  34.21  PER 
35 - 39 v 
481  Afonin Anton  1978  NEVA    50 m  28.00  28.00   
351  Säntti Mikko  1979  OU  79A104  50 m  28.97  28.97   
406  Arponen Mikko  1980  Vanders  80A030  25 m  28.00  29.00   
413  Korkka Ville-mikko  1980  Vanders  80A123  25 m  28.18  29.18   
415  Kujala Jussi  1980  Vanders  80A110  50 m  29.21  29.21   
506  Salomaa Jari  1978  Dolphin    50 m  30.30  30.30   
189  Vaulasvirta Toni  1981  JoUS  81A098  25 m       
370  Judin Eero  1981  ORCA  81A099  25 m       
427  Smee Michael  1980  Vanders  80A012  25 m  27.38  28.38  PER 
10  117  Lahti Sergei  1980  HOT  80A119  25 m      PER 
30 - 34 v 
254  Latvala Kaleva  1984  KUS-GSS  84A039  50 m  27.49  27.49   
353  Wahlström Roope  1987  OU  87A076  50 m  28.49  28.49   
198  Miettinen Tomi  1986  KuUS  86A014  50 m  29.69  29.69   
218  Vilhunen Lauri  1985  VarU  85A080  25 m  29.52  30.52   
25 - 29 v 
220  Allonen Juho  1989  SWIM  89A085  50 m  25.99  25.99   
221  Allonen Severi  1991  SWIM  91A242  25 m  25.23  26.23   
328  Korteniemi Aleksi  1989  OuLo  89A533  25 m       
465  Puukko Sami  1992  Plaani  92A805  25 m       
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
75 - 79 v 
Bremer Carita  1940  HSS  40A008  25 m  59.99  1:00.99   
65 - 69 v 
162  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  25 m  44.72  45.72   
60 - 64 v 
243  Uusivuori Eeva-kaarina  1956  SWIM  56A046  50 m  49.94  49.94   
55 - 59 v 
25  Tihlman Tiina  1959  HSS  59A011  50 m  45.55  45.55   
50 - 54 v 
475  Karlsson Bodil  1965  ÅSF  65A065  50 m  36.64  36.64   
474  Aspholm Annika  1963  ÅSF  63A018  25 m  35.80  36.80   
359  Kestilä Maarit  1967  HAHE  67A072  50 m  38.13  38.13   
150  Kantakoski Minna  1964  Cetus  64A069  25 m       
448  Pettersson Merja  1963  AQUILA  63A052  50 m  41.51  41.51  PER 
45 - 49 v 
263  Thodin Petra  1968  VUS-VSS  68A028  50 m  30.62  30.62   
Ilander Anu  1968  HSS  68A022  50 m  32.21  32.21   
97  Steffen Päivi  1971  SiWa  71A079  25 m  38.53  39.53   
349  Qiu-Kaikkonen Yuhong  1968  OU  68A080  25 m  40.08  41.08   
88  Kukkonen Sari  1972  SiWa  72A064  25 m  41.75  42.75   
89  Löija Mia  1972  SiWa  72A079  25 m       
40 - 44 v 
131  Salmela Johanna  1976  TuUS  76A011  25 m  31.69  32.69   
19  Rutanen Lotta  1974  HSS  74A049  25 m  35.58  36.58   
72  Heikkilä Terhi Kirsi  1974  RiUS  74A060  25 m  38.44  39.44   
92  Oksanen Heidi  1974  SiWa  74A069  25 m       
212  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  25 m       
240  Sipilä Sarri  1977  SWIM  77A125  25 m       
444  Heijari Minna  1975  AQUILA  75A118  25 m       
191  Mäkinen Marjaana  1975  KoU  75A095  50 m  34.27  34.27  PER 
35 - 39 v 
320  Ääri Mari  1980  AUi  80A096  50 m  30.18  30.18   
317  Vainio Maarit  1980  AUi  80A112  50 m  32.05  32.05   
197  Lyytinen Marjukka  1982  KuUS  82A012  25 m  31.87  32.87   
467  Ailanen Liisa  1978  STR  78A099  50 m  33.79  33.79   
491  Arusoo Kristiina  1979  U-KLUBI    50 m  34.89  34.89   
335  Viuhkola Asta  1980  OuLo  80A126  25 m  34.38  35.38   
63  Gröhn Johanna  1978  JUK  78A123  25 m  36.18  37.18   
384  Vaara Inga-maria  1979  Hydra  79A096  25 m  40.41  41.41   
231  Moilanen Merja  1982  SWIM  82A121  50 m  45.08  45.08   
10  43  Johansson Jenna  1980  HU  80A118  25 m       
11  161  Mannerström Bettina  1979  Cetus  79A116  25 m       
30 - 34 v 
23  Säntti Roosa  1983  HSS  83A051  25 m  29.71  30.71   
68  Ripatti Maria  1987  JUK  87A148  50 m  31.28  31.28   
315  Gagnon Karine  1985  AUi  85A154  50 m  31.48  31.48   
314  Toppala Sini  1984  ÅSK  84A069  50 m  33.13  33.13   
466  Säteri Niina  1984  Plaani  84A134  50 m  35.25  35.25   
211  Pyykkö Reetta  1986  BraUi  86A197  25 m  36.14  37.14   
25 - 29 v 
239  Sartela Noora  1991  SWIM  91A171  25 m  27.40  28.40   
313  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  50 m  29.17  29.17   
302  Vilhunen Elisa  1988  S.C.P.  88A195  25 m  29.96  30.96   
193  Hiltunen Anna-Riina  1991  KuUS  91A217  25 m  32.27  33.27   
463  Kollanus Noora  1991  Plaani  91A474  25 m  32.38  33.38   
93  Rekonen Krista  1989  SiWa  89A082  25 m  32.76  33.76   
330  Nurmela Jasmin  1991  OuLo  91A241  25 m  33.53  34.53   
418  Luoma Lotta  1990  Vanders  90A628  50 m  36.48  36.48   
47  Ahvenniemi Pauliina  1990  HyUS  90A068  25 m  36.48  37.48   
10  373  Kyrklund Emma  1991  ORCA  91A578  25 m  40.29  41.29   
11  50  Koskela Kira  1992  HyUS  92A279  25 m      PER 
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
160  Malk Lauri  1937  Cetus  37A002  25 m  3:51.36  3:56.36   
75 - 79 v 
156  Koski Juha  1942  Cetus  42A003  25 m  3:59.86  4:04.86   
70 - 74 v 
71  Ekholm Mauri  1943  RiUS  43A000  25 m  3:44.47  3:49.47   
65 - 69 v 
258  Kuokkanen Hannu  1948  VUS-VSS  48A002  50 m  3:05.98  3:05.98   
499  Laht Lembit  1949  U-KLUBI    50 m  3:20.34  3:20.34   
279  Tuomiranta Tapani  1951  Koovee  51A008  25 m  3:24.26  3:29.26   
350  Siltanen Pekka  1949  OU  49A019  25 m  4:06.39  4:11.39  PER 
60 - 64 v 
498  Kesküla Peep  1954  U-KLUBI    50 m  2:56.70  2:56.70   
143  Elovaara Eero  1956  Cetus  56A000  50 m  3:08.82  3:08.82   
51  Koski Harri  1957  HyUS  57A024  25 m  3:15.52  3:20.52   
22  Sund Ralf  1955  HSS  55A022  25 m  3:42.05  3:47.05   
260  Peltola Tapio  1955  VUS-VSS  55A002  50 m  3:58.47  3:58.47   
55 - 59 v 
14  Massinen Juho  1960  HSS  60A021  25 m  3:09.61  3:14.61   
50 - 54 v 
226  Kinnunen Tero  1965  SWIM  65A003  25 m  2:28.64  2:33.64   
214  Vatanen Esa  1967  BraUi  67A078  25 m  2:45.52  2:50.52   
348  Päätalo Esa  1965  OU  65A041  50 m  2:51.33  2:51.33   
358  Kanste Jussi  1966  HAHE  66A091  25 m  2:48.59  2:53.59   
45 - 49 v 
386  Kähkönen Tommi  1970  Speedo  70A157  25 m  2:33.98  2:38.98   
20  Ruusunen Mika  1970  HSS  70A059  25 m  2:35.92  2:40.92   
480  Frolov Aleksei  1972  NEVA    50 m  2:45.00  2:45.00   
412  Kojima Jun  1971  Vanders  71A075  25 m  2:57.99  3:02.99   
446  Jukarainen Jari  1968  AQUILA  68A061  25 m       
40 - 44 v 
393  Väisänen Kari  1973  Speedo  73A061  25 m  2:35.60  2:40.60   
55  Ylä-Jarkko Olli  1975  HyUS  75A098  25 m  2:58.75  3:03.75   
347  Mattila Miikka  1977  OU  77A112  25 m  3:17.42  3:22.42   
282  Halima Tommi  1973  S.C.P.  73A044  50 m  3:24.17  3:24.17   
84  Johansson Jori  1977  SiWa  77A133  25 m       
290  Moilanen Janne  1977  S.C.P.  77A114  25 m       
417  Lindfors Ville  1976  Vanders  76A013  25 m       
35 - 39 v 
52  Koskinen Pekka  1978  HyUS  78A127  25 m  2:30.99  2:35.99   
27  Valkonen Jukka  1981  HSS  81A080  25 m       
281  Erkintalo Ville-matti  1982  S.C.P.  82A089  25 m      PER 
381  Säntti Jari  1982  UPOT  82A126  25 m      PER 
30 - 34 v 
256  Karjaluoto Petter  1984  VUS-VSS  84A083  25 m  2:31.93  2:36.93   
380  Ohtonen Arttu  1983  UPOT  83A127  25 m       
508  Arvola Risto  1986  KeUi  86A059  25 m      JÄL 
25 - 29 v 
257  Korri Antti  1992  VUS-VSS  92A138  50 m  2:31.02  2:31.02   
327  Korpinen Arttu  1991  OuLo  91A106  25 m  2:43.87  2:48.87   
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
50 - 54 v 
323  Hurula Ulla  1965  KemTU  65A006  50 m  2:43.94  2:43.94   
70  Alanko Tuija  1963  RiUS  63A054  25 m  3:10.90  3:15.90   
458  Rantala Päivi  1967  NU  67A050  25 m  3:26.70  3:31.70   
207  Tirkkonen Liisa  1963  LrKT  63A044  25 m  3:31.09  3:36.09   
228  Lajunen Anu  1966  SWIM  66A086  50 m  3:45.29  3:45.29   
150  Kantakoski Minna  1964  Cetus  64A069  25 m       
45 - 49 v 
123  Kaarnamo Outi  1969  TuUS  69A027  25 m  2:56.27  3:01.27   
40 - 44 v 
167  Rahkonen Satu  1977  Cetus  77A004  25 m  2:28.65  2:33.65   
421  Narumo Heta  1975  Vanders  75A097  25 m       
35 - 39 v 
320  Ääri Mari  1980  AUi  80A096  25 m  2:27.92  2:32.92   
259  Niinimäki Paula  1981  VUS-VSS  81A041  25 m  2:53.48  2:58.48   
357  Hillukkala Mervi  1978  HAHE  78A128  25 m  3:20.73  3:25.73   
48  Haimakainen Laura  1979  HyUS  79A115  25 m  3:29.17  3:34.17   
276  Männistö Kaisa  1978  KU  78A120  50 m  2:58.08  2:58.08  PER 
30 - 34 v 
466  Säteri Niina  1984  Plaani  84A134  50 m  3:22.44  3:22.44   
264  Walsh Katja  1983  VUS-VSS  83A105  25 m  3:29.42  3:34.42   
374  Laurila Elisa  1984  ORCA  84A140  25 m       
25 - 29 v 
313  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  50 m  2:31.83  2:31.83   
470  Lehti Janina  1990  STR  90A338  25 m  3:27.54  3:32.54   
472  Siurua Marianne  1990  STR  90A631  25 m       
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
160  Malk Lauri  1937  Cetus  37A002  25 m  1:16.99  1:18.99   
272  Sortila Pekka  1935  HäUS  35A004  50 m  1:35.40  1:35.40   
75 - 79 v 
79  Saarinen Asko  1942  Ve  42A002  25 m  1:24.88  1:26.88   
206  Virkajärvi Jaakko  1939  LaUS  39A001  25 m  1:36.94  1:38.94   
70 - 74 v 
280  Asell Heikki  1947  S.C.P.  47A007  50 m  1:20.63  1:20.63   
233  Parviainen Juha  1945  SWIM  45A011  25 m  1:27.28  1:29.28   
174  Väätänen Matti  1947  Cetus  47A002  25 m  1:39.04  1:41.04   
45  Malmberg Karl-erik  1945  HU  45A015  50 m  1:53.41  1:53.41   
299  Vehmaskoski Tapio  1946  S.C.P.  46A027  25 m       
65 - 69 v 
217  Makkonen Markku  1948  SUS  48A011  50 m  1:12.54  1:12.54   
237  Pykäläinen Heikki  1952  SWIM  52A003  50 m  1:14.64  1:14.64   
210  Vento Sakari  1951  LrU  51A019  25 m  1:15.89  1:17.89   
477  Nefedov Vladimir  1949  NEVA    50 m  1:19.00  1:19.00   
262  Räsänen Heikki  1951  VUS-VSS  51A014  25 m  1:22.49  1:24.49   
60 - 64 v 
187  Miinin Jarmo  1956  JoUS  56A019  25 m  1:07.48  1:09.48   
223  Hytönen Seppo  1956  SWIM  56A024  50 m  1:13.19  1:13.19   
65  Hiltunen Risto  1953  JUK  53A013  25 m  1:11.93  1:13.93   
74  Turunen Esko  1955  RiUS  55A021  50 m  1:23.54  1:23.54   
81  Alpola Matti  1953  SiWa  53A019  25 m  1:30.77  1:32.77   
78  Backman Raimo  1956  Kuhat  56A047  25 m       
129  Pöysti Taito  1956  TuUS  56A026  25 m       
55 - 59 v 
387  Logvin Juri  1962  Speedo  62A026  50 m  57.07  57.07   
173  Uusivuori Ahti  1960  Cetus  60A032  25 m  1:02.58  1:04.58   
301  Viitala Mikko  1962  S.C.P.  62A065  25 m  1:02.63  1:04.63   
471  Nylund Tom  1959  STR  59A056  25 m  1:04.61  1:06.61   
356  Multanen Lauri  1959  TorUS  59A032  25 m  1:07.87  1:09.87   
261  Piiroinen Markku  1960  VUS-VSS  60A000  25 m  1:19.25  1:21.25   
188  Uski Antti  1958  JoUS  58A004  25 m       
50 - 54 v 
226  Kinnunen Tero  1965  SWIM  65A003  50 m  1:01.19  1:01.19   
15  Meller Mika  1967  HSS  67A037  25 m  1:02.40  1:04.40   
300  Viitala Markku  1963  S.C.P.  63A069  25 m  1:03.55  1:05.55   
100  Viitanen Juha  1967  SiWa  67A077  25 m  1:03.83  1:05.83   
10  Kostiainen Kalevi  1967  HSS  67A073  25 m  1:04.55  1:06.55   
234  Pellinen Jukka  1967  SWIM  67A040  25 m  1:05.03  1:07.03   
41  Rahko Petri  1965  HTU  65A068  25 m  1:05.64  1:07.64   
213  Vatanen Ensio  1964  BraUi  64A062  50 m  1:08.90  1:08.90   
75  Voutilainen Ismo  1965  RiUS  65A032  50 m  1:11.06  1:11.06   
10  209  Skog Kai-asser  1966  LrU  66A035  50 m  1:11.57  1:11.57   
11  342  Erkinaro Jaakko  1963  OU  63A066  25 m  1:09.64  1:11.64   
12  130  Räisänen Juha  1964  TuUS  64A047  25 m  1:10.51  1:12.51   
13  424  Pakaslahti Alex  1965  Vanders  65A063  25 m  1:15.69  1:17.69   
14  476  Rasilainen Pertti  1964  ÅSF  64A027  25 m  1:20.38  1:22.38   
45 - 49 v 
295  Rönkkö Pasi  1970  S.C.P.  70A148  25 m  58.43  1:00.43   
362  Komulainen Ari  1972  SCV  72A043  25 m  1:00.86  1:02.86   
416  Lahtinen Lasse  1971  Vanders  71A037  25 m  1:00.94  1:02.94   
422  Narumo Timo  1969  Vanders  69A008  25 m  1:02.36  1:04.36   
153  Kattelus Aki  1972  Cetus  72A078  25 m  1:04.61  1:06.61   
200  Puustinen Jorma  1969  KuUS  69A063  25 m  1:07.09  1:09.09   
128  Niskanen Jari  1969  TuUS  69A054  50 m  1:09.31  1:09.31   
195  Korhonen Markku  1969  KuUS  69A045  50 m  1:09.81  1:09.81   
199  Paananen Kari  1970  KuUS  70A156  25 m  1:08.27  1:10.27   
10  334  Siika-Aho Timo  1968  OuLo  68A027  25 m  1:11.35  1:13.35   
11  271  Piispanen Timo  1968  HäUS  68A072  25 m  1:11.69  1:13.69   
12  509  Liukko Timo  1970  SWIM  70A146  25 m  1:13.24  1:15.24  JÄL 
13  343  Koskela Heikki  1968  OU  68A085  25 m  1:15.79  1:17.79   
14  53  Mikkola Jarkko  1969  HyUS  69A091  25 m  1:16.09  1:18.09   
15  289  Kylmämetsä Kimmo  1969  S.C.P.  69A079  25 m  1:21.15  1:23.15   
16  154  Kobychev Pavel  1971  Cetus  71A080  25 m       
17  192  Forsell Mika  1970  KuUS  70A168  25 m       
40 - 44 v 
417  Lindfors Ville  1976  Vanders  76A013  50 m  57.75  57.75   
87  Kononenko Viacheslav  1974  SiWa  74A065  50 m  58.37  58.37   
277  Siekkinen Mikko  1975  KU  75A023  25 m  56.83  58.83   
149  Jormanainen Aki  1977  Cetus  77A009  25 m  59.24  1:01.24   
326  Karjalainen Petri  1976  OuLo  76A049  50 m  1:02.81  1:02.81   
443  Heijari Kalle  1975  AQUILA  75A048  50 m  1:03.23  1:03.23   
216  Turunen Teemu  1976  PieKu  76A061  50 m  1:03.87  1:03.87   
164  Myllymäki Jani  1976  Cetus  76A086  25 m  1:03.64  1:05.64   
44  Lyytinen Jaakko  1976  HU  76A012  50 m  1:07.65  1:07.65   
10  275  Vuorinen Teemu  1975  HäUS  75A105  25 m  1:13.56  1:15.56   
11  205  Kurki Matti  1975  La-Ka  75A114  25 m  1:19.89  1:21.89   
12  26  Tykkä Petri  1976  HSS  76A082  50 m  1:23.91  1:23.91   
13  163  Miettinen Paavo  1977  Cetus  77A020  25 m       
14  352  Torvikoski Teemu  1976  OU  76A099  25 m  1:07.32  1:09.32  PER 
15  401  Nieminen Marko  1977  LUS  77A129  25 m      PER 
35 - 39 v 
482  Bogdanov Konstantin  1981  NEVA    50 m  55.80  55.80   
392  Sirnelä Lari  1982  Speedo  82A107  50 m  57.62  57.62   
481  Afonin Anton  1978  NEVA    50 m  58.50  58.50   
485  Gogol Sergey  1981  NEVA    50 m  59.00  59.00   
506  Salomaa Jari  1978  Dolphin    50 m  1:00.74  1:00.74   
390  Poutanen Kai  1980  Speedo  80A062  50 m  1:01.60  1:01.60   
406  Arponen Mikko  1980  Vanders  80A030  25 m  1:00.17  1:02.17   
379  Koskela Antti  1982  UPOT  82A125  25 m  1:01.71  1:03.71   
189  Vaulasvirta Toni  1981  JoUS  81A098  25 m       
10  370  Judin Eero  1981  ORCA  81A099  25 m       
11  383  Merikallio Niklas  1980  Hydra  80A107  25 m       
12  117  Lahti Sergei  1980  HOT  80A119  25 m      PER 
30 - 34 v 
254  Latvala Kaleva  1984  KUS-GSS  84A039  25 m  57.12  59.12   
368  Salmela Markus  1983  GP  83A063  50 m  1:01.80  1:01.80   
270  Kuosmanen Joonas  1983  KaKa  83A117  50 m  1:33.30  1:33.30   
25 - 29 v 
220  Allonen Juho  1989  SWIM  89A085  50 m  54.16  54.16   
465  Puukko Sami  1992  Plaani  92A805  25 m       
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
75 - 79 v 
238  Pyrrö Anna  1941  SWIM  41A006  25 m  1:48.35  1:50.35   
70 - 74 v 
235  Pitkänen Pirjo-leena  1945  SWIM  45A004  25 m  1:39.15  1:41.15   
65 - 69 v 
204  Kurki Maritta  1952  La-Ka  52A020  50 m  1:24.31  1:24.31   
162  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  25 m  1:27.57  1:29.57   
372  Koivisto Marjatta  1952  ORCA  52A018  25 m  1:48.03  1:50.03   
60 - 64 v 
345  Liakka Aino  1955  OU  55A024  50 m  1:27.00  1:27.00   
346  Liakka Annikki  1954  OU  54A034  25 m  1:36.73  1:38.73   
55 - 59 v 
296  Salomaa Sari  1959  S.C.P.  59A014  25 m  1:33.54  1:35.54   
46  Salminen Outi  1961  HU  61A051  25 m  1:47.78  1:49.78   
50 - 54 v 
468  Hyvärinen Satu  1967  STR  67A013  25 m  1:11.15  1:13.15   
171  Torsti Maikki  1963  Cetus  63A005  25 m  1:18.91  1:20.91   
168  Santaholma Meri  1964  Cetus  64A048  25 m  1:21.12  1:23.12   
411  Karhama Minna  1966  Vanders  66A022  25 m  1:25.16  1:27.16  PER 
45 - 49 v 
263  Thodin Petra  1968  VUS-VSS  68A028  50 m  1:08.45  1:08.45   
97  Steffen Päivi  1971  SiWa  71A079  25 m  1:13.35  1:15.35   
186  Höfling Imke  1970  JoUS  70A116  50 m  1:15.59  1:15.59   
459  Sinisalo-Katajisto Petra  1969  NU  69A090  25 m  1:23.02  1:25.02   
42  Svartström Niina  1969  HTU  69A080  25 m  1:23.60  1:25.60   
457  Murto Mari  1969  NU  69A095  25 m       
40 - 44 v 
312  Luoto Raakel  1975  ÅSK  75A049  50 m  59.63  59.63   
131  Salmela Johanna  1976  TuUS  76A011  25 m  1:04.40  1:06.40   
212  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  25 m  1:08.47  1:10.47   
72  Heikkilä Terhi Kirsi  1974  RiUS  74A060  25 m  1:14.38  1:16.38   
240  Sipilä Sarri  1977  SWIM  77A125  50 m  1:24.41  1:24.41   
133  Törnroos Sanna  1976  TuUS  76A001  25 m       
191  Mäkinen Marjaana  1975  KoU  75A095  50 m  1:08.02  1:08.02  PER 
35 - 39 v 
320  Ääri Mari  1980  AUi  80A096  50 m  1:01.15  1:01.15   
317  Vainio Maarit  1980  AUi  80A112  50 m  1:05.64  1:05.64   
384  Vaara Inga-maria  1979  Hydra  79A096  50 m  1:22.20  1:22.20   
43  Johansson Jenna  1980  HU  80A118  25 m       
276  Männistö Kaisa  1978  KU  78A120  25 m  1:02.82  1:04.82  PER 
30 - 34 v 
68  Ripatti Maria  1987  JUK  87A148  50 m  1:04.25  1:04.25   
464  Lehto Maria  1983  Plaani  83A030  25 m  1:03.28  1:05.28   
315  Gagnon Karine  1985  AUi  85A154  50 m  1:05.60  1:05.60   
314  Toppala Sini  1984  ÅSK  84A069  50 m  1:06.13  1:06.13   
28  Valtari Salla  1985  HSS  85A172  25 m  1:10.13  1:12.13   
363  Kuurto Maiju  1985  Octopus  85A148  50 m  1:15.26  1:15.26   
211  Pyykkö Reetta  1986  BraUi  86A197  25 m  1:15.05  1:17.05   
196  Laine Tanja  1986  KuUS  86A165  50 m  1:17.87  1:17.87   
25 - 29 v 
239  Sartela Noora  1991  SWIM  91A171  25 m  58.25  1:00.25   
229  Lajunen Laura  1992  SWIM  92A223  25 m  58.40  1:00.40   
242  Teräväinen Jonna  1991  SWIM  91A252  50 m  1:03.61  1:03.61   
93  Rekonen Krista  1989  SiWa  89A082  25 m  1:05.58  1:07.58   
47  Ahvenniemi Pauliina  1990  HyUS  90A068  25 m  1:13.70  1:15.70   
469  Kajan-Laine Laura  1991  STR  91A152  50 m  1:17.84  1:17.84   
288  Koskinen Minea  1990  S.C.P.  90A632  25 m       
373  Kyrklund Emma  1991  ORCA  91A578  25 m       
463  Kollanus Noora  1991  Plaani  91A474  25 m       
 
