Toimiston henkilöstö


Sähköpostien muoto: etunimi.sukunimi@uimaliitto.fi

   

Vt.Toiminnanjohtaja
Talous- ja tukipalveluvastaava

Krista Terämaa

sähköposti: krista.teramaa@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 300

Talous
Toimistopalvelut
Blue Card -lisenssit
 

Koulutusvastaava

Outi Kokko-Ropponen

sähköposti: outi.kokko-ropponen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 346

Ohjaaja- ja valmentajakoulutukset
Kunto- ja terveysliikunta 

Seuratoiminnan kehittäjä

Jaana Sinervuo-Tarula

sähköposti: jaana.sinervuo-tarula@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 344

Seurakehittäminen ja Tähtiseurat
Lasten ja nuorten liikunta
Ansiomerkit

Tiedottaja

Jussi Salminen

sähköposti: jussi.salminen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 339 

Verkkosivut
Mediayhteydet
Viestintä
Uinnin ennätykset

   

Uintiurheilun kehityspäällikkö

Ippe Natunen 

sähköposti: ippe.natunen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 353

Oppilaitos- ja urheiluakatemiayhteistyö 
Olympiakomitean Huippu-urheiluyksikön eri ohjelmat
Uintiurheilulajien yhteistyö
Rollojoukkue
Antidoping 

Vammaisuinnin kehittäjä

Kati Kauhanen

sähköposti: kati.kauhanen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 354

Erityisryhmien harrasteuinti

Olympiavalmentaja

Jari Varjonen

sähköposti: jari.varjonen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 357 

Uinnin huippuryhmä ja aikuisten maajoukkue
Uinnin valmentajayhteistyö

 

Lajipalvelu- ja koulutusassistentti

Kirsi Yrjölä

sähköposti: kirsi.yrjola@uimaliitto.fi / puh: 040 688 3107

Lajien leiri- ja kilpailutapahtumien järjestelyt
Koulutusten järjestelyt

 

Vammaishuippu-uinti

Helen Ovaska

sähköposti: helen.ovaska@uimaliitto.fi / puh: 050 5686 866

Parauinnin maajoukkue

 

Nuorten olympiavalmentaja, Keski-Suomen Urheiluakatemia

Marjoona Teljo

sähköposti: marjoona.teljo@uimaliitto.fi / puh: 050 354 8441

Uinnin nuorten maajoukkue

 

Nuorten olympiavalmentaja, HSS

Matti Mäki

sähköposti: matti.maki@uimaliitto.fi

Maajoukkue, pre-seniorit

 

Nuorten olympiavalmentaja, Pääkaupunkiseudun Urheiluakatemia

Simo Karvinen

sähköposti: simo.karvinen@uimaliitto.fi

Uinnin ikäkausimaajoukkue

 

Nuorten olympiavalmentaja, Pääakaupunkiseudun Urheiluakatemia

Satu Uusitalo

sähköposti: satu.uusitalo@uimaliitto.fi

Uimahyppyjen NEM2018-projekti

 

Vesipallon sarjavastaava

Tua Turunen

sähköposti: tua.turunen@uimaliitto.fi

 

 

Uimahyppyjen lajikoordinaattori

Jouni Seppänen

sähköposti: jouni.seppanen@uimaliitto.fi