Toimiston henkilöstö


Sähköpostien muoto: etunimi.sukunimi@uimaliitto.fi

Toimiston puhelinnumero (arkisin klo 9-16): 044 5490 300

Toimiston telefax: 040 786 5467 

Toiminnanjohtaja

Eerika Laalo-Häikiö

sähköposti: eerika.laalo-haikio@uimaliitto.fi / puh: 040 593 2487

Edunvalvonta
Sidosryhmät 
Kansainvälinen yhteistyö 
Operatiivinen johtaminen 

Lajipalvelu- ja koulutusassistentti

Annimari Korhonen

Sähköposti: annimari.korhonen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 350

Lajien kansainväliset kilpailut ja leirit
Koulutusjärjestelyt

Talous- ja tukipalveluassistentti

Tiina Hedeman

sähköposti: tiina.hedeman@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 300

Talous
Toimistopalvelut
Blue Card -lisenssit
Seuravakuutukset

  Krista Terämaa
vanhempainvapaalla

Koulutusvastaava

Outi Kokko-Ropponen

sähköposti: outi.kokko-ropponen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 346

Ohjaaja- ja valmentajakoulutukset
Kunto- ja terveysliikunta 

Seuratoiminnan kehittäjä

Jaana Sinervuo-Tarula

sähköposti: jaana.sinervuo-tarula@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 344

Seurakehittäminen ja Sinettiseurat
Lasten ja nuorten liikunta
Ansiomerkit

Kilpailupäällikkö

Riku Riikonen

sähköposti: riku.riikonen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 366

Kansalliset kilpailut
Grodan- ja Octo-ohjelmistot 
Edustussiirrot
Tietohallinto 

Tiedottaja

Jussi Salminen

sähköposti: jussi.salminen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 339 

Verkkosivut, UINTI-lehti ja seuratiedotus
Mediayhteydet
Uinnin ennätykset

Uintiurheilun kehityspäällikkö

Ippe Natunen 

sähköposti: ippe.natunen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 353

Oppilaitos- ja urheiluakatemiayhteistyö 
Olympiakomitean Huippu-urheiluyksikön eri ohjelmat
Uintiurheilulajien yhteistyö
Rollojoukkue
Antidoping 

Vammaisuinnin valmennuspäällikkö

Kati Kauhanen

sähköposti: kati.kauhanen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 354

Erityisryhmien harrasteuinti

Olympiavalmentaja

Jari Varjonen

sähköposti: jari.varjonen@uimaliitto.fi / puh: 044 5490 357 

Uinnin huippuryhmä ja aikuisten maajoukkue
Uinnin valmentajayhteistyö 

 

Vammaishuippu-uinti

Helen Ovaska

sähköposti: helen.ovaska@uimaliitto.fi / puh: 050 5686 866

Parauinnin maajoukkue

 

Nuorten olympiavalmentaja, Keski-Suomen Urheiluakatemia

Marjoona Teljo

sähköposti: marjoona.teljo@uimaliitto.fi / puh: 050 354 8441

Uinnin nuorten maajoukkue

 

Nuorten olympiavalmentaja; Turun seudun Urheiluakatemia

Antti Kauhanen

sähköposti: antti.kauhanen@uimaliitto.fi

Uintimaajoukkueiden tekniikka-analyysit

 

Nuorten olympiavalmentaja, Pääkaupunkiseudun Urheiluakatemia

Simo Karvinen

sähköposti: simo.karvinen@uimaliitto.fi

Uinnin ikäkausimaajoukkue

 

Nuorten olympiavalmentaja, Pääakaupunkiseudun Urheiluakatemia

Satu Uusitalo

sähköposti: satu.uusitalo@uimaliitto.fi

Uimahyppyjen NEM2018-projekti

 

Vesipallon sarjavastaava

Juha Varinowski

juha.varinowski@uimaliitto.fi

 

Uimahyppyjen lajikoordinaattori

Jouni Seppänen

jouni.seppanen@uimaliitto.fi