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
157  Lahti Martti  1937  Cetus  37A000  50 m  4:13.45  4:13.45   
75 - 79 v 
156  Koski Juha  1942  Cetus  42A003  25 m  4:08.99  4:14.99   
169  Soininen Juhani  1941  Cetus  41A001  25 m  5:20.96  5:26.96   
70 - 74 v 
219  Raunio Upi  1946  VeVe  46A024  25 m       
65 - 69 v 
499  Laht Lembit  1949  U-KLUBI    50 m  3:33.67  3:33.67   
60 - 64 v 
371  Koivisto Hannu  1953  ORCA  53A010  25 m  3:17.56  3:23.56   
170  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  50 m  3:36.68  3:36.68   
51  Koski Harri  1957  HyUS  57A024  25 m  3:34.97  3:40.97   
194  Kainulainen Juha  1954  KuUS  54A024  50 m  3:57.02  3:57.02   
22  Sund Ralf  1955  HSS  55A022  25 m       
55 - 59 v 
329  Nikula Matti  1960  OuLo  60A041  50 m  3:13.25  3:13.25   
479  Lokhonia Maksim  1961  NEVA    50 m  3:15.80  3:15.80   
222  Hellste´n Kari  1959  SWIM  59A027  25 m  3:27.87  3:33.87   
419  Musikka Arvo  1959  Vanders  59A054  25 m  3:27.96  3:33.96   
50 - 54 v 
389  Ohtonen Kim  1966  Speedo  66A044  50 m  2:55.09  2:55.09   
269  Kanto Mauri  1963  KaKa  63A045  25 m  2:52.60  2:58.60   
214  Vatanen Esa  1967  BraUi  67A078  25 m  2:59.07  3:05.07   
476  Rasilainen Pertti  1964  ÅSF  64A027  25 m  3:31.98  3:37.98   
86  Karttunen Juha  1964  SiWa  64A035  25 m       
45 - 49 v 
388  Matkaniemi Tero  1972  Speedo  72A032  25 m  2:36.35  2:42.35   
18  Rutanen Eerikki  1972  HSS  72A002  50 m  2:50.76  2:50.76   
404  Lehtola Jukka  1968  UI  68A008  25 m  2:56.17  3:02.17   
190  Helsiaho Kai  1970  KoU  70A153  25 m  3:11.95  3:17.95   
73  Savulahti Ari  1972  RiUS  72A051  25 m  3:22.55  3:28.55   
54  Silvola Risto  1969  HyUS  69A040  25 m  3:32.33  3:38.33   
91  Niemelä Tero  1969  SiWa  69A065  25 m  3:42.26  3:48.26   
40 - 44 v 
148  Inkilä Aki  1977  Cetus  77A032  25 m  2:43.46  2:49.46   
205  Kurki Matti  1975  La-Ka  75A114  25 m  3:29.08  3:35.08   
55  Ylä-Jarkko Olli  1975  HyUS  75A098  25 m       
398  Isomaa Marko  1977  LUS  77A076  25 m       
35 - 39 v 
361  Vihersalo Markku  1978  SCR  78A106  25 m  2:36.89  2:42.89   
351  Säntti Mikko  1979  OU  79A104  50 m  2:44.18  2:44.18   
52  Koskinen Pekka  1978  HyUS  78A127  25 m  2:44.64  2:50.64   
377  Ahonen Markku  1981  UPOT  81A015  50 m  2:54.74  2:54.74   
30 - 34 v 
353  Wahlström Roope  1987  OU  87A076  25 m  2:35.98  2:41.98   
270  Kuosmanen Joonas  1983  KaKa  83A117  50 m  4:09.06  4:09.06   
 
