Toimiston henkilöstö


Sähköpostien muoto: etunimi.sukunimi@uimaliitto.fi

 

Toiminnanjohtaja

Sanna Airaksinen

sanna.airaksinen@uimaliitto.fi / 040 5499 626

 

Talous- ja tukipalveluvastaava

Krista Terämaa

krista.teramaa@uimaliitto.fi / 044 5490 300

Talous
Toimistopalvelut
Blue Card -lisenssit

Seuratoiminnan kehittäjä

Jaana Sinervuo-Tarula

jaana.sinervuo-tarula@uimaliitto.fi / 044 5490 344

Seurakehittäminen ja Tähtiseurat
Lasten ja nuorten liikunta
Ansiomerkit

Koulutuksen asiantuntija

Joni Toivola

joni.toivola@uimaliitto.fi / 040 688 5439

Koulutukset
 

Tiedottaja

Jussi Salminen

jussi.salminen@uimaliitto.fi / 044 5490 339 

Verkkosivut
Mediayhteydet
Viestintä
Uinnin ennätykset

Kilpailukoordinaattori

Pasi Salonen

pasi.salonen@uimaliitto.fi / 044 5490 350

Kilpailutoiminta
Tempus-tilastopalvelu
Grodan-kilpailuohjelmisto 
Lisenssijärjestelmä

Uintiurheilun kehityspäällikkö

Ippe Natunen 

ippe.natunen@uimaliitto.fi / 044 5490 353

Oppilaitos-, urheiluakatemia ja Olympiakomitea-yhteistyö 
Uintiurheilulajien yhteistyö
Rollojoukkue
Antidoping 

Vammaisuinnin kehittäjä

Kati Kauhanen

kati.kauhanen@uimaliitto.fi / 044 5490 354

Uinnin luokittelu
Nuorten ryhmä
 

Olympiavalmentaja

Jari Varjonen

jari.varjonen@uimaliitto.fi / 044 5490 357 

Uinnin huippuryhmä ja aikuisten maajoukkue
Uinnin valmentajayhteistyö

Lajipalvelu- ja koulutusassistentti

Katri Laakso

katri.laakso@uimaliitto.fi / 040 688 3107

Lajien leiri- ja kilpailutapahtumien järjestelyt
Koulutusten järjestelyt

Lajiasiantuntijat 

 

Nuorten olympiavalmentaja, Keski-Suomen Urheiluakatemia

Marjoona Teljo

sähköposti: marjoona.teljo@uimaliitto.fi / puh: 050 354 8441

Uinnin nuorten maajoukkue

 

 

Nuorten olympiavalmentaja, Helsingfors Simsällskap

Matti Mäki

sähköposti: matti.maki@uimaliitto.fi

Maajoukkue, pre-seniorit

 

 

Nuorten olympiavalmentaja, Pääkaupunkiseudun Urheiluakatemia

Simo Karvinen

sähköposti: simo.karvinen@uimaliitto.fi

Uinnin ikäkausimaajoukkue

 

 

Nuorten olympiavalmentaja, Pääakaupunkiseudun Urheiluakatemia

Satu Uusitalo

sähköposti: satu.uusitalo@uimaliitto.fi

 

 

Vesipallon sarjavastaava

Tua Turunen

sähköposti: tua.turunen@uimaliitto.fi

 

 

Uimahyppyjen lajikoordinaattori

Jouni Seppänen

sähköposti: jouni.seppanen@uimaliitto.fi