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
70 - 74 v 
235  Pitkänen Pirjo-leena  1945  SWIM  45A004  50 m  4:16.05  4:16.05   
60 - 64 v 
118  Rehnström Kerstin  1957  ESS  57A008  50 m  3:50.81  3:50.81   
495  Voolmaa Sirje  1953  U-KLUBI    50 m  4:09.40  4:09.40   
55 - 59 v 
494  Kulla Kaia  1961  U-KLUBI    50 m  3:30.22  3:30.22   
50 - 54 v 
151  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  25 m  3:04.07  3:10.07   
359  Kestilä Maarit  1967  HAHE  67A072  25 m  3:29.75  3:35.75   
207  Tirkkonen Liisa  1963  LrKT  63A044  25 m  3:49.41  3:55.41   
45 - 49 v 
134  Venesmäki Maarit  1969  TuUS  69A035  25 m  3:06.26  3:12.26   
88  Kukkonen Sari  1972  SiWa  72A064  25 m  3:18.19  3:24.19   
489  Lilja Sari  1971  KU  71A081  50 m  3:30.00  3:30.00   
344  Kujala Tiia  1968  OU  68A078  25 m  3:27.79  3:33.79   
186  Höfling Imke  1970  JoUS  70A116  50 m  3:50.84  3:50.84   
349  Qiu-Kaikkonen Yuhong  1968  OU  68A080  25 m       
40 - 44 v 
167  Rahkonen Satu  1977  Cetus  77A004  25 m  2:48.88  2:54.88   
146  Hokkanen Sanna  1977  Cetus  77A000  25 m  3:02.18  3:08.18   
399  Kaitosaari Reeta  1977  LUS  77A110  25 m       
35 - 39 v 
467  Ailanen Liisa  1978  STR  78A099  25 m  3:01.33  3:07.33   
165  Purra Suvi  1979  Cetus  79A078  25 m  3:16.89  3:22.89   
231  Moilanen Merja  1982  SWIM  82A121  50 m  3:42.26  3:42.26   
161  Mannerström Bettina  1979  Cetus  79A116  25 m       
400  Kangastalo-Hoda Kristiina  1978  LUS  78A132  25 m       
30 - 34 v 
211  Pyykkö Reetta  1986  BraUi  86A197  25 m  3:17.20  3:23.20   
264  Walsh Katja  1983  VUS-VSS  83A105  25 m  3:51.40  3:57.40   
25 - 29 v 
313  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  25 m  2:35.35  2:41.35   
332  Saari Riikka  1989  OuLo  89A528  25 m       
50  Koskela Kira  1992  HyUS  92A279  25 m      PER 
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
280 - 319 v 
503  U-Klubi  280  U-KLUBI    50 m  2:25.00  2:25.00   
177  Cetus Miehet F [1698]  280  Cetus    50 m  2:31.02  2:31.02   
247  Swim Miehet 1  280  SWIM    50 m  2:31.63  2:31.63   
240 - 279 v 
303  S.c.p. Miehet [1738]  240  S.C.P.    50 m  2:06.95  2:06.95   
430  Vanders Miehet [1738]  240  Vanders    50 m  2:10.00  2:10.00   
266  Vus-Vss Miehet [1738]  240  VUS-VSS    50 m  2:19.91  2:19.91   
200 - 239 v 
397  Speedo 200-239  200  Speedo    50 m  1:48.96  1:48.96   
135  Tuus Miehet [1778]  200  TuUS    50 m  1:57.00  1:57.00   
304  S.c.p. Miehet [1778]  200  S.C.P.    50 m  1:57.90  1:57.90   
31  HSS 1  200  HSS    50 m  2:01.50  2:01.50   
248  Swim Miehet 2  200  SWIM    50 m  2:02.39  2:02.39   
176  Cetus Miehet D [1778]  200  Cetus    50 m  2:02.50  2:02.50   
202  Kuus Miehet 200-239  200  KuUS    25 m  2:04.00  2:08.00   
76  Rius Miehet [1778]  200  RiUS    50 m       
33  HSS 2  200  HSS    50 m  2:15.00  2:15.00  PER 
160 - 199 v 
394  Speedo 160-199  160  Speedo    50 m  1:46.99  1:46.99   
431  Vanders Miehet [1818]  160  Vanders    50 m  1:50.58  1:50.58   
137  Tuus Miehet [1818]  160  TuUS    50 m  1:54.71  1:54.71   
29  HSS  160  HSS    50 m  1:55.50  1:55.50   
175  Cetus Miehet C [1818]  160  Cetus    50 m  1:57.00  1:57.00   
355  Oulun Uinti  160  OU    50 m  1:58.53  1:58.53   
433  Vanders Miehet 2 [1818]  160  Vanders    50 m  2:07.21  2:07.21   
201  Kuus Miehet 160-199  160  KuUS    25 m  2:04.00  2:08.00   
59  HyUS 1 [1818]  160  HyUS    50 m  2:15.00  2:15.00   
10  104  Siwa Miehet 3  160  SiWa    50 m       
11  305  S.c.p. Miehet [1818]  160  S.C.P.    50 m  2:04.99  2:04.99  PER 
120 - 159 v 
432  Vanders Miehet [1858]  120  Vanders    50 m  1:48.00  1:48.00   
382  Upot Miehet [1858]  120  UPOT    50 m  1:52.00  1:52.00   
337  Oulo Miehet  120  OuLo    50 m  1:58.70  1:58.70   
100 - 119 v 
253  SWIM  100  SWIM    50 m  1:38.90  1:38.90   
 
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
200 - 239 v 
179  Cetus Naiset D [1778]  200  Cetus    50 m  2:19.23  2:19.23   
139  Tuus Naiset [1778]  200  TuUS    50 m  2:23.00  2:23.00   
354  Oulun Uinti  200  OU    50 m  2:34.56  2:34.56   
160 - 199 v 
178  Cetus Naiset C [1818]  160  Cetus    50 m  2:09.50  2:09.50   
111  Siwa Naiset, Masters  160  SiWa    50 m       
461  Nu Naiset [1818]  160  NU    50 m       
451  Aquila  160  AQUILA    50 m  2:28.81  2:28.81  PER 
120 - 159 v 
35  HSS  120  HSS    50 m  1:57.50  1:57.50   
473  Str Naiset [1858]  120  STR    50 m  2:12.25  2:12.25   
307  S.c.p. Naiset [1858]  120  S.C.P.    50 m  2:15.00  2:15.00   
434  Vanders Naiset [1858]  120  Vanders    50 m  2:20.00  2:20.00   
340  Oulo Naiset  120  OuLo    50 m  2:21.11  2:21.11   
69  Juk  157  JUK    50 m       
108  SiWa  120  SiWa    50 m       
60  HyUS [1858]  120  HyUS    50 m  2:25.00  2:25.00  PER 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
496  Maurer Eve-Mai  1936  U-KLUBI    50 m  1:06.35  1:06.35   
75 - 79 v 
238  Pyrrö Anna  1941  SWIM  41A006  25 m  56.35  57.85   
70 - 74 v 
235  Pitkänen Pirjo-leena  1945  SWIM  45A004  25 m  52.70  54.20   
65 - 69 v 
318  Virkki Benita  1950  AUi  50A009  50 m  48.12  48.12   
319  Visakoski Sirpa  1952  AUi  52A016  25 m  51.69  53.19   
372  Koivisto Marjatta  1952  ORCA  52A018  25 m  57.72  59.22   
60 - 64 v 
345  Liakka Aino  1955  OU  55A024  50 m  46.13  46.13   
118  Rehnström Kerstin  1957  ESS  57A008  50 m  46.81  46.81   
346  Liakka Annikki  1954  OU  54A034  50 m  51.46  51.46   
55 - 59 v 
494  Kulla Kaia  1961  U-KLUBI    50 m  42.41  42.41   
278  Salonen-Piira Merja  1958  Koovee  58A012  50 m  48.49  48.49   
50 - 54 v 
474  Aspholm Annika  1963  ÅSF  63A018  50 m  37.94  37.94   
151  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  50 m  39.74  39.74   
64  Hankonen Pirkko  1963  JUK  63A049  25 m  41.26  42.76   
359  Kestilä Maarit  1967  HAHE  67A072  25 m  42.94  44.44   
493  Sakala Anu  1963  U-KLUBI    50 m  48.09  48.09   
168  Santaholma Meri  1964  Cetus  64A048  25 m  46.68  48.18   
207  Tirkkonen Liisa  1963  LrKT  63A044  25 m  48.54  50.04   
460  Vainikka Ulla  1965  NU  65A074  25 m  51.84  53.34   
150  Kantakoski Minna  1964  Cetus  64A069  25 m       
10  468  Hyvärinen Satu  1967  STR  67A013  25 m       
11  448  Pettersson Merja  1963  AQUILA  63A052  50 m  45.28  45.28  PER 
45 - 49 v 
Ilander Anu  1968  HSS  68A022  50 m  38.06  38.06   
134  Venesmäki Maarit  1969  TuUS  69A035  25 m  39.11  40.61   
88  Kukkonen Sari  1972  SiWa  72A064  50 m  42.84  42.84   
123  Kaarnamo Outi  1969  TuUS  69A027  50 m  43.63  43.63   
344  Kujala Tiia  1968  OU  68A078  50 m  44.07  44.07   
186  Höfling Imke  1970  JoUS  70A116  50 m  46.78  46.78   
459  Sinisalo-Katajisto Petra  1969  NU  69A090  25 m  47.25  48.75   
457  Murto Mari  1969  NU  69A095  25 m  49.72  51.22   
360  Kuula-Bullat Kaisa  1968  SCR  68A040  25 m       
40 - 44 v 
19  Rutanen Lotta  1974  HSS  74A049  50 m  38.47  38.47   
146  Hokkanen Sanna  1977  Cetus  77A000  50 m  39.51  39.51   
212  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  25 m  42.21  43.71   
240  Sipilä Sarri  1977  SWIM  77A125  50 m  50.58  50.58   
444  Heijari Minna  1975  AQUILA  75A118  50 m  53.44  53.44   
92  Oksanen Heidi  1974  SiWa  74A069  25 m       
133  Törnroos Sanna  1976  TuUS  76A001  25 m       
333  Salo Kristiina  1977  OuLo  77A132  25 m       
399  Kaitosaari Reeta  1977  LUS  77A110  25 m       
10  191  Mäkinen Marjaana  1975  KoU  75A095  50 m  41.45  41.45  PER 
11  449  Rokka Krista  1977  AQUILA  77A102  25 m  45.80  47.30  PER 
35 - 39 v 
467  Ailanen Liisa  1978  STR  78A099  50 m  38.18  38.18   
165  Purra Suvi  1979  Cetus  79A078  25 m  41.70  43.20   
63  Gröhn Johanna  1978  JUK  78A123  25 m  44.91  46.41   
231  Moilanen Merja  1982  SWIM  82A121  50 m  46.51  46.51   
48  Haimakainen Laura  1979  HyUS  79A115  25 m  46.98  48.48   
456  Kämäräinen Tiina  1978  NU  78A130  25 m  53.15  54.65   
49  Hiltunen Minna  1978  HyUS  78A044  25 m       
82  Hoffren Annina  1981  SiWa  81A096  25 m       
144  Gylling Annette  1979  Cetus  79A117  25 m       
10  161  Mannerström Bettina  1979  Cetus  79A116  25 m       
11  407  Bargum Heini  1981  Vanders  81A081  50 m  35.86  35.86  PER 
12  276  Männistö Kaisa  1978  KU  78A120  25 m  41.08  42.58  PER 
30 - 34 v 
464  Lehto Maria  1983  Plaani  83A030  50 m  36.03  36.03   
374  Laurila Elisa  1984  ORCA  84A140  25 m  42.71  44.21   
211  Pyykkö Reetta  1986  BraUi  86A197  25 m  42.79  44.29   
264  Walsh Katja  1983  VUS-VSS  83A105  25 m  49.97  51.47   
331  Pesonen Tinja  1987  OuLo  87A273  25 m       
25 - 29 v 
313  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  50 m  33.30  33.30   
193  Hiltunen Anna-Riina  1991  KuUS  91A217  25 m  38.39  39.89   
330  Nurmela Jasmin  1991  OuLo  91A241  25 m  40.03  41.53   
472  Siurua Marianne  1990  STR  90A631  25 m  40.34  41.84   
418  Luoma Lotta  1990  Vanders  90A628  25 m  41.83  43.33   
469  Kajan-Laine Laura  1991  STR  91A152  50 m  44.14  44.14   
470  Lehti Janina  1990  STR  90A338  25 m  46.18  47.68   
50  Koskela Kira  1992  HyUS  92A279  25 m  44.33  45.83  PER 
288  Koskinen Minea  1990  S.C.P.  90A632  25 m      PER 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
157  Lahti Martti  1937  Cetus  37A000  25 m  50.02  51.52   
75 - 79 v 
169  Soininen Juhani  1941  Cetus  41A001  25 m  1:04.44  1:05.94   
70 - 74 v 
219  Raunio Upi  1946  VeVe  46A024  50 m  45.58  45.58   
280  Asell Heikki  1947  S.C.P.  47A007  50 m  48.29  48.29   
71  Ekholm Mauri  1943  RiUS  43A000  50 m  50.91  50.91   
233  Parviainen Juha  1945  SWIM  45A011  25 m  49.45  50.95   
174  Väätänen Matti  1947  Cetus  47A002  25 m  1:03.15  1:04.65   
369  Etelävuori Raimo  1945  ORCA  45A018  25 m  1:13.47  1:14.97   
13  Malinen Antti  1947  HSS  47A015  25 m       
299  Vehmaskoski Tapio  1946  S.C.P.  46A027  25 m       
65 - 69 v 
258  Kuokkanen Hannu  1948  VUS-VSS  48A002  50 m  39.10  39.10   
500  Luige Aksel  1949  U-KLUBI    50 m  39.41  39.41   
60 - 64 v 
51  Koski Harri  1957  HyUS  57A024  50 m  40.79  40.79   
371  Koivisto Hannu  1953  ORCA  53A010  25 m  39.97  41.47   
497  Vallemaa Ossi  1954  U-KLUBI    50 m  42.63  42.63   
170  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  25 m  42.04  43.54   
194  Kainulainen Juha  1954  KuUS  54A024  50 m  44.22  44.22   
Vähäsarja Esa  1954  BS-PU  54A035  50 m  56.25  56.25   
121  Holma Juha  1957  TuUS  57A002  25 m  45.62  47.12  PER 
55 - 59 v 
329  Nikula Matti  1960  OuLo  60A041  50 m  33.94  33.94   
208  Iivonen Juha  1959  LrU  59A042  25 m  35.53  37.03   
301  Viitala Mikko  1962  S.C.P.  62A065  25 m  38.42  39.92   
222  Hellste´n Kari  1959  SWIM  59A027  50 m  41.81  41.81   
419  Musikka Arvo  1959  Vanders  59A054  50 m  42.27  42.27   
428  Tammisto Jari  1960  Vanders  60A064  25 m       
425  Pakkanen Juha  1960  Vanders  60A010  25 m  41.95  43.45  PER 
50 - 54 v 
293  Pöyhölä Mika  1966  S.C.P.  66A052  50 m  33.60  33.60   
269  Kanto Mauri  1963  KaKa  63A045  50 m  36.14  36.14   
214  Vatanen Esa  1967  BraUi  67A078  25 m  36.52  38.02   
213  Vatanen Ensio  1964  BraUi  64A062  50 m  38.34  38.34   
15  Meller Mika  1967  HSS  67A037  25 m  36.93  38.43   
234  Pellinen Jukka  1967  SWIM  67A040  50 m  39.88  39.88   
10  Kostiainen Kalevi  1967  HSS  67A073  50 m  40.49  40.49   
316  Kaltio Timo  1965  AUi  65A012  50 m  41.07  41.07   
342  Erkinaro Jaakko  1963  OU  63A066  25 m  40.40  41.90   
10  476  Rasilainen Pertti  1964  ÅSF  64A027  50 m  44.69  44.69   
11  86  Karttunen Juha  1964  SiWa  64A035  25 m       
45 - 49 v 
18  Rutanen Eerikki  1972  HSS  72A002  50 m  32.23  32.23   
388  Matkaniemi Tero  1972  Speedo  72A032  25 m  30.86  32.36   
295  Rönkkö Pasi  1970  S.C.P.  70A148  50 m  32.82  32.82   
126  Käkelä Kimmo  1971  TuUS  71A025  25 m  33.85  35.35   
190  Helsiaho Kai  1970  KoU  70A153  25 m  38.66  40.16   
153  Kattelus Aki  1972  Cetus  72A078  25 m  39.85  41.35   
73  Savulahti Ari  1972  RiUS  72A051  25 m  40.17  41.67   
91  Niemelä Tero  1969  SiWa  69A065  50 m  43.87  43.87   
195  Korhonen Markku  1969  KuUS  69A045  25 m  43.33  44.83   
10  53  Mikkola Jarkko  1969  HyUS  69A091  25 m  46.46  47.96   
11  95  Sario Samuli  1971  SiWa  71A078  25 m       
12  154  Kobychev Pavel  1971  Cetus  71A080  25 m       
40 - 44 v 
417  Lindfors Ville  1976  Vanders  76A013  25 m  32.06  33.56   
148  Inkilä Aki  1977  Cetus  77A032  25 m  32.90  34.40   
364  Kähkönen Niko  1976  Octopus  76A067  25 m  33.60  35.10   
429  Wahlman Sami  1973  Vanders  73A018  25 m  35.14  36.64   
408  Beszteri Istvan  1973  Vanders  73A066  50 m  36.76  36.76   
277  Siekkinen Mikko  1975  KU  75A023  25 m  35.65  37.15   
290  Moilanen Janne  1977  S.C.P.  77A114  50 m  38.75  38.75   
66  Kuisma Antti  1976  JUK  76A101  25 m  37.81  39.31   
26  Tykkä Petri  1976  HSS  76A082  50 m  40.01  40.01   
10  414  Koskela Pietari  1977  Vanders  77A088  25 m  39.71  41.21   
11  55  Ylä-Jarkko Olli  1975  HyUS  75A098  25 m  41.22  42.72   
12  205  Kurki Matti  1975  La-Ka  75A114  25 m  42.67  44.17   
13  85  Jokinen Toni  1977  SiWa  77A131  25 m       
14  99  Tilander Tomi  1973  SiWa  73A078  25 m       
15  311  Kilpeläinen Aapo  1974  TaTU  74A076  25 m       
35 - 39 v 
485  Gogol Sergey  1981  NEVA    50 m  30.20  30.20   
351  Säntti Mikko  1979  OU  79A104  50 m  32.57  32.57   
361  Vihersalo Markku  1978  SCR  78A106  50 m  33.19  33.19   
415  Kujala Jussi  1980  Vanders  80A110  50 m  34.47  34.47   
52  Koskinen Pekka  1978  HyUS  78A127  25 m  33.25  34.75   
413  Korkka Ville-mikko  1980  Vanders  80A123  25 m  33.31  34.81   
379  Koskela Antti  1982  UPOT  82A125  50 m  35.27  35.27   
377  Ahonen Markku  1981  UPOT  81A015  50 m  35.50  35.50   
159  Lönnblad Peter  1979  Cetus  79A099  25 m  35.04  36.54   
10  375  Sulkava Mika  1978  ORCA  78A059  25 m  35.10  36.60   
11  410  Hulmi Juhana  1982  Vanders  82A127  50 m  37.03  37.03   
12  12  Leinonen Jani  1978  HSS  78A133  25 m       
13  391  Sirkka Aki  1980  Speedo  80A042  25 m       
14  281  Erkintalo Ville-matti  1982  S.C.P.  82A089  25 m  36.57  38.07  PER 
30 - 34 v 
218  Vilhunen Lauri  1985  VarU  85A080  50 m  31.40  31.40   
254  Latvala Kaleva  1984  KUS-GSS  84A039  25 m  30.74  32.24   
353  Wahlström Roope  1987  OU  87A076  25 m  31.73  33.23   
198  Miettinen Tomi  1986  KuUS  86A014  25 m  34.14  35.64   
486  Kulakov Alexandr  1983  NEVA    50 m  38.00  38.00   
380  Ohtonen Arttu  1983  UPOT  83A127  50 m  38.53  38.53   
270  Kuosmanen Joonas  1983  KaKa  83A117  50 m  52.12  52.12   
25 - 29 v 
221  Allonen Severi  1991  SWIM  91A242  50 m  29.16  29.16   
327  Korpinen Arttu  1991  OuLo  91A106  25 m  36.31  37.81   
257  Korri Antti  1992  VUS-VSS  92A138  25 m       
367  Peltoniemi Henri  1989  Octopus  89A535  25 m       
241  Suomalainen Eetu  1989  SWIM  89A125  50 m  36.61  36.61  PER 
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
65 - 69 v 
204  Kurki Maritta  1952  La-Ka  52A020  50 m  3:03.51  3:03.51   
162  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  25 m  3:13.78  3:17.78   
60 - 64 v 
152  Kaseva Leena  1954  Cetus  54A003  25 m  3:19.39  3:23.39   
243  Uusivuori Eeva-kaarina  1956  SWIM  56A046  50 m  3:29.17  3:29.17   
495  Voolmaa Sirje  1953  U-KLUBI    50 m  3:35.09  3:35.09   
118  Rehnström Kerstin  1957  ESS  57A008  25 m       
55 - 59 v 
46  Salminen Outi  1961  HU  61A051  50 m  3:57.76  3:57.76   
278  Salonen-Piira Merja  1958  Koovee  58A012  25 m       
50 - 54 v 
323  Hurula Ulla  1965  KemTU  65A006  50 m  2:38.95  2:38.95   
122  Hyvönen Marjut  1966  TuUS  66A045  25 m  2:52.54  2:56.54   
70  Alanko Tuija  1963  RiUS  63A054  25 m  2:52.64  2:56.64   
171  Torsti Maikki  1963  Cetus  63A005  25 m  2:59.25  3:03.25   
228  Lajunen Anu  1966  SWIM  66A086  50 m  3:12.79  3:12.79   
45 - 49 v 
186  Höfling Imke  1970  JoUS  70A116  50 m  2:45.87  2:45.87   
97  Steffen Päivi  1971  SiWa  71A079  25 m       
134  Venesmäki Maarit  1969  TuUS  69A035  25 m       
40 - 44 v 
167  Rahkonen Satu  1977  Cetus  77A004  25 m  2:13.41  2:17.41   
131  Salmela Johanna  1976  TuUS  76A011  25 m  2:22.55  2:26.55   
146  Hokkanen Sanna  1977  Cetus  77A000  25 m  2:27.55  2:31.55   
147  Hotulainen Pirta  1974  Cetus  74A011  25 m  2:32.34  2:36.34   
212  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  50 m  2:45.84  2:45.84   
155  Koivu Annikka  1974  Cetus  74A077  25 m       
312  Luoto Raakel  1975  ÅSK  75A049  25 m       
421  Narumo Heta  1975  Vanders  75A097  25 m  2:54.11  2:58.11  PER 
35 - 39 v 
320  Ääri Mari  1980  AUi  80A096  50 m  2:16.45  2:16.45   
165  Purra Suvi  1979  Cetus  79A078  25 m  2:31.42  2:35.42   
335  Viuhkola Asta  1980  OuLo  80A126  25 m       
276  Männistö Kaisa  1978  KU  78A120  25 m  2:22.53  2:26.53  PER 
30 - 34 v 
315  Gagnon Karine  1985  AUi  85A154  25 m  2:18.79  2:22.79   
363  Kuurto Maiju  1985  Octopus  85A148  50 m  2:38.29  2:38.29   
196  Laine Tanja  1986  KuUS  86A165  50 m  2:53.28  2:53.28   
67  Lehtonen Tiina  1983  JUK  83A137  25 m       
211  Pyykkö Reetta  1986  BraUi  86A197  25 m       
25 - 29 v 
229  Lajunen Laura  1992  SWIM  92A223  25 m  2:01.69  2:05.69   
242  Teräväinen Jonna  1991  SWIM  91A252  50 m  2:18.17  2:18.17   
47  Ahvenniemi Pauliina  1990  HyUS  90A068  25 m  2:49.14  2:53.14   
332  Saari Riikka  1989  OuLo  89A528  25 m       
463  Kollanus Noora  1991  Plaani  91A474  25 m       
 
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
75 - 79 v 
79  Saarinen Asko  1942  Ve  42A002  25 m  3:17.22  3:21.22   
502  Virkus Mihkel  1939  U-KLUBI    50 m  3:56.51  3:56.51   
156  Koski Juha  1942  Cetus  42A003  25 m       
70 - 74 v 
45  Malmberg Karl-erik  1945  HU  45A015  50 m  4:06.93  4:06.93   
65 - 69 v 
217  Makkonen Markku  1948  SUS  48A011  50 m  2:47.00  2:47.00   
210  Vento Sakari  1951  LrU  51A019  25 m  2:56.29  3:00.29   
477  Nefedov Vladimir  1949  NEVA    50 m  3:02.00  3:02.00   
237  Pykäläinen Heikki  1952  SWIM  52A003  25 m  3:00.31  3:04.31   
60 - 64 v 
223  Hytönen Seppo  1956  SWIM  56A024  25 m  2:43.34  2:47.34   
74  Turunen Esko  1955  RiUS  55A021  25 m  3:04.10  3:08.10   
22  Sund Ralf  1955  HSS  55A022  50 m  3:11.42  3:11.42   
81  Alpola Matti  1953  SiWa  53A019  50 m  3:44.78  3:44.78  JÄL 
78  Backman Raimo  1956  Kuhat  56A047  25 m       
129  Pöysti Taito  1956  TuUS  56A026  25 m       
55 - 59 v 
471  Nylund Tom  1959  STR  59A056  25 m  2:27.46  2:31.46   
50 - 54 v 
226  Kinnunen Tero  1965  SWIM  65A003  25 m  2:11.25  2:15.25   
132  Tolonen Veijo  1967  TuUS  67A025  25 m  2:16.19  2:20.19   
348  Päätalo Esa  1965  OU  65A041  25 m  2:20.98  2:24.98   
300  Viitala Markku  1963  S.C.P.  63A069  25 m  2:26.28  2:30.28   
100  Viitanen Juha  1967  SiWa  67A077  25 m  2:27.23  2:31.23   
86  Karttunen Juha  1964  SiWa  64A035  25 m       
209  Skog Kai-asser  1966  LrU  66A035  25 m       
358  Kanste Jussi  1966  HAHE  66A091  25 m       
45 - 49 v 
386  Kähkönen Tommi  1970  Speedo  70A157  25 m  2:13.91  2:17.91   
480  Frolov Aleksei  1972  NEVA    50 m  2:18.50  2:18.50   
200  Puustinen Jorma  1969  KuUS  69A063  25 m  2:31.27  2:35.27   
404  Lehtola Jukka  1968  UI  68A008  50 m  2:40.21  2:40.21   
199  Paananen Kari  1970  KuUS  70A156  25 m  2:36.88  2:40.88   
153  Kattelus Aki  1972  Cetus  72A078  25 m  2:42.75  2:46.75   
271  Piispanen Timo  1968  HäUS  68A072  50 m  2:51.69  2:51.69   
334  Siika-Aho Timo  1968  OuLo  68A027  50 m  2:52.59  2:52.59   
509  Liukko Timo  1970  SWIM  70A146  25 m  2:48.91  2:52.91  JÄL 
10  166  Pyrhönen Tero  1972  Cetus  72A010  25 m       
11  192  Forsell Mika  1970  KuUS  70A168  25 m       
12  343  Koskela Heikki  1968  OU  68A085  25 m      PER 
40 - 44 v 
87  Kononenko Viacheslav  1974  SiWa  74A065  50 m  2:09.88  2:09.88   
443  Heijari Kalle  1975  AQUILA  75A048  25 m  2:17.98  2:21.98   
44  Lyytinen Jaakko  1976  HU  76A012  25 m  2:23.99  2:27.99   
216  Turunen Teemu  1976  PieKu  76A061  25 m  2:31.79  2:35.79   
275  Vuorinen Teemu  1975  HäUS  75A105  25 m  2:45.79  2:49.79   
205  Kurki Matti  1975  La-Ka  75A114  25 m  2:53.58  2:57.58   
84  Johansson Jori  1977  SiWa  77A133  25 m       
149  Jormanainen Aki  1977  Cetus  77A009  25 m       
163  Miettinen Paavo  1977  Cetus  77A020  25 m       
35 - 39 v 
482  Bogdanov Konstantin  1981  NEVA    50 m  2:04.00  2:04.00   
506  Salomaa Jari  1978  Dolphin    50 m  2:15.00  2:15.00   
415  Kujala Jussi  1980  Vanders  80A110  50 m  2:30.55  2:30.55   
450  Rönkä Lari  1979  AQUILA  79A074  25 m  2:27.63  2:31.63   
383  Merikallio Niklas  1980  Hydra  80A107  25 m       
30 - 34 v 
368  Salmela Markus  1983  GP  83A063  50 m  2:21.70  2:21.70   
273  Vaara Santeri  1983  HäUS  83A133  25 m       
25 - 29 v 
328  Korteniemi Aleksi  1989  OuLo  89A533  25 m       
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
60 - 64 v 
243  Uusivuori Eeva-kaarina  1956  SWIM  56A046  25 m      PER 
45 - 49 v 
263  Thodin Petra  1968  VUS-VSS  68A028  50 m  1:09.43  1:09.43   
123  Kaarnamo Outi  1969  TuUS  69A027  50 m  1:22.11  1:22.11   
349  Qiu-Kaikkonen Yuhong  1968  OU  68A080  50 m  1:43.19  1:43.19   
40 - 44 v 
131  Salmela Johanna  1976  TuUS  76A011  25 m  1:10.74  1:12.74   
72  Heikkilä Terhi Kirsi  1974  RiUS  74A060  25 m  1:32.58  1:34.58   
35 - 39 v 
320  Ääri Mari  1980  AUi  80A096  50 m  1:07.86  1:07.86   
317  Vainio Maarit  1980  AUi  80A112  25 m  1:14.12  1:16.12   
491  Arusoo Kristiina  1979  U-KLUBI    50 m  1:21.76  1:21.76   
63  Gröhn Johanna  1978  JUK  78A123  25 m  1:23.36  1:25.36   
357  Hillukkala Mervi  1978  HAHE  78A128  25 m  1:32.56  1:34.56   
400  Kangastalo-Hoda Kristiina  1978  LUS  78A132  25 m  1:55.05  1:57.05   
43  Johansson Jenna  1980  HU  80A118  25 m       
30 - 34 v 
315  Gagnon Karine  1985  AUi  85A154  25 m  1:08.65  1:10.65   
466  Säteri Niina  1984  Plaani  84A134  50 m  1:32.61  1:32.61   
25 - 29 v 
239  Sartela Noora  1991  SWIM  91A171  25 m  1:02.61  1:04.61   
313  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  50 m  1:05.72  1:05.72   
302  Vilhunen Elisa  1988  S.C.P.  88A195  25 m  1:13.44  1:15.44   
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
70 - 74 v 
501  Lukin Olav  1944  U-KLUBI    50 m  1:41.54  1:41.54   
65 - 69 v 
285  Honkonen Toivo  1950  S.C.P.  50A007  25 m  1:33.63  1:35.63   
499  Laht Lembit  1949  U-KLUBI    50 m  1:41.50  1:41.50   
350  Siltanen Pekka  1949  OU  49A019  25 m  1:42.77  1:44.77   
60 - 64 v 
498  Kesküla Peep  1954  U-KLUBI    50 m  1:21.45  1:21.45   
143  Elovaara Eero  1956  Cetus  56A000  25 m  1:27.06  1:29.06   
55 - 59 v 
385  Heikkilä Petri  1960  Speedo  60A029  50 m  1:11.03  1:11.03   
479  Lokhonia Maksim  1961  NEVA    50 m  1:18.50  1:18.50   
172  Torsti Simo-pekka  1960  Cetus  60A013  25 m  1:18.04  1:20.04   
14  Massinen Juho  1960  HSS  60A021  50 m  1:28.88  1:28.88   
50 - 54 v 
226  Kinnunen Tero  1965  SWIM  65A003  50 m  1:10.32  1:10.32   
15  Meller Mika  1967  HSS  67A037  25 m  1:16.76  1:18.76   
325  Hurskainen Pekka  1965  OuLo  65A023  25 m  1:44.36  1:46.36   
41  Rahko Petri  1965  HTU  65A068  25 m       
45 - 49 v 
422  Narumo Timo  1969  Vanders  69A008  25 m  1:15.42  1:17.42   
128  Niskanen Jari  1969  TuUS  69A054  25 m  1:18.26  1:20.26   
412  Kojima Jun  1971  Vanders  71A075  25 m  1:20.10  1:22.10   
53  Mikkola Jarkko  1969  HyUS  69A091  25 m  1:30.68  1:32.68   
54  Silvola Risto  1969  HyUS  69A040  25 m  1:44.71  1:46.71   
40 - 44 v 
417  Lindfors Ville  1976  Vanders  76A013  25 m  1:03.64  1:05.64   
164  Myllymäki Jani  1976  Cetus  76A086  25 m  1:13.06  1:15.06   
55  Ylä-Jarkko Olli  1975  HyUS  75A098  25 m  1:24.42  1:26.42   
347  Mattila Miikka  1977  OU  77A112  25 m  1:32.73  1:34.73   
290  Moilanen Janne  1977  S.C.P.  77A114  50 m  1:39.52  1:39.52   
163  Miettinen Paavo  1977  Cetus  77A020  25 m       
364  Kähkönen Niko  1976  Octopus  76A067  25 m       
398  Isomaa Marko  1977  LUS  77A076  25 m       
148  Inkilä Aki  1977  Cetus  77A032  25 m  1:06.44  1:08.44  PER 
35 - 39 v 
392  Sirnelä Lari  1982  Speedo  82A107  50 m  1:04.33  1:04.33   
52  Koskinen Pekka  1978  HyUS  78A127  25 m  1:11.08  1:13.08   
125  Koivisto Jussi  1979  TuUS  79A085  25 m  1:11.15  1:13.15   
30 - 34 v 
368  Salmela Markus  1983  GP  83A063  25 m  1:09.05  1:11.05   
256  Karjaluoto Petter  1984  VUS-VSS  84A083  25 m  1:10.64  1:12.64   
353  Wahlström Roope  1987  OU  87A076  25 m       
380  Ohtonen Arttu  1983  UPOT  83A127  25 m       
25 - 29 v 
220  Allonen Juho  1989  SWIM  89A085  50 m  56.86  56.86   
257  Korri Antti  1992  VUS-VSS  92A138  50 m  1:08.06  1:08.06   
 
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
75 - 79 v 
238  Pyrrö Anna  1941  SWIM  41A006  25 m  56.59  57.59   
70 - 74 v 
235  Pitkänen Pirjo-leena  1945  SWIM  45A004  50 m  1:04.11  1:04.11   
65 - 69 v 
319  Visakoski Sirpa  1952  AUi  52A016  25 m  47.88  48.88   
55 - 59 v 
46  Salminen Outi  1961  HU  61A051  25 m       
50 - 54 v 
323  Hurula Ulla  1965  KemTU  65A006  50 m  35.32  35.32   
151  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  25 m  35.43  36.43   
64  Hankonen Pirkko  1963  JUK  63A049  50 m  37.49  37.49   
475  Karlsson Bodil  1965  ÅSF  65A065  25 m  38.50  39.50   
228  Lajunen Anu  1966  SWIM  66A086  25 m  44.08  45.08   
150  Kantakoski Minna  1964  Cetus  64A069  25 m       
448  Pettersson Merja  1963  AQUILA  63A052  50 m  45.07  45.07  PER 
45 - 49 v 
Ilander Anu  1968  HSS  68A022  25 m  34.77  35.77   
123  Kaarnamo Outi  1969  TuUS  69A027  50 m  41.12  41.12   
88  Kukkonen Sari  1972  SiWa  72A064  50 m  48.47  48.47   
445  Jaakkola Reija  1970  AQUILA  70A127  25 m  50.81  51.81   
459  Sinisalo-Katajisto Petra  1969  NU  69A090  25 m  52.51  53.51   
89  Löija Mia  1972  SiWa  72A079  25 m       
40 - 44 v 
312  Luoto Raakel  1975  ÅSK  75A049  25 m  28.86  29.86   
145  Harjuoja Jenni  1977  Cetus  77A072  50 m  35.01  35.01   
298  Tirkkonen Sanna  1973  S.C.P.  73A056  50 m  36.19  36.19   
212  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  25 m  36.71  37.71   
240  Sipilä Sarri  1977  SWIM  77A125  25 m       
35 - 39 v 
317  Vainio Maarit  1980  AUi  80A112  25 m  34.20  35.20   
197  Lyytinen Marjukka  1982  KuUS  82A012  25 m  34.21  35.21   
259  Niinimäki Paula  1981  VUS-VSS  81A041  50 m  37.05  37.05   
255  Vainionpää Milla  1981  SeUi  81A064  50 m  38.09  38.09   
456  Kämäräinen Tiina  1978  NU  78A130  25 m  48.99  49.99   
43  Johansson Jenna  1980  HU  80A118  25 m       
48  Haimakainen Laura  1979  HyUS  79A115  25 m       
407  Bargum Heini  1981  Vanders  81A081  25 m  33.69  34.69  PER 
30 - 34 v 
17  Pakkala-Torkki Erica  1986  HSS  86A119  50 m  32.14  32.14   
23  Säntti Roosa  1983  HSS  83A051  25 m  32.40  33.40   
68  Ripatti Maria  1987  JUK  87A148  25 m  33.38  34.38   
374  Laurila Elisa  1984  ORCA  84A140  25 m  37.30  38.30   
25 - 29 v 
239  Sartela Noora  1991  SWIM  91A171  25 m  30.67  31.67   
484  Karetina Evgenia  1989  NEVA    50 m  33.50  33.50   
193  Hiltunen Anna-Riina  1991  KuUS  91A217  25 m  34.28  35.28   
472  Siurua Marianne  1990  STR  90A631  25 m  35.17  36.17   
330  Nurmela Jasmin  1991  OuLo  91A241  25 m  36.65  37.65   
47  Ahvenniemi Pauliina  1990  HyUS  90A068  25 m  38.63  39.63   
50  Koskela Kira  1992  HyUS  92A279  25 m  39.72  40.72  PER 
 
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
160  Malk Lauri  1937  Cetus  37A002  25 m  44.11  45.11   
272  Sortila Pekka  1935  HäUS  35A004  50 m  51.64  51.64   
157  Lahti Martti  1937  Cetus  37A000  25 m  53.23  54.23   
21  Seppelin Kalevi  1935  HSS  35A000  50 m  55.03  55.03   
75 - 79 v 
Bremer Klaus  1938  HSS  38A004  25 m  45.99  46.99   
206  Virkajärvi Jaakko  1939  LaUS  39A001  25 m  58.23  59.23   
169  Soininen Juhani  1941  Cetus  41A001  25 m  1:03.41  1:04.41   
70 - 74 v 
71  Ekholm Mauri  1943  RiUS  43A000  50 m  46.49  46.49   
233  Parviainen Juha  1945  SWIM  45A011  25 m  47.48  48.48   
369  Etelävuori Raimo  1945  ORCA  45A018  25 m  1:01.41  1:02.41   
45  Malmberg Karl-erik  1945  HU  45A015  50 m  1:03.04  1:03.04   
174  Väätänen Matti  1947  Cetus  47A002  50 m  1:03.12  1:03.12   
65 - 69 v 
258  Kuokkanen Hannu  1948  VUS-VSS  48A002  25 m  35.94  36.94   
225  Keskinen Ilkka  1952  SWIM  52A010  25 m  38.05  39.05   
237  Pykäläinen Heikki  1952  SWIM  52A003  25 m  43.30  44.30   
262  Räsänen Heikki  1951  VUS-VSS  51A014  25 m  44.27  45.27   
60 - 64 v 
498  Kesküla Peep  1954  U-KLUBI    50 m  36.68  36.68   
51  Koski Harri  1957  HyUS  57A024  25 m  42.79  43.79   
22  Sund Ralf  1955  HSS  55A022  50 m  46.78  46.78   
194  Kainulainen Juha  1954  KuUS  54A024  50 m  50.06  50.06   
55 - 59 v 
208  Iivonen Juha  1959  LrU  59A042  25 m  32.31  33.31   
478  Monin Andrey  1960  NEVA    50 m  34.50  34.50   
301  Viitala Mikko  1962  S.C.P.  62A065  25 m  35.51  36.51   
426  Routarinne Vesa  1959  Vanders  59A059  25 m       
50 - 54 v 
132  Tolonen Veijo  1967  TuUS  67A025  50 m  34.44  34.44   
284  Heikkilä Lauri  1964  S.C.P.  64A026  25 m  33.51  34.51   
234  Pellinen Jukka  1967  SWIM  67A040  25 m  37.14  38.14   
324  Ervasti Juha  1965  OuLo  65A031  25 m  38.33  39.33   
424  Pakaslahti Alex  1965  Vanders  65A063  50 m  43.59  43.59   
213  Vatanen Ensio  1964  BraUi  64A062  25 m       
45 - 49 v 
295  Rönkkö Pasi  1970  S.C.P.  70A148  25 m  33.18  34.18   
20  Ruusunen Mika  1970  HSS  70A059  25 m  34.08  35.08   
199  Paananen Kari  1970  KuUS  70A156  25 m  36.96  37.96   
54  Silvola Risto  1969  HyUS  69A040  25 m  41.13  42.13   
73  Savulahti Ari  1972  RiUS  72A051  50 m  46.75  46.75   
166  Pyrhönen Tero  1972  Cetus  72A010  25 m       
192  Forsell Mika  1970  KuUS  70A168  25 m       
289  Kylmämetsä Kimmo  1969  S.C.P.  69A079  25 m       
447  Kuusela Tero  1971  AQUILA  71A061  25 m       
40 - 44 v 
326  Karjalainen Petri  1976  OuLo  76A049  25 m  31.54  32.54   
429  Wahlman Sami  1973  Vanders  73A018  25 m  32.08  33.08   
282  Halima Tommi  1973  S.C.P.  73A044  25 m  42.95  43.95   
119  Engström Johan  1975  TuUS  75A123  25 m       
277  Siekkinen Mikko  1975  KU  75A023  25 m       
311  Kilpeläinen Aapo  1974  TaTU  74A076  25 m       
352  Torvikoski Teemu  1976  OU  76A099  25 m  37.25  38.25  PER 
35 - 39 v 
406  Arponen Mikko  1980  Vanders  80A030  25 m  29.86  30.86   
381  Säntti Jari  1982  UPOT  82A126  50 m  31.06  31.06   
125  Koivisto Jussi  1979  TuUS  79A085  25 m  31.22  32.22   
378  Helkomaa Lassi  1982  UPOT  82A130  25 m       
281  Erkintalo Ville-matti  1982  S.C.P.  82A089  25 m  31.19  32.19  PER 
30 - 34 v 
254  Latvala Kaleva  1984  KUS-GSS  84A039  50 m  29.63  29.63   
198  Miettinen Tomi  1986  KuUS  86A014  25 m       
273  Vaara Santeri  1983  HäUS  83A133  25 m       
25 - 29 v 
220  Allonen Juho  1989  SWIM  89A085  25 m  28.21  29.21   
455  Juvonen Marko  1992  NU  92A014  25 m  30.39  31.39   
367  Peltoniemi Henri  1989  Octopus  89A535  25 m       
 
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
280 - 319 v 
250  Swim Seka 1  280  SWIM    50 m  2:35.54  2:35.54   
185  Cetus Seka F[1698]  280  Cetus    50 m  2:44.57  2:44.57   
240 - 279 v 
504  U-Klubi 240  240  U-KLUBI    50 m  2:21.00  2:21.00   
200 - 239 v 
182  Cetus Seka D [1778]  200  Cetus    50 m  2:04.00  2:04.00   
267  Vus-Vss Seka [1778]  200  VUS-VSS    50 m  2:07.88  2:07.88   
354  Oulun Uinti  200  OU    50 m  2:09.80  2:09.80   
439  Vanders Seka [1778]  200  Vanders    50 m  2:10.00  2:10.00   
140  Tuus Seka [1778]  200  TuUS    50 m  2:16.00  2:16.00   
183  Cetus Seka D2 [1778]  200  Cetus    50 m  2:16.22  2:16.22   
40  HSS Mix  200  HSS    50 m  2:16.50  2:16.50   
309  S.c.p. Seka [1778]  200  S.C.P.    50 m  2:20.00  2:20.00   
77  Rius Seka [1778]  200  RiUS    50 m  2:20.59  2:20.59   
10  105  Siwa Mix 1  200  SiWa    50 m       
160 - 199 v 
440  Vanders Seka [1818]  160  Vanders    50 m  1:55.00  1:55.00   
37  HSS Mix 1  160  HSS    50 m  1:55.33  1:55.33   
141  Tuus Seka [1818]  160  TuUS    50 m  1:56.39  1:56.39   
38  HSS Mix 2  160  HSS    50 m  1:57.00  1:57.00   
181  Cetus Seka C [1818]  160  Cetus    50 m  2:03.94  2:03.94   
252  Swim Seka 2  160  SWIM    50 m  2:04.17  2:04.17   
215  Braui Seka [1818]  160  BraUi    50 m  2:06.39  2:06.39   
339  Oulo Mix C  160  OuLo    50 m  2:14.72  2:14.72   
453  Aquila 2  160  AQUILA    50 m  2:29.98  2:29.98   
10  106  Siwa Mix 2  160  SiWa    50 m       
11  112  Siwa Seka Mix  160  SiWa    50 m       
12  452  Aquila 1  160  AQUILA    50 m  2:02.52  2:02.52  PER 
13  62  HyUS 2 [1818]  160  HyUS    50 m  2:25.00  2:25.00  PER 
14  462  Nu Seka [1818]  160  NU    50 m      PER 
120 - 159 v 
310  S.c.p. Seka [1858]  120  S.C.P.    50 m  1:55.75  1:55.75   
203  Kuus Seka  120  KuUS    25 m  1:56.00  1:56.00   
441  Vanders Seka [1858]  120  Vanders    50 m  2:01.00  2:01.00   
180  Cetus Seka B [1858]  120  Cetus    50 m  2:02.45  2:02.45   
58  HyUS 2 [1858]  120  HyUS    50 m  2:07.42  2:07.42   
402  Lus Seka  120  LUS    50 m      PER 
100 - 119 v 
253  SWIM  100  SWIM    50 m  1:43.53  1:43.53   
336  Oulo A Mix  100  OuLo    50 m  1:58.00  1:58.00   
 
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
240 - 279 v 
504  U-Klubi 240  240  U-KLUBI    50 m  5:14.00  5:14.00   
308  S.c.p. Seka [1738]  240  S.C.P.    50 m  5:36.00  5:36.00   
200 - 239 v 
309  S.c.p. Seka [1778]  200  S.C.P.    50 m  4:36.00  4:36.00   
140  Tuus Seka [1778]  200  TuUS    50 m  4:47.00  4:47.00   
40  HSS Mix  200  HSS    50 m  4:57.00  4:57.00   
77  Rius Seka [1778]  200  RiUS    50 m  5:14.26  5:14.26   
160 - 199 v 
141  Tuus Seka [1818]  160  TuUS    50 m  4:18.00  4:18.00   
181  Cetus Seka C [1818]  160  Cetus    50 m  4:31.22  4:31.22   
56  HyUS 3 [1818]  160  HyUS    50 m  6:00.00  6:00.00   
120 - 159 v 
36  HSS Mix  120  HSS    50 m  4:14.00  4:14.00   
115  SiWa Seka  120  SiWa    50 m  4:34.00  4:34.00   
310  S.c.p. Seka [1858]  120  S.C.P.    50 m  4:34.00  4:34.00   
268  Vus-Vss Seka [1858]  120  VUS-VSS    50 m  4:50.00  4:50.00   
203  Kuus Seka  120  KuUS    50 m       
57  HyUS 1 [1858]  120  HyUS    50 m  5:00.00  5:00.00  PER 
100 - 119 v 
253  SWIM  100  SWIM    50 m  3:46.82  3:46.82   
 
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
157  Lahti Martti  1937  Cetus  37A000  25 m  1:54.89  1:57.89   
75 - 79 v 
156  Koski Juha  1942  Cetus  42A003  50 m  1:54.79  1:54.79   
169  Soininen Juhani  1941  Cetus  41A001  25 m  2:32.58  2:35.58   
70 - 74 v 
219  Raunio Upi  1946  VeVe  46A024  50 m  1:43.56  1:43.56   
65 - 69 v 
500  Luige Aksel  1949  U-KLUBI    50 m  1:30.32  1:30.32   
258  Kuokkanen Hannu  1948  VUS-VSS  48A002  25 m  1:29.01  1:32.01   
60 - 64 v 
371  Koivisto Hannu  1953  ORCA  53A010  25 m  1:28.39  1:31.39   
51  Koski Harri  1957  HyUS  57A024  25 m  1:30.80  1:33.80   
170  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  25 m  1:32.38  1:35.38   
143  Elovaara Eero  1956  Cetus  56A000  50 m  1:35.52  1:35.52   
497  Vallemaa Ossi  1954  U-KLUBI    50 m  1:40.49  1:40.49   
403  Ihalainen Esa  1954  UI  54A022  25 m  1:37.75  1:40.75   
194  Kainulainen Juha  1954  KuUS  54A024  50 m  1:45.74  1:45.74   
55 - 59 v 
329  Nikula Matti  1960  OuLo  60A041  25 m  1:18.01  1:21.01   
222  Hellste´n Kari  1959  SWIM  59A027  25 m  1:31.33  1:34.33   
419  Musikka Arvo  1959  Vanders  59A054  25 m  1:38.79  1:41.79   
261  Piiroinen Markku  1960  VUS-VSS  60A000  50 m  1:43.51  1:43.51   
208  Iivonen Juha  1959  LrU  59A042  25 m       
428  Tammisto Jari  1960  Vanders  60A064  25 m       
425  Pakkanen Juha  1960  Vanders  60A010  25 m  1:33.20  1:36.20  PER 
50 - 54 v 
293  Pöyhölä Mika  1966  S.C.P.  66A052  25 m  1:14.15  1:17.15   
389  Ohtonen Kim  1966  Speedo  66A044  50 m  1:18.61  1:18.61   
269  Kanto Mauri  1963  KaKa  63A045  25 m  1:17.92  1:20.92   
214  Vatanen Esa  1967  BraUi  67A078  25 m  1:20.21  1:23.21   
213  Vatanen Ensio  1964  BraUi  64A062  25 m  1:24.32  1:27.32   
476  Rasilainen Pertti  1964  ÅSF  64A027  25 m  1:36.54  1:39.54   
86  Karttunen Juha  1964  SiWa  64A035  25 m       
348  Päätalo Esa  1965  OU  65A041  25 m       
45 - 49 v 
388  Matkaniemi Tero  1972  Speedo  72A032  25 m  1:09.56  1:12.56   
18  Rutanen Eerikki  1972  HSS  72A002  50 m  1:14.62  1:14.62   
422  Narumo Timo  1969  Vanders  69A008  25 m  1:23.20  1:26.20   
190  Helsiaho Kai  1970  KoU  70A153  25 m  1:24.71  1:27.71   
73  Savulahti Ari  1972  RiUS  72A051  25 m  1:30.17  1:33.17   
195  Korhonen Markku  1969  KuUS  69A045  25 m  1:36.98  1:39.98   
91  Niemelä Tero  1969  SiWa  69A065  50 m  1:40.81  1:40.81   
509  Liukko Timo  1970  SWIM  70A146  50 m  1:47.26  1:47.26  JÄL 
334  Siika-Aho Timo  1968  OuLo  68A027  25 m       
10  510  Kälviäinen Vesa  1968  SUH  68A054  25 m      JÄL 
11  404  Lehtola Jukka  1968  UI  68A008  25 m  1:27.18  1:30.18  PER 
40 - 44 v 
148  Inkilä Aki  1977  Cetus  77A032  25 m  1:12.26  1:15.26   
408  Beszteri Istvan  1973  Vanders  73A066  25 m  1:23.65  1:26.65   
290  Moilanen Janne  1977  S.C.P.  77A114  25 m  1:29.44  1:32.44   
205  Kurki Matti  1975  La-Ka  75A114  25 m  1:34.38  1:37.38   
26  Tykkä Petri  1976  HSS  76A082  50 m  1:38.72  1:38.72   
119  Engström Johan  1975  TuUS  75A123  25 m       
364  Kähkönen Niko  1976  Octopus  76A067  25 m  1:16.27  1:19.27  PER 
35 - 39 v 
485  Gogol Sergey  1981  NEVA    50 m  1:06.90  1:06.90   
351  Säntti Mikko  1979  OU  79A104  50 m  1:13.93  1:13.93   
361  Vihersalo Markku  1978  SCR  78A106  25 m  1:12.83  1:15.83   
52  Koskinen Pekka  1978  HyUS  78A127  25 m  1:14.06  1:17.06   
377  Ahonen Markku  1981  UPOT  81A015  50 m  1:18.56  1:18.56   
379  Koskela Antti  1982  UPOT  82A125  25 m  1:16.29  1:19.29   
12  Leinonen Jani  1978  HSS  78A133  25 m       
30 - 34 v 
353  Wahlström Roope  1987  OU  87A076  25 m  1:09.05  1:12.05   
218  Vilhunen Lauri  1985  VarU  85A080  25 m  1:09.36  1:12.36   
254  Latvala Kaleva  1984  KUS-GSS  84A039  50 m  1:12.62  1:12.62   
486  Kulakov Alexandr  1983  NEVA    50 m  1:24.50  1:24.50   
270  Kuosmanen Joonas  1983  KaKa  83A117  25 m  1:52.94  1:55.94   
25 - 29 v 
257  Korri Antti  1992  VUS-VSS  92A138  25 m       
 
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
496  Maurer Eve-Mai  1936  U-KLUBI    50 m  2:21.88  2:21.88   
70 - 74 v 
235  Pitkänen Pirjo-leena  1945  SWIM  45A004  25 m  1:54.03  1:57.03   
65 - 69 v 
162  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  25 m  1:49.99  1:52.99   
318  Virkki Benita  1950  AUi  50A009  25 m       
372  Koivisto Marjatta  1952  ORCA  52A018  25 m       
60 - 64 v 
345  Liakka Aino  1955  OU  55A024  50 m  1:43.28  1:43.28   
118  Rehnström Kerstin  1957  ESS  57A008  50 m  1:47.09  1:47.09   
346  Liakka Annikki  1954  OU  54A034  25 m  1:50.91  1:53.91   
55 - 59 v 
494  Kulla Kaia  1961  U-KLUBI    50 m  1:34.81  1:34.81   
50 - 54 v 
151  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  25 m  1:23.28  1:26.28   
359  Kestilä Maarit  1967  HAHE  67A072  25 m  1:36.45  1:39.45   
168  Santaholma Meri  1964  Cetus  64A048  25 m  1:41.14  1:44.14   
493  Sakala Anu  1963  U-KLUBI    50 m  1:55.69  1:55.69   
448  Pettersson Merja  1963  AQUILA  63A052  25 m  1:40.53  1:43.53  PER 
45 - 49 v 
Ilander Anu  1968  HSS  68A022  25 m  1:21.24  1:24.24   
88  Kukkonen Sari  1972  SiWa  72A064  50 m  1:37.79  1:37.79   
344  Kujala Tiia  1968  OU  68A078  25 m  1:35.82  1:38.82   
349  Qiu-Kaikkonen Yuhong  1968  OU  68A080  25 m  1:45.02  1:48.02   
459  Sinisalo-Katajisto Petra  1969  NU  69A090  25 m  1:46.52  1:49.52   
360  Kuula-Bullat Kaisa  1968  SCR  68A040  25 m       
457  Murto Mari  1969  NU  69A095  25 m       
40 - 44 v 
312  Luoto Raakel  1975  ÅSK  75A049  25 m  1:14.63  1:17.63   
146  Hokkanen Sanna  1977  Cetus  77A000  25 m  1:23.22  1:26.22   
19  Rutanen Lotta  1974  HSS  74A049  50 m  1:29.15  1:29.15   
212  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  25 m  1:33.46  1:36.46   
133  Törnroos Sanna  1976  TuUS  76A001  25 m       
191  Mäkinen Marjaana  1975  KoU  75A095  50 m  1:32.40  1:32.40  PER 
35 - 39 v 
467  Ailanen Liisa  1978  STR  78A099  50 m  1:24.63  1:24.63   
165  Purra Suvi  1979  Cetus  79A078  25 m  1:32.16  1:35.16   
231  Moilanen Merja  1982  SWIM  82A121  50 m  1:44.39  1:44.39   
48  Haimakainen Laura  1979  HyUS  79A115  25 m       
49  Hiltunen Minna  1978  HyUS  78A044  25 m       
144  Gylling Annette  1979  Cetus  79A117  25 m       
400  Kangastalo-Hoda Kristiina  1978  LUS  78A132  25 m       
30 - 34 v 
211  Pyykkö Reetta  1986  BraUi  86A197  25 m  1:31.59  1:34.59   
264  Walsh Katja  1983  VUS-VSS  83A105  25 m  1:47.87  1:50.87   
25 - 29 v 
313  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  25 m  1:09.26  1:12.26   
332  Saari Riikka  1989  OuLo  89A528  50 m  1:36.69  1:36.69   
469  Kajan-Laine Laura  1991  STR  91A152  25 m  1:35.16  1:38.16   
470  Lehti Janina  1990  STR  90A338  25 m  1:42.44  1:45.44   
50  Koskela Kira  1992  HyUS  92A279  25 m      PER 
 
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
160  Malk Lauri  1937  Cetus  37A002  25 m  4:04.22  4:08.22   
75 - 79 v 
Bremer Klaus  1938  HSS  38A004  25 m  3:44.72  3:48.72   
502  Virkus Mihkel  1939  U-KLUBI    50 m  3:59.63  3:59.63   
169  Soininen Juhani  1941  Cetus  41A001  25 m  4:57.96  5:01.96   
70 - 74 v 
409  Hiltunen Raimo  1946  Vanders  46A012  25 m  3:34.44  3:38.44   
71  Ekholm Mauri  1943  RiUS  43A000  25 m  3:53.92  3:57.92   
369  Etelävuori Raimo  1945  ORCA  45A018  25 m  4:43.29  4:47.29   
45  Malmberg Karl-erik  1945  HU  45A015  50 m  5:06.17  5:06.17   
65 - 69 v 
279  Tuomiranta Tapani  1951  Koovee  51A008  25 m  3:15.30  3:19.30   
225  Keskinen Ilkka  1952  SWIM  52A010  50 m  3:29.16  3:29.16   
499  Laht Lembit  1949  U-KLUBI    50 m  3:30.56  3:30.56   
350  Siltanen Pekka  1949  OU  49A019  50 m  4:04.87  4:04.87   
60 - 64 v 
22  Sund Ralf  1955  HSS  55A022  50 m  3:55.51  3:55.51   
194  Kainulainen Juha  1954  KuUS  54A024  50 m  4:03.80  4:03.80   
51  Koski Harri  1957  HyUS  57A024  25 m       
55 - 59 v 
478  Monin Andrey  1960  NEVA    50 m  2:45.00  2:45.00   
471  Nylund Tom  1959  STR  59A056  25 m  2:50.34  2:54.34   
142  Elovaara Antero  1959  Cetus  59A016  25 m  3:28.86  3:32.86   
50 - 54 v 
226  Kinnunen Tero  1965  SWIM  65A003  25 m  2:28.74  2:32.74   
284  Heikkilä Lauri  1964  S.C.P.  64A026  25 m  2:48.38  2:52.38   
358  Kanste Jussi  1966  HAHE  66A091  25 m  2:54.27  2:58.27   
45 - 49 v 
20  Ruusunen Mika  1970  HSS  70A059  25 m  2:46.44  2:50.44   
128  Niskanen Jari  1969  TuUS  69A054  50 m  2:58.27  2:58.27   
Ikävalko Samuli  1970  HSS  70A060  25 m       
53  Mikkola Jarkko  1969  HyUS  69A091  25 m       
54  Silvola Risto  1969  HyUS  69A040  25 m       
40 - 44 v 
55  Ylä-Jarkko Olli  1975  HyUS  75A098  25 m       
282  Halima Tommi  1973  S.C.P.  73A044  25 m       
35 - 39 v 
125  Koivisto Jussi  1979  TuUS  79A085  25 m  2:26.41  2:30.41   
381  Säntti Jari  1982  UPOT  82A126  25 m  2:28.67  2:32.67  JÄL 
281  Erkintalo Ville-matti  1982  S.C.P.  82A089  25 m      PER 
30 - 34 v 
Pohjolainen Matti  1987  BS-PU  87A271  25 m  2:28.87  2:32.87   
256  Karjaluoto Petter  1984  VUS-VSS  84A083  25 m  2:34.61  2:38.61   
25 - 29 v 
455  Juvonen Marko  1992  NU  92A014  25 m  2:27.61  2:31.61   
 
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
65 - 69 v 
319  Visakoski Sirpa  1952  AUi  52A016  25 m  3:53.63  3:57.63   
60 - 64 v 
243  Uusivuori Eeva-kaarina  1956  SWIM  56A046  25 m       
55 - 59 v 
483  Kuzheia Elena  1960  NEVA    50 m  3:18.00  3:18.00   
283  Hammar Anne-marja  1958  S.C.P.  58A008  50 m  3:45.60  3:45.60   
50 - 54 v 
323  Hurula Ulla  1965  KemTU  65A006  25 m  2:37.40  2:41.40   
151  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  25 m  2:52.44  2:56.44   
122  Hyvönen Marjut  1966  TuUS  66A045  25 m  3:25.07  3:29.07   
94  Saraluhta Tuija  1964  SiWa  64A043  25 m       
228  Lajunen Anu  1966  SWIM  66A086  25 m       
458  Rantala Päivi  1967  NU  67A050  25 m       
40 - 44 v 
145  Harjuoja Jenni  1977  Cetus  77A072  25 m  2:41.34  2:45.34   
298  Tirkkonen Sanna  1973  S.C.P.  73A056  25 m  2:57.57  3:01.57   
35 - 39 v 
255  Vainionpää Milla  1981  SeUi  81A064  50 m  3:05.59  3:05.59   
456  Kämäräinen Tiina  1978  NU  78A130  25 m  3:46.81  3:50.81   
30 - 34 v 
67  Lehtonen Tiina  1983  JUK  83A137  25 m  3:01.02  3:05.02   
374  Laurila Elisa  1984  ORCA  84A140  25 m       
25 - 29 v 
423  Nevala Martina  1991  Vanders  91A222  25 m       
 
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
80 - 84 v 
160  Malk Lauri  1937  Cetus  37A002  25 m  33.29  34.29   
272  Sortila Pekka  1935  HäUS  35A004  50 m  38.37  38.37   
157  Lahti Martti  1937  Cetus  37A000  25 m  44.35  45.35   
75 - 79 v 
79  Saarinen Asko  1942  Ve  42A002  50 m  36.72  36.72   
245  Åman Risto  1941  SWIM  41A004  50 m  37.27  37.27   
156  Koski Juha  1942  Cetus  42A003  50 m  38.30  38.30   
206  Virkajärvi Jaakko  1939  LaUS  39A001  25 m  41.43  42.43   
227  Kirjavainen Einari  1942  SWIM  42A009  25 m  42.10  43.10   
70 - 74 v 
280  Asell Heikki  1947  S.C.P.  47A007  50 m  32.89  32.89   
219  Raunio Upi  1946  VeVe  46A024  50 m  38.44  38.44   
233  Parviainen Juha  1945  SWIM  45A011  25 m  38.31  39.31   
174  Väätänen Matti  1947  Cetus  47A002  25 m  40.52  41.52   
420  Myllymäki Onni  1946  Vanders  46A004  25 m  44.53  45.53   
45  Malmberg Karl-erik  1945  HU  45A015  50 m  48.69  48.69   
369  Etelävuori Raimo  1945  ORCA  45A018  25 m  48.43  49.43   
71  Ekholm Mauri  1943  RiUS  43A000  25 m       
65 - 69 v 
258  Kuokkanen Hannu  1948  VUS-VSS  48A002  50 m  29.70  29.70   
237  Pykäläinen Heikki  1952  SWIM  52A003  50 m  32.29  32.29   
217  Makkonen Markku  1948  SUS  48A011  50 m  33.52  33.52   
210  Vento Sakari  1951  LrU  51A019  50 m  34.02  34.02   
477  Nefedov Vladimir  1949  NEVA    50 m  35.00  35.00   
262  Räsänen Heikki  1951  VUS-VSS  51A014  50 m  36.49  36.49   
60 - 64 v 
187  Miinin Jarmo  1956  JoUS  56A019  25 m  29.44  30.44   
498  Kesküla Peep  1954  U-KLUBI    50 m  30.52  30.52   
223  Hytönen Seppo  1956  SWIM  56A024  50 m  31.99  31.99   
65  Hiltunen Risto  1953  JUK  53A013  25 m  31.23  32.23   
170  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  50 m  33.08  33.08   
297  Tihinen Jukka  1956  S.C.P.  56A045  50 m  33.65  33.65   
497  Vallemaa Ossi  1954  U-KLUBI    50 m  36.11  36.11   
74  Turunen Esko  1955  RiUS  55A021  50 m  36.92  36.92   
81  Alpola Matti  1953  SiWa  53A019  50 m  40.23  40.23   
10  Vähäsarja Esa  1954  BS-PU  54A035  50 m  44.38  44.38   
11  78  Backman Raimo  1956  Kuhat  56A047  25 m       
12  129  Pöysti Taito  1956  TuUS  56A026  25 m       
13  403  Ihalainen Esa  1954  UI  54A022  25 m       
14  121  Holma Juha  1957  TuUS  57A002  25 m  36.17  37.17  PER 
15  260  Peltola Tapio  1955  VUS-VSS  55A002  50 m  37.94  37.94  PER 
55 - 59 v 
387  Logvin Juri  1962  Speedo  62A026  50 m  26.52  26.52   
208  Iivonen Juha  1959  LrU  59A042  25 m  26.61  27.61   
329  Nikula Matti  1960  OuLo  60A041  50 m  28.25  28.25   
301  Viitala Mikko  1962  S.C.P.  62A065  25 m  27.73  28.73   
172  Torsti Simo-pekka  1960  Cetus  60A013  50 m  29.62  29.62   
471  Nylund Tom  1959  STR  59A056  25 m  29.32  30.32   
188  Uski Antti  1958  JoUS  58A004  50 m  30.34  30.34   
376  Yrjö-Koskinen Jaakko  1959  ORCA  59A053  50 m  31.71  31.71   
222  Hellste´n Kari  1959  SWIM  59A027  50 m  32.25  32.25   
10  419  Musikka Arvo  1959  Vanders  59A054  50 m  32.71  32.71   
11  365  Liljander Jouni  1959  Octopus  59A006  25 m  33.19  34.19   
12  90  Muinonen Karri  1961  SiWa  61A046  50 m  35.05  35.05   
13  426  Routarinne Vesa  1959  Vanders  59A059  25 m       
14  425  Pakkanen Juha  1960  Vanders  60A010  25 m      PER 
50 - 54 v 
41  Rahko Petri  1965  HTU  65A068  50 m  28.51  28.51   
15  Meller Mika  1967  HSS  67A037  50 m  28.82  28.82   
293  Pöyhölä Mika  1966  S.C.P.  66A052  50 m  28.85  28.85   
132  Tolonen Veijo  1967  TuUS  67A025  25 m  28.19  29.19   
300  Viitala Markku  1963  S.C.P.  63A069  50 m  29.22  29.22   
348  Päätalo Esa  1965  OU  65A041  25 m  28.39  29.39   
158  Lysmä Marko  1965  Cetus  65A020  25 m  28.54  29.54   
234  Pellinen Jukka  1967  SWIM  67A040  50 m  30.07  30.07   
10  Kostiainen Kalevi  1967  HSS  67A073  50 m  30.10  30.10   
10  213  Vatanen Ensio  1964  BraUi  64A062  50 m  30.12  30.12   
11  100  Viitanen Juha  1967  SiWa  67A077  25 m  29.54  30.54   
12  75  Voutilainen Ismo  1965  RiUS  65A032  50 m  31.24  31.24   
13  324  Ervasti Juha  1965  OuLo  65A031  25 m  30.58  31.58   
14  342  Erkinaro Jaakko  1963  OU  63A066  25 m  30.58  31.58   
15  83  Hämäläinen Jukka  1966  SiWa  66A063  50 m  31.80  31.80   
16  130  Räisänen Juha  1964  TuUS  64A047  25 m  31.06  32.06   
17  424  Pakaslahti Alex  1965  Vanders  65A063  25 m  32.67  33.67   
18  476  Rasilainen Pertti  1964  ÅSF  64A027  50 m  34.22  34.22   
19  316  Kaltio Timo  1965  AUi  65A012  50 m  33.71  33.71  PER 
45 - 49 v 
295  Rönkkö Pasi  1970  S.C.P.  70A148  25 m  25.67  26.67   
416  Lahtinen Lasse  1971  Vanders  71A037  50 m  26.99  26.99   
126  Käkelä Kimmo  1971  TuUS  71A025  25 m  26.41  27.41   
362  Komulainen Ari  1972  SCV  72A043  50 m  27.73  27.73   
422  Narumo Timo  1969  Vanders  69A008  25 m  28.10  29.10   
153  Kattelus Aki  1972  Cetus  72A078  25 m  28.76  29.76   
412  Kojima Jun  1971  Vanders  71A075  50 m  29.79  29.79   
195  Korhonen Markku  1969  KuUS  69A045  50 m  30.15  30.15   
200  Puustinen Jorma  1969  KuUS  69A063  50 m  30.40  30.40   
10  366  Luokkakallio Jussi  1971  Octopus  71A009  25 m  29.75  30.75   
11  199  Paananen Kari  1970  KuUS  70A156  50 m  31.40  31.40   
12  509  Liukko Timo  1970  SWIM  70A146  50 m  31.52  31.52  JÄL 
13  510  Kälviäinen Vesa  1968  SUH  68A054  50 m  31.75  31.75  JÄL 
14  271  Piispanen Timo  1968  HäUS  68A072  25 m  31.87  32.87   
15  447  Kuusela Tero  1971  AQUILA  71A061  25 m  32.32  33.32   
16  73  Savulahti Ari  1972  RiUS  72A051  50 m  33.46  33.46   
17  289  Kylmämetsä Kimmo  1969  S.C.P.  69A079  25 m  33.68  34.68   
18  53  Mikkola Jarkko  1969  HyUS  69A091  25 m  33.88  34.88   
19  95  Sario Samuli  1971  SiWa  71A078  25 m       
20  192  Forsell Mika  1970  KuUS  70A168  25 m       
21  446  Jukarainen Jari  1968  AQUILA  68A061  25 m  32.50  33.50  PER 
40 - 44 v 
417  Lindfors Ville  1976  Vanders  76A013  50 m  25.72  25.72   
277  Siekkinen Mikko  1975  KU  75A023  50 m  26.35  26.35   
149  Jormanainen Aki  1977  Cetus  77A009  25 m  26.67  27.67   
443  Heijari Kalle  1975  AQUILA  75A048  50 m  28.24  28.24   
66  Kuisma Antti  1976  JUK  76A101  25 m  27.40  28.40   
326  Karjalainen Petri  1976  OuLo  76A049  25 m  27.47  28.47   
216  Turunen Teemu  1976  PieKu  76A061  50 m  28.92  28.92   
290  Moilanen Janne  1977  S.C.P.  77A114  25 m  29.95  30.95   
414  Koskela Pietari  1977  Vanders  77A088  25 m  30.04  31.04   
10  55  Ylä-Jarkko Olli  1975  HyUS  75A098  50 m  31.48  31.48   
11  26  Tykkä Petri  1976  HSS  76A082  50 m  31.85  31.85   
12  347  Mattila Miikka  1977  OU  77A112  25 m  31.00  32.00   
13  275  Vuorinen Teemu  1975  HäUS  75A105  25 m  32.28  33.28   
14  205  Kurki Matti  1975  La-Ka  75A114  25 m  35.87  36.87   
15  85  Jokinen Toni  1977  SiWa  77A131  25 m       
16  99  Tilander Tomi  1973  SiWa  73A078  25 m       
17  163  Miettinen Paavo  1977  Cetus  77A020  25 m       
18  311  Kilpeläinen Aapo  1974  TaTU  74A076  25 m       
19  352  Torvikoski Teemu  1976  OU  76A099  50 m  30.11  30.11  PER 
20  401  Nieminen Marko  1977  LUS  77A129  25 m  30.90  31.90  PER 
21  364  Kähkönen Niko  1976  Octopus  76A067  25 m      PER 
35 - 39 v 
482  Bogdanov Konstantin  1981  NEVA    50 m  25.70  25.70   
481  Afonin Anton  1978  NEVA    50 m  26.00  26.00   
351  Säntti Mikko  1979  OU  79A104  50 m  26.63  26.63   
415  Kujala Jussi  1980  Vanders  80A110  50 m  27.04  27.04   
379  Koskela Antti  1982  UPOT  82A125  50 m  27.33  27.33   
390  Poutanen Kai  1980  Speedo  80A062  25 m  26.53  27.53   
406  Arponen Mikko  1980  Vanders  80A030  25 m  26.81  27.81   
52  Koskinen Pekka  1978  HyUS  78A127  25 m  27.02  28.02   
410  Hulmi Juhana  1982  Vanders  82A127  25 m  27.50  28.50   
10  377  Ahonen Markku  1981  UPOT  81A015  50 m  30.78  30.78   
11  27  Valkonen Jukka  1981  HSS  81A080  25 m       
12  378  Helkomaa Lassi  1982  UPOT  82A130  25 m       
13  427  Smee Michael  1980  Vanders  80A012  25 m  24.83  25.83  PER 
14  506  Salomaa Jari  1978  Dolphin    50 m  27.26  27.26  PER 
30 - 34 v 
254  Latvala Kaleva  1984  KUS-GSS  84A039  50 m  25.96  25.96   
487  Belousov Egor  1984  NEVA    50 m  26.00  26.00   
198  Miettinen Tomi  1986  KuUS  86A014  50 m  26.59  26.59   
273  Vaara Santeri  1983  HäUS  83A133  25 m  30.08  31.08   
270  Kuosmanen Joonas  1983  KaKa  83A117  50 m  39.08  39.08   
25 - 29 v 
221  Allonen Severi  1991  SWIM  91A242  50 m  23.31  23.31   
224  Kekkonen Janne  1989  SWIM  89A084  25 m  23.95  24.95   
465  Puukko Sami  1992  Plaani  92A805  50 m  24.98  24.98   
220  Allonen Juho  1989  SWIM  89A085  50 m  25.21  25.21   
244  Virtanen Tuomas  1992  SWIM  92B125  25 m       
328  Korteniemi Aleksi  1989  OuLo  89A533  25 m       
241  Suomalainen Eetu  1989  SWIM  89A125  50 m  25.43  25.43  PER 
 
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
75 - 79 v 
238  Pyrrö Anna  1941  SWIM  41A006  50 m  46.22  46.22   
Bremer Carita  1940  HSS  40A008  25 m  51.67  52.67   
70 - 74 v 
235  Pitkänen Pirjo-leena  1945  SWIM  45A004  50 m  40.10  40.10   
65 - 69 v 
204  Kurki Maritta  1952  La-Ka  52A020  25 m  36.78  37.78   
319  Visakoski Sirpa  1952  AUi  52A016  50 m  38.29  38.29   
162  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  25 m  38.26  39.26   
60 - 64 v 
118  Rehnström Kerstin  1957  ESS  57A008  50 m  41.47  41.47   
152  Kaseva Leena  1954  Cetus  54A003  50 m  41.66  41.66   
292  Pennanen Raija  1957  S.C.P.  57A025  25 m       
55 - 59 v 
120  Hoffren Anne  1962  TuUS  62A012  25 m  38.30  39.30   
296  Salomaa Sari  1959  S.C.P.  59A014  25 m  39.84  40.84   
46  Salminen Outi  1961  HU  61A051  25 m  46.86  47.86   
Brooke Leena  1960  HSS  60A016  25 m       
25  Tihlman Tiina  1959  HSS  59A011  25 m       
50 - 54 v 
474  Aspholm Annika  1963  ÅSF  63A018  50 m  32.96  32.96   
64  Hankonen Pirkko  1963  JUK  63A049  50 m  33.15  33.15   
468  Hyvärinen Satu  1967  STR  67A013  25 m  32.48  33.48   
475  Karlsson Bodil  1965  ÅSF  65A065  50 m  33.55  33.55   
294  Rasinaho Leena  1965  S.C.P.  65A073  25 m  32.66  33.66   
359  Kestilä Maarit  1967  HAHE  67A072  50 m  34.20  34.20   
171  Torsti Maikki  1963  Cetus  63A005  25 m  34.22  35.22   
228  Lajunen Anu  1966  SWIM  66A086  50 m  36.01  36.01   
411  Karhama Minna  1966  Vanders  66A022  25 m  35.54  36.54   
10  207  Tirkkonen Liisa  1963  LrKT  63A044  25 m  37.06  38.06   
11  460  Vainikka Ulla  1965  NU  65A074  25 m  42.28  43.28   
12  124  Kanerva Katja  1963  TuUS  63A002  25 m       
13  150  Kantakoski Minna  1964  Cetus  64A069  25 m       
14  291  Nummi Tiina  1965  S.C.P.  65A071  25 m       
45 - 49 v 
263  Thodin Petra  1968  VUS-VSS  68A028  50 m  29.88  29.88   
Ilander Anu  1968  HSS  68A022  50 m  30.10  30.10   
134  Venesmäki Maarit  1969  TuUS  69A035  50 m  30.10  30.10   
123  Kaarnamo Outi  1969  TuUS  69A027  50 m  32.44  32.44   
97  Steffen Päivi  1971  SiWa  71A079  25 m  33.09  34.09   
459  Sinisalo-Katajisto Petra  1969  NU  69A090  25 m  36.00  37.00   
89  Löija Mia  1972  SiWa  72A079  50 m  39.11  39.11   
445  Jaakkola Reija  1970  AQUILA  70A127  25 m  40.70  41.70   
457  Murto Mari  1969  NU  69A095  25 m  44.66  45.66   
10  360  Kuula-Bullat Kaisa  1968  SCR  68A040  25 m       
40 - 44 v 
312  Luoto Raakel  1975  ÅSK  75A049  50 m  27.19  27.19   
146  Hokkanen Sanna  1977  Cetus  77A000  50 m  31.39  31.39   
19  Rutanen Lotta  1974  HSS  74A049  50 m  31.69  31.69   
72  Heikkilä Terhi Kirsi  1974  RiUS  74A060  50 m  33.86  33.86   
421  Narumo Heta  1975  Vanders  75A097  25 m  33.71  34.71   
240  Sipilä Sarri  1977  SWIM  77A125  50 m  34.96  34.96   
444  Heijari Minna  1975  AQUILA  75A118  50 m  41.46  41.46   
333  Salo Kristiina  1977  OuLo  77A132  25 m  41.63  42.63   
92  Oksanen Heidi  1974  SiWa  74A069  25 m       
10  110  Penttilä Pauliina  1973  SiWa  73A080  25 m      JÄL 
11  133  Törnroos Sanna  1976  TuUS  76A001  25 m       
12  232  Palonen Teresa  1977  SWIM  77A134  25 m       
13  191  Mäkinen Marjaana  1975  KoU  75A095  50 m  30.48  30.48  PER 
14  449  Rokka Krista  1977  AQUILA  77A102  25 m  36.18  37.18  PER 
35 - 39 v 
320  Ääri Mari  1980  AUi  80A096  50 m  28.57  28.57   
317  Vainio Maarit  1980  AUi  80A112  50 m  29.51  29.51   
197  Lyytinen Marjukka  1982  KuUS  82A012  50 m  29.75  29.75   
467  Ailanen Liisa  1978  STR  78A099  50 m  30.31  30.31   
335  Viuhkola Asta  1980  OuLo  80A126  25 m  30.86  31.86   
259  Niinimäki Paula  1981  VUS-VSS  81A041  50 m  32.52  32.52   
384  Vaara Inga-maria  1979  Hydra  79A096  50 m  36.37  36.37   
48  Haimakainen Laura  1979  HyUS  79A115  25 m  35.52  36.52   
49  Hiltunen Minna  1978  HyUS  78A044  25 m       
10  80  Adler Anu-maria  1978  SiWa  78A124  25 m       
11  82  Hoffren Annina  1981  SiWa  81A096  25 m       
12  96  Sjöblom Nina  1980  SiWa  80A131  25 m       
13  144  Gylling Annette  1979  Cetus  79A117  25 m       
14  255  Vainionpää Milla  1981  SeUi  81A064  25 m       
15  456  Kämäräinen Tiina  1978  NU  78A130  25 m       
30 - 34 v 
68  Ripatti Maria  1987  JUK  87A148  50 m  28.89  28.89   
23  Säntti Roosa  1983  HSS  83A051  25 m  28.26  29.26   
17  Pakkala-Torkki Erica  1986  HSS  86A119  25 m  28.75  29.75   
315  Gagnon Karine  1985  AUi  85A154  50 m  29.87  29.87   
28  Valtari Salla  1985  HSS  85A172  25 m  31.35  32.35   
466  Säteri Niina  1984  Plaani  84A134  50 m  32.52  32.52   
374  Laurila Elisa  1984  ORCA  84A140  25 m  32.11  33.11   
331  Pesonen Tinja  1987  OuLo  87A273  25 m  42.41  43.41   
264  Walsh Katja  1983  VUS-VSS  83A105  25 m       
25 - 29 v 
239  Sartela Noora  1991  SWIM  91A171  50 m  27.10  27.10   
229  Lajunen Laura  1992  SWIM  92A223  50 m  27.91  27.91   
313  Ponomareva Alisa  1991  ÅSK  91A777  25 m  27.32  28.32   
463  Kollanus Noora  1991  Plaani  91A474  50 m  28.49  28.49   
93  Rekonen Krista  1989  SiWa  89A082  50 m  30.05  30.05   
242  Teräväinen Jonna  1991  SWIM  91A252  25 m  29.05  30.05   
302  Vilhunen Elisa  1988  S.C.P.  88A195  25 m  29.05  30.05   
193  Hiltunen Anna-Riina  1991  KuUS  91A217  25 m  29.64  30.64   
418  Luoma Lotta  1990  Vanders  90A628  50 m  32.70  32.70   
10  472  Siurua Marianne  1990  STR  90A631  25 m  31.99  32.99   
11  47  Ahvenniemi Pauliina  1990  HyUS  90A068  25 m  33.36  34.36   
12  470  Lehti Janina  1990  STR  90A338  25 m  35.42  36.42   
13  288  Koskinen Minea  1990  S.C.P.  90A632  25 m       
14  423  Nevala Martina  1991  Vanders  91A222  25 m       
15  50  Koskela Kira  1992  HyUS  92A279  25 m  32.56  33.56  PER 
 
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
70 - 74 v 
501  Lukin Olav  1944  U-KLUBI    50 m  4:04.45  4:04.45   
65 - 69 v 
285  Honkonen Toivo  1950  S.C.P.  50A007  25 m  3:34.44  3:38.44   
55 - 59 v 
479  Lokhonia Maksim  1961  NEVA    50 m  3:05.80  3:05.80   
50 - 54 v 
226  Kinnunen Tero  1965  SWIM  65A003  25 m  2:34.59  2:38.59   
45 - 49 v 
128  Niskanen Jari  1969  TuUS  69A054  50 m  3:19.82  3:19.82   
412  Kojima Jun  1971  Vanders  71A075  25 m       
40 - 44 v 
347  Mattila Miikka  1977  OU  77A112  25 m       
35 - 39 v 
52  Koskinen Pekka  1978  HyUS  78A127  25 m  2:49.47  2:53.47   
30 - 34 v 
380  Ohtonen Arttu  1983  UPOT  83A127  25 m       
 
Laji 35, 200m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
50 - 54 v 
458  Rantala Päivi  1967  NU  67A050  25 m  3:57.94  4:01.94   
45 - 49 v 
123  Kaarnamo Outi  1969  TuUS  69A027  25 m       
40 - 44 v 
167  Rahkonen Satu  1977  Cetus  77A004  25 m       
35 - 39 v 
491  Arusoo Kristiina  1979  U-KLUBI    50 m  3:09.78  3:09.78   
63  Gröhn Johanna  1978  JUK  78A123  25 m  3:08.78  3:12.78   
357  Hillukkala Mervi  1978  HAHE  78A128  25 m  3:34.16  3:38.16   
320  Ääri Mari  1980  AUi  80A096  25 m       
30 - 34 v 
315  Gagnon Karine  1985  AUi  85A154  25 m  2:39.62  2:43.62   
25 - 29 v 
229  Lajunen Laura  1992  SWIM  92A223  50 m  2:22.35  2:22.35   
 
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
280 - 319 v 
503  U-Klubi  280  U-KLUBI    50 m  2:43.00  2:43.00   
177  Cetus Miehet F [1698]  280  Cetus    50 m  2:46.40  2:46.40   
247  Swim Miehet 1  280  SWIM    50 m  2:59.85  2:59.85   
240 - 279 v 
430  Vanders Miehet [1738]  240  Vanders    50 m  2:25.00  2:25.00   
303  S.c.p. Miehet [1738]  240  S.C.P.    50 m  2:33.12  2:33.12   
200 - 239 v 
397  Speedo 200-239  200  Speedo    50 m  2:04.99  2:04.99   
304  S.c.p. Miehet [1778]  200  S.C.P.    50 m  2:09.37  2:09.37   
135  Tuus Miehet [1778]  200  TuUS    50 m  2:19.00  2:19.00   
176  Cetus Miehet D [1778]  200  Cetus    50 m  2:21.32  2:21.32   
31  HSS 1  200  HSS    50 m  2:22.00  2:22.00   
246  Swim Miehet [1778]  200  SWIM    50 m  2:24.02  2:24.02   
202  Kuus Miehet 200-239  200  KuUS    25 m  2:26.00  2:31.00   
76  Rius Miehet [1778]  200  RiUS    50 m  2:44.59  2:44.59   
102  Siwa Miehet 1  200  SiWa    50 m  2:48.00  2:48.00   
10  33  HSS 2  200  HSS    50 m  2:32.00  2:32.00  PER 
160 - 199 v 
488  Neva Star  160  NEVA    50 m  1:54.00  1:54.00   
394  Speedo 160-199  160  Speedo    50 m  1:58.06  1:58.06   
175  Cetus Miehet C [1818]  160  Cetus    50 m  2:03.40  2:03.40   
30  HSS 1  160  HSS    50 m  2:05.00  2:05.00   
431  Vanders Miehet [1818]  160  Vanders    50 m  2:06.55  2:06.55   
137  Tuus Miehet [1818]  160  TuUS    50 m  2:11.00  2:11.00   
338  Oulo Miehet  160  OuLo    50 m  2:14.00  2:14.00   
355  Oulun Uinti  160  OU    50 m  2:15.75  2:15.75   
433  Vanders Miehet 2 [1818]  160  Vanders    50 m  2:19.00  2:19.00   
10  59  HyUS 1 [1818]  160  HyUS    50 m  2:24.59  2:24.59   
11  103  Siwa Miehet 2  160  SiWa    50 m  2:53.00  2:53.00   
12  305  S.c.p. Miehet [1818]  160  S.C.P.    50 m  2:22.57  2:22.57  PER 
13  201  Kuus Miehet 160-199  160  KuUS    25 m  2:26.00  2:31.00  PER 
120 - 159 v 
432  Vanders Miehet [1858]  120  Vanders    50 m  2:00.23  2:00.23   
382  Upot Miehet [1858]  120  UPOT    50 m  2:02.00  2:02.00   
100 - 119 v 
253  SWIM  100  SWIM    50 m  1:50.97  1:50.97   
 
Laji 37, 4X50m Sekauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
200 - 239 v 
321  Aui Naiset [1778]  200  AUi    50 m  2:38.00  2:38.00   
139  Tuus Naiset [1778]  200  TuUS    50 m  2:43.00  2:43.00   
179  Cetus Naiset D [1778]  200  Cetus    50 m  2:44.00  2:44.00   
354  Oulun Uinti  200  OU    50 m  2:50.38  2:50.38   
160 - 199 v 
178  Cetus Naiset C [1818]  160  Cetus    50 m  2:18.23  2:18.23   
306  S.c.p. Naiset [1818]  160  S.C.P.    50 m  2:27.06  2:27.06   
107  Siwa Naiset  160  SiWa    50 m  2:42.00  2:42.00   
249  Swim Naiset [1818]  160  SWIM    50 m  2:50.00  2:50.00   
461  Nu Naiset [1818]  160  NU    50 m       
120 - 159 v 
35  HSS  120  HSS    50 m  2:09.00  2:09.00   
473  Str Naiset [1858]  120  STR    50 m  2:30.59  2:30.59   
434  Vanders Naiset [1858]  120  Vanders    50 m  2:37.00  2:37.00   
438  Vanders Naiset 2 [1858]  120  Vanders    50 m  2:37.00  2:37.00   
341  Oulo Naiset [1858]  120  OuLo    50 m  2:40.00  2:40.00   
69  Juk  157  JUK    50 m       
60  HyUS [1858]  120  HyUS    50 m  3:00.00  3:00.00  PER 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  07